Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Практика педагогическая Ковалевская.docx
Скачиваний:
42
Добавлен:
12.02.2016
Размер:
120.29 Кб
Скачать

Психолого – педагогічний аналіз діяльності викладача

Психофізіологія. Лекційне заняття, Ушакова І.М.

Місце проведення: Національний університет цивільного захисту України.

Дата: 07 листопада 2013 року

Час проведення: 12:12 – 13:40.

Дисципліна: Вікова психологія.

Тема: Молодежная культура как явление субкультуры

Навчальні питання:

  1. Молодежная культура в современных условиях – понятие молодежной субкультуры.

  2. Субкультура студенческой молодежи

  3. Неформальное движение молодежи

Форма проведеняя: лекційне заняття

Мета заняття: сфоормувати з заданої теми.

Хід заняття:

1етап – вітання, повідомлення темы лекційного заняття та навчальних питань

2 етап – нагадування того, що вивчалося на минулій лекції

3 етап - висвітлення навчальних питань

4 етап – відповіді на додаткові питання, що задавалися студентами та курсантами

4 етап – підведення підсумків заняття.

АНАЛІЗ ЛЕКЦІЙНОГО ЗАНЯТТЯ.

При проведенні лекційного заняття викладач показав високий рівень володіння матеріалом з даної теми.

В даній лекції було дуже багато прикладів, котрі допомагали студентам та курсантам краще висвітлити матеріал.

Особливості контакту з аудиторією – студенти та курсанти не тільки слухали лекцію, але й задавали додаткові питання, коли їм щось було незрозуміло.

Зацікавленість аудиторії – студентів та курсантів зацікавила дана тема, так як вони ретельно занотовували матеріал, що викладався та задавали додаткові питання.

Метод викладення – викладення матеріалу проходило в виді розповіді, підтримувався контакт з аудиторією, при необхідності щось законспектувати викладач користувався власними заготовками.

Доступність матеріалу – матеріал був чітко структурований, що давало змогу студентам та курсантам краще зрозуміти та засвоїти тему.

Доступність викладення – викладення лекції було доступним, так як вона читалася не з аркуша.

На лекції викладач не тільки розповідав заданий матеріал, але й задавав питання аудиторії, що говорить про наявність зворотного зв'язку.

Відчуття часу – на кожне питання відводилася певна кількість часу, що дозволяло контролювати хід заняття.

Успішність викладення лекції – можна казати, що лекція пройшла успішно, була доведена до логічного закінчення.

Психолого-педагогічний аналіз лекційного заняття проведенного студентом-практикантом Ситнік м.Ю.

Місце проведення: НУЦЗУ

Дата: 18.11.2013 Час проведення:12.20 – 13.40

Групи: студенти та курсанти 5 курсу соціально-психологічного факультету.

Дисципліна: Психологія сексуальності

Тема: Соціокультурні та психологічні аспекти сексуальності

Форма проведення: групова

Тип заняття: Лекція.

Мета заняття: сформувати знання по даній темі

Навчальні питання:

  1. Стародавнє суспільство і сексуальність.

  2. Стародавня культура Заходу.

  3. Стародавнє уявлення про сексуальність слов’ян.

  4. Сексуальна культура Кітаю.

  5. Сексуальність у XVIII – XIX століттях.

  6. Соціально-психологічний контекст сексуальності.

Хід заняття:

1етап - вітання, повідомлення теми лекції й знайомство із планом лекційного заняття.

2етап - викладання лекційного матеріалу.

3етап - підведення підсумків лекції, повідомлення питань до семінарського заняття, повідомлення рефератів по даній темі.

АНАЛІЗ ЛЕКЦІЙНОГО ЗАНЯТТЯ.

Лекція складалася з трьох частин: вступна, основна та заключна. Вступна частина включала вітання викладача із студентами та курсантами. Далі викладач назвав тему заняття, основні питання і літературу, яку можна використовувати при підготовці до семінарського заняття. Основна частина включала виклад лекційного матеріалу. У заключній частині був узагальнений матеріал лекції, були розібрані питання, що виникли, в ході лекції і названі питання до наступного семінарського заняття, а також теми, на які можна підготувати реферати.

Мовлення викладача було грамотне та культурне. Чітка та зрозуміла дикція. Викладач добре володів спеціальною термінологією. При необхідності змінював темб та темп мовлення.

У ході лекції викладач дотримувався принципів тактовності, толерантності та демократичності у стосунках зі студентами.

Підготовка до заняття. Викладач добре підготувалася до лекції та вільно володів матеріалом. Питання заняття повністю відбивали тему лекцій і розкривали її зміст. Лекційний матеріал відповідав вимогам науковості і доступності. Матеріал був логічно структурований, добре підібрані приклади.

Володіння матеріалом при проведенні лекційного заняття. При проведенні лекційного заняття викладач показав гарний рівень володіння матеріалом з даної теми, доступно, стимулював розумову діяльність студентів та курсантів у ході лекції.

Наведення прикладів. У даній лекції було багато прикладів, які допомагали пояснювати студентам матеріал.

Особливості контакту з аудиторією. студенти не тільки слухали текст лекції, але й задавали додаткові питання, коли їм було щось не зрозуміле.

Зацікавленість аудиторії. студентів зацікавила дана тема, тому що вони не тільки записували даний матеріал, але й задавали дуже багато додаткових питань.

Доступність матеріалу. матеріал був структурований, що сприяло його більш легкому розумінню, було багато прикладів, що полегшує засвоєння.

Зворотній зв’язок. Заволодіння увагою аудиторії, і тільки потім перехід до лекційного матеріалу.

Почуття часу. На кожне питання приділялася певна кількість часу, що дозволило контролювати хід заняття.

Успішність проведення заняття. Можна говорити, що лекція пройшла успішно, була доведена до логічного кінця.