Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
FIZIChNIJ_ROZVITOK_Maybutnogo_pershoklasnika_48...doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.33 Mб
Скачать

Заняття 9. Як потрібно харчуватись?

Мета: пояснити малятам роль повноцінного харчуван­ня для здорового розвитку організму, дати понят­тя про вітаміни та деякі корисні продукти, що їх містять; виховувати в дітей потребу правильно харчуватися, уникати вживання шкідливих для здоров'я продуктів. Обладнання: два плакати, на одному з яких зображені корисні продукти, а на другому — шкідлива для здоров'я їжа; іграшкова корівка; кошик з муляжами ово­чів і фруктів; аудіоапаратура; лялька.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Педагог розпочинає розмову з дітьми.

Вихователь. Добрий день, малята, доброго вам усім здоров'ячка! (Діти відповідають на привітання.) Я недарма

бажаю вам передусім доброго здоров'я: адже воно завжди і повсяк­час украй необхідне кожному з нас. Як ви думаєте, наші малята в дитсадочку хворі чи здорові? Хто з вас вважає себе цілком здо­ровою дитиною? (Малюки відповідають.) Чому? (Відповіді, пояс­нення.) Чи можна бути байдужим до власного здоров'я? (Ні!) А що треба робити для того, щоб берегти та зміцнювати своє здоров'я? (Вести здоровий спосіб життя, займатися фізкультурою, бути охайним, дотримуватися режиму дня...) Правильно. А ще, маля­та, дуже впливає на здоров'я людини її харчування. Поміркуймо! Як повинна харчуватися дитина, щоб почуватись енергійною та бадьорою? Чи достатньо для цього поїсти раз на день? Чи будемо ми здорові, якщо їстимемо якийсь один, хоча й корисний, продукт (наприклад, помідори)!

Дорослий допомагає дітям дійти висновку: харчування має бу­ти регулярним та різноманітним.

Вихователь. У нас у дитячому садочку існує режим харчу­вання? Розкажіть, скільки разів на день ми їмо. (Відповіді.) Стра­ви, які готує вам наш кухар, одноманітні чи дуже різні? (Різні.) Розкажіть, які страви вам подобаються найбільше? (Відповіді двох-трьох малят.)

Здорова людина, дитина зазвичай їсть охоче, з апетитом і за­доволенням, а потім відчуває бадьорість і наснагу. Добре поївши, можна бігати, гратися, гуляти чи працювати, словом, активно піз­навати весь цікавий довколишній світ. Але не будь-яка їжа нашо­му організму принесе користь. Тож розберімося, що і як нам тре­ба їсти, щоб рости здоровими, сильними та міцними. А допоможе нам розібратися в цьому наша лялька Маринка.

Педагог показує дітям ляльку і говорить від імені цієї

іграшки.

Лялька. Привіт, малята! Щось я останнім часом погано почу­ваюся. То в мене живіт болить, то зубки... І сплю я погано... Може, це тому, що я неправильно харчуюся?

Вихователь. Що тут гадати? Нехай спочатку Маринка розка­же нам, як саме вона харчується, а тоді вже подумаємо.

Гра «Що треба для повноцінного харчування?»

Вихователь продовжує говорити репліки за ляльку, а діти ко­ментують їх.

Лялька. Я їм тоді, коли мені хочеться.

Діти. А треба їсти в один і той самий час, щоб був режим хар­чування, й організм вчасно отримував корисні речовини.

Лялька. Найбільше я їм на ніч.

Діти. А треба найбільше з'їдати в обід. На ніч дуже наїдатися

шкідливо.

Лялька; Я харчуюся тільки своїми улюбленими продуктами. Діти. А треба, щоб харчування було різноманітним. Лялька. Я їм завжди дуже швидко, бо поспішаю. Діти. А треба їсти не поспішаючи, добре пережовувати страву.

Лялька. Я часто їм дуже холодну або досить гарячу їжу.

Діти. А треба вживати їжу теплу або кімнатної температури.

Лялька. Я іноді забуваю помити свіжі овочі та фрукти перед тим, як їсти їх.

Діти. А треба, перш ніж їсти, завжди їх мити чистою проточ­ною водою.

Лялька. Я дуже люблю солодощі, часто з них і починаю обід.

Діти. А треба, щоб обід починався з першої страви — супу чи

борщу.

Лялька. Я п'ю воду просто з-під крана.

Діти. А треба пити кип'ячену воду або питну воду, що прода­ється в магазині.

Якщо малюки вагаються або помиляються, педагог допомагає вихованцям чи коригує їхні відповіді. Діти чітко повторюють пра­вильну думку.

Вихователь. Молодці, малятка! Тепер наша Маринка, ма­буть, серйозно замислиться над своїми помилками, які справді шкодять її здоров'ю. Все, про що ви щойно розказали, дуже важ­ливо. Адже, наприклад, Маринка може погано спати тому, що пе­реїдає на ніч. Животик може боліти від води з-під крана, від бруд­ної їжі. А зуби в ляльки швидше за все болять через те, що вона їсть забагато солодощів, що для нас зовсім не корисні, а навпа­ки — доволі шкідливі. От ми й підійшли до того, що здорове хар­чування має бути не тільки різноманітним, регулярним, смачним, а й обов'язково корисним!

Педагог вивішує перед малятами два плакати, на одному з яких зображені корисні продукти, а на другому — продукти, шкідливі для здоров'я.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]