- •Заняття 1. Мавпочки та їхні друзі
- •Вві заняття 2. Де м'ячі та дітвора, там завжди цікава гра
- •111 Заняття 4. Фізкультуру поважай, сильним і міцним зростай!
- •Заняття 5. Зі скакалкою дружи — свою вправність покажи!
- •Заняття 7. Фізкультурники-малята вправні, спритні та завзяті!
- •Заняття 8. Гратись гарними стрічками — і корисно, і цікаво
- •Заняття 9. Точність, швидкість, рівновага — це спортсменів переваги
- •Заняття 10. З другом гратись веселіше швидше, легше і спритніше!
- •Ігрові заняття «абетка здоров'я»
- •Заняття 1. За обіднім столом
- •1! Фізкультхвилинка «Як потрібно мити руки?»
- •Заняття 2. Будова твого тіла
- •11 Гра «Здогадайся, про що мова, і назви скоріш це слово!»
- •II Фізкультхвилинка «Ми — активні малюки»
- •11 Гра «Повтори слово!»
- •Заняття 3. Що малятам про шкіру треба знати?
- •Заняття 4. Органи чуття
- •11 Гра «Подивись і розкажи»
- •Ill Гра з рухами «Що потрібно, розкажи, на собі це покажи!»
- •Заняття 7. Безпечна поведінка вдома та на вулиці
- •Заняття 8. Небезпеки, що приховує природа
- •Ill Гра «Як захистися від шкідливого впливу погоди?»
- •Заняття 9. Як потрібно харчуватись?
- •11 Гра «Подивися, скажи, поясни!»
- •1 Гра «Молочні продукти»
- •11 Гра «Корисні овочі та фрукти»
- •Заняття 10. Лікар — діткам добрий друг
- •11 Птахи та зозуля
- •II жартівливі шикування
- •Ігри-забави
- •1 Півнячий бій
Ігрові заняття «абетка здоров'я»
Як зазначено в програмі «Впевнений старт», важливою складовою фізкультурно-оздоровчої роботи має стати навчання старших дошкільнят здорового способу життя. Згаданий напрям педагогічної діяльності передбачає знайомство вихованців з основами будови та функціонування людського організму, закріплення в малюків практичних навичок гігієни, розширення уявлення дітей про ознаки здоров'я та хвороби, про сприятливі та шкідливі для людського здоров'я чинники тощо.
Такі знання малюки мають отримувати у зрозумілій та цікавій для них ігровій формі. Наш посібник пропонує вихователям дошкільних дитячих закладів низку конспектів сюжетних ігрових занять, що спрямовані на формування елементарного валеологічного світогляду дітей та залучення їх до здорового способу життя, виховання небайдужого, дбайливого ставлення до свого організму, власного здоров'я та здоров'я інших людей.
Представлені в книзі ігрові заняття поєднують багато форм роботи — це бесіди з дітьми, різноманітні ігри й ігрові вправи, тематичні фізкультхвилинки тощо.
Заняття 1. За обіднім столом
Мета: формувати в дітей культуру споживання їжі (дотримання гігієни, охайність, правильна постава); закріпити навички користування столовими приборами; викликати осудливе ставлення до неправильної поведінки за столом. Обладнання: іграшки (котик, лялька); іграшкові меблі (столик і стілець) і посуд; аудіоапаратура; мило, рушничок, серветки.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Педагог звертається до дітей.
Вихователь. Малята! Сьогодні ми поговоримо про те, як тр ба поводитися під час сніданку, обіду чи вечері, тобто тоді, ко ми їмо. А допоможе нам це зробити іграшковий Мурчик-котик довгий хвіст, м'який животик.
Дорослий показує малятам відповідну іграшку. Діти вітаються з іграшковим котиком. Педагог продовжує розмову, змінюючи тембр голосу, коли говорить від імені котика. Вихователь. Отже, почнемо з місця, де нам слід їсти. Воно називається обідній...
Котик. Я, я знаю: обідній килимок!
Вихователь. Правильно каже котик, малята? Як треба було сказати? (Обідній стіл.) Правильно. '
Котик. Отже, їдять на обідньому столі! Я теж іноді стрибаю на стіл і їм там усе, що знаходжу. Сма-а-чно! і
Вихователь. Хто не згодний з котиком, малята? Двоє-троє дітей пояснюють, що на стіл не залазять, аби поїсти, а сідають за нього на стілець. Далі малята на прохання педагога дістають відповідні іграшкові меблі. Біля столика ставлять стільчик.
Котик. Ага, я все зрозумів. Зараз же сяду за стіл! Вихователь. Зачекай, котику! Малята, скажіть, а часом нічого не забув наш коточок? Що йому слід зробити з лапками, а нам з ручками, перш ніж сідати їсти? (Помити, вимити.)
Котик. Помити то й помити. Я вимиваю свої лапки,— до речі, як і все інше,— язичком. Вам я теж радив би облизати руки — от і будуть вони чистими! (Діти заперечують і розказують, що так робити не можна, а для миття рук потрібні вода і мило.)
Педагог пропонує малюкам і котикові погратись у логічну гру.
Логічна гра «Як мити руки?»
Діти обирають із запропонованих дорослим варіантів правильний (або кілька правильних варіантів).
Матеріал для гри:
Руки миють водою із... (крана, калюжі, річки). Вода для миття рук має бути... (крижаною, прохолодною або трохи тепленькою, кип'яченою, гарячою).
Дітям краще мити руки з милом... (для тварин, господарчим, (Іитячим).
Руки слід мити... (абияк, без старання, ретельно).
Після миття руки слід витерти об... (ганчірку, рушничок, свій одяг).
Вимиті й витерті руки мають бути обов'язково... (мокрими, чистими, масними).
Вихователь. Молодці! А тепер давайте разом покажемо котику, як же треба мити ручки перед їдою.
