- •Курсова робота на тему « Особливості навчання шестирічок »
- •Розділ 1 Специфіка навчання шестирічних учнів.
- •1.1.Психологічні особливості дітей шестирічного віку.
- •1.2.Анатомо-фізіологічні особливості молодшого школяра .
- •1.3.Розвиток особистості молодших школярів.
- •1.4.Особливості організації роботи з шестирічними першокласниками.
- •1.5.Ігрове навчання на уроках з шестирічними дітьми.
- •1.6. Досвід ш. Амонашвілі з проблеми виховання та навчання дітей шестирічного віку.
- •Розділ 2 Методологічні особливості навчання дітей шестирічного віку.
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Додатки
- •Література
Розділ 2 Методологічні особливості навчання дітей шестирічного віку.
Я проходила практику у школі №49 в 1-а класі.Під час цієї практики я змогла побачити , що навчання шестирічок відрізняється від навчання вже більш дорослих дітей. Також я переконалася в тому, що провідною діяльністю цих дітей є гра. Протягом практики я провела багато уроків з використанням гри.
Хочу представити вам декілька конспектів уроку з використанням гри.
Клас: 1-А
Тема: Буква «Ї», позначення нею сполучення звуків [йі]. Звуковий аналіз слів, опрацювання вірша А.Камінчука «В зеленій діброві» та тексту «На екскурсії»
Мета: ознайомити учнів із буквами Її, та їх звуковим значенням; формувати навички швидкого читання; продовжувати роботу над звуко- буквеним аналізом слів; розвивати навички виразного читання; виховувати любов та бережливе ставлення до рідного краю.
Обладнання: карта подорожі, ілюстрації Києва, дерево, каштани, склади у фруктах, їжачок, поїзд.
Література: підручник М.С. Вашуленко «Буквар»,1 кл.,методичний посібник.
Хід уроку
І.Організація початку уроку.
1.Привітання.
Дзвенить дзвінок
Починається урок,
Будемо старанно працювати
Щоб мову рідну гарно знати!
2.Перевірка готовності до уроку.
- Діти, приберіть все зайве з парт, залишіть тільки підручник.
3.Психологічний настрій на урок.
- Сьогодні у нас буде дуже цікавий урок,тож я бажаю вам гарного настрою та успіхів.
ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
1.Вступна бесіда.
- Сьогодні на уроці ми вирушаємо в уявну подорож рідним краєм. Подивіться на карту. Попереду в нас багато станцій. Тут треба виконувати різноманітні завдання: звуковий аналіз слів, читання складів, слів, речень і тексту, відгадувати загадки. Тоді ми зможемо їхати далі й далі. А от якою країною ми будемо подорожувати , куди ми приїдемо в кінці уроку, дізнаємося пізніше.
2.Відгадування загадок. (слайд 1)
-У нашій подорожі нам буде допомагати гість. А який саме ви дізнаєтесь відгадавши загадку.
Хто це ходить по лісу у колючім кожушку?
Миттю згорнеться в клубок-й стане купка голочок.
Ані вовк, ані лисиця, геть не можуть доступиться.
(Їжак)
- Тож, в нашу подорож ми вирушаємо разом з їжачком. А от на чому ми будемо подорожувати ви дізнаєтесь відгадавши загадку.
Він по рейках вдалеч мчить,
Ще й фурчить, шипить, сичить.
(Поїзд)
- Отже, в нашу подорож ми вирушаємо на поїзді,
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1.Виділення звукосполучення [йі] зі слова. (слайд 2)
-І перша наша зупинка з якої ми починаємо нашу подорож це станція «Літерна»
- Зробимо звуковий аналіз слова їжак.
Вимовимо перший звук слова їжак. Які звуки ми чуємо?
- Тож, ми чуємо звуки [й] та [і], а на письмі ми позначаємо їх однією буквою «ї»
Ї ж а к
2.Ознайомлення з буквою Ї. (слайд 3, 4)
- Тож давайте ще раз вимовимо звук [йі] протягуючи кожний звук.
- Подивіться на зображення великої та малої літери Її. Порівняємо їх за розміром та формою. Зіставимо з великою та малою літерами Іі.
- На що схожа літера?
3.Гра «Впіймай звук».
-А зараз ми перевіримо чи запам’ятали ви цю букву. Я читатиму вам вірш, якщо ви почуєте в слові звук [йі] то плесніть в долоні.
Їжачок гриби збирав –
їжу діткам готував.
Їжачата їли все,
що їм батько принесе.
- Молодці, тепер їжачок переконався в тому, що ви добре запам’ятали звук [йі].
4. Читання складів: «Чим живиться їжачок?»
-А зараз ми вирушимо до наступної станції вона називається «Складалочка».
Наш їжачок розгубив свої дарунки. Допоможемо їх зібрати і дізнаємося, чим люблять ласувати їжачки.
Я
ди
го
сли
гру
яб
гри
лу
ша
би
ва
ко
- Їжачок вам вдячний за допомогу.
5.Фізхвилинка.(відео)
6.Бесіда про Україну.
- Ми з вами рухаємося по карті однієї країни, а якої саме ви дізнаєтесь відгадавши загадку.
Красивий, щедрий, рідний край,
І мова наша – солов’їна.
Люби, шануй, оберігай
Наш край, що зветься…(Україна)
- Що таке Україна?
-У якому місті ми живемо? Які ще міста і села України ви знаєте? Де бували, або відпочивали?
7. Читання слів з буквою Ї.
- Отже, ми подорожуємо Україною. А щоб вирушити далі в путь, треба виконати нове завдання.
- Розгорніть буквар на сторінці 116. Прочитайте слова у верхньому стовпчику. Прочитаймо їх «луною» . Ще раз прочитаймо самостійно. Зверніть увагу на те , що всі слова в стовпчику за смислом пов’язані зі словом Україна.
- Прочитайте слова у 2 стовпчику.
8.Опрацювання вірша про Україну.
- Наш поїзд вирушає до станції «Словникова».
- Прослухайте вірш про Україну. Які почуття він у вас викликає?
- Якою названа Україна у вірші?
- Як описана Україна в тексті? Прогляньте фото України.
- Із яким настроєм треба читати цей вірш?
- Хто спробує сам, виразно прочитати цей вірш?
9.Фізхвилинка для очей.
10.Опрацювання тексту «На екскурсії»
- А тепер ми з вами завітали до останньої зупинки «Текстової».
- Перегляньте фото такого чудового міста , як Київ.(слайд 5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16)
- У кожній країні є багато міст, але одне з них – найголовніше – столиця. Таким містом в Україні є Київ. Це дуже старовинне місто. Йому понад 1,5 тисяч років.
Сьогодні на екскурсію до Києва завітали не тільки ми. Прочитавши текст у Букварі «На екскурсії» , ви можете дізнатись, хто ще приїхав. Але спочатку нам треба згадати і прочитати нові слова.
Майдан, площа головна чи велика церква
Узвіз велике, незабудоване місце в місті
Собор крутий підйом; вулиця або дорога, що має підйом
а)Читання тексту вчителем
- Прослухайте текст і скажіть , хто приїхав на екскурсію? До кого приїхали?
б) Читання тексту дітьми (напівголосне).
- Прочитайте текст самостійно.
в) Вибіркове читання.
- Знайдіть у тексті і прочитайте:
- До кого приїхали гості?
- Де знаходиться Андріївський узвіз?
- Скільки Києву років?
- Де побували діти?
- Яку виставку планували відвідати?
ІV. Підсумок уроку.
1. Підведення підсумку.
- Ось наша подорож добігає кінця.
- Яка літера допомагала вам читати багато нових слів?
- Чи сподобалась вам екскурсія?
2.Оцінювання.
- Діти, ми з вами сказали, що в Києві дуже багато каштанів. А чи багато каштанів в нашому місті?
- Давайте прикрасимо наше деревце стрілками каштану які ви отримали за гарну роботу на уроці.
- Тепер в нашому місті столо на один каштан більше.
- Урок закінчено!
Тема: Світ живої природи.
Мета: узагальнити знання дітей про живу природу; вчити класифікувати тварин і рослин; розвивати уяву, мислення, зв’язне мовлення; виховувати любов і бережне ставлення до природи.
Обладнання: малюнки тварин і рослин, їх назви, предметні та сюжетні малюнки,узагальнююча таблиця.
Література: підручник І. Грущинська «Природознавство»,1 кл.,методичний посібник.