Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Практика педагогическая Ковалевская.docx
Скачиваний:
42
Добавлен:
12.02.2016
Размер:
120.29 Кб
Скачать

Психолого-педагогічний аналіз семінарського заняття проведенного студентом-практикантом Ситнік м.Ю.

Місце проведення: НУЦЗУ

Дата: 22.11.2013 Час проведення:9:00 – 10.20

Групи: студенти та курсанти 5-го курсу, соціально-психологічного факультету.

Дисципліна: Психологія сексуальності

Тема: Соціокультурні та психологічні аспекти сексуальності

Форма проведення: групова

Тип заняття: семінар.

Мета заняття: сформувати знання по даній темі

Навчальні питання:

  1. Стародавнє суспільство і сексуальність.

  2. Стародавня культура Заходу.

  3. Стародавнє уявлення про сексуальність слов’ян.

  4. Сексуальна культура Кітаю.

  5. Сексуальність у XVIII – XIX століттях.

  6. Соціально-психологічний контекст сексуальності.

Хід заняття:

1етап – вітання, повідомлення темы практичного заняття

2 етап – опитування з питань, які були висвітлені на лекції та на додаткові питання, які було задано для самостійного розгляду

3 етап - заслуховування рефератів

4 етап – підведення підсумків заняття.

АНАЛІЗ СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ.

Семінарське заняття складалося з трьох частин: вступної, основної та заключної. Вступна частина включала вітання викладача із студентами. Далі викладач назвав тему заняття та нагадав основні питання, які було висвітлено на минулій лекції. В основній частині відбувавлося опитування, з питань які розглядалися на лекції та додаткових питань, а також було заслухано підготовлені реферати та доповіді. У заключній частині було підведено підсумки, викладач відповів на запитання, які виникли у студентів та курсантів протягом заняття, а також виставив оцінки студентам та курсантам за роботу під час семінарського заняття.

У ході заняття викладач дотримувався принципів тактовності, толерантності та демократичності у стосунках зі студентами.

Володіння матеріалом – при проведенні семінарського заняття викладач легко орієнтувався у відповідях студентів, задаючи їм додаткові та уточнюючі питання.

Особливості контакту з аудиторією – контакт з аудиторією був налагоджений добре. Викладач відповідав на питання, які йому задавали курсанти та студенти.

Зацікавленість аудиторії – аудиторія була зацікавлена темою, що виражалося у бажанні відповідати на запитання. Відбувалося обговорення багатьох питань стосовно матеріалу попередньої лекції.

Відчуття часу – на кожне питання відводилася певна кількість часу, що дозволило вкластися у час.

Успішність проведення – можно говорити про те, що практичне заняття пройшло добре, тому що студентам та курсантам вдалося добре засвоєти матеріал попередньої лекції, про що свідчила їх підготовка до семінарськогозаняття, було підготовано декілька рефератів та докладів, які активно слухали та коментували інші студенти. Наприкінці заняття студенти та курсанти отримали багато позитивних оцінок.

Звіт Студента –практиканта Ковалевської Ольги Андріївни

Педагогічна практика проходила на базі кафедри загальної психології та кафедри прикладної психології Національного університету цивільного захисту України.

За час прохождення практики, мною було відвідано лекційне та практичне заняття у керівника бази практики, доцента кафедри загальної психології Ільїної Юлії Юріївни, а також лекційні та семінарські заняття асистента викладача Шарипенко Е.Ю. Моїм завданням було спостереження за ходом занять та аналіз того, як викладач володіє матеріалом, чи зацікавлені студенти та курсанти у предметі матеріалу що викладається та як викладач володіє аудиторією та підтримує з нею контакт. Всі ці аспекти детально розглянуті у відгуках стосовно відвіданих мною занять.

За час проходження практики, я отримала практичні навички у проведенні лекційних та семінарських занять, навчилася лаконічно, чітко, грамотно та структуровано викладати матеріал, оволоділа вміннями роботи з аудиторією. Також отримала навички самостійної методичної розробки лекційних та семінарських занять, навчилася узагальнювати та аналізувати матеріал, з великої кількості інформації виділяти головне, а також систематизувати отриману інформацію.

Під час проходження практики я також була ознайомлена з такою учбово-методичною документацією, як навчальні програми з дисциплін, що викладаються на кафедрі.