Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
METOD4.doc
Скачиваний:
4
Добавлен:
18.11.2019
Размер:
262.14 Кб
Скачать

4.18.Загальні поняття про переривання.

Система може знаходитися або в стані  в якому вона виконує свою внутрішню програму  системний стан  або в стані введення-виведення. Переключення системи із системного стану в стан введення-виведення називається перериванням і виконується за допомогою спеціальних сигналів  які називають сигналами переривань (запити на переривання). По сигналу переривання припиняється виконання внутрішньої системної програми і починається виконання програми введення-виведення.

Необхідність здійснювати обмін даними може виникнути як у самої системи якщо наприклад вона вичерпала всю інформацію що зберігається в памяті  або завершила реалізацію алгоритму так і зовнішнім пристроєм. І у першому і у другому випадку генерується сигнал переривання який можливо після деяких додаткових перетворювань поступає на МП. Кожен МП для цієї мети володіє спеціальним входом  який має своє специфічне позначення.

Після поступлення сигналу переривань припиняється виконання тієї мікропрограми яка виконувалася до моменту поступлення сигналу переривань. Терміново прийматимуться міри для того щоб перервану мікропрограму можна було б у результаті продовжити із того місця на якому вона була перервана без будь-якої втрати інформації. Необхідно запамятати вміст лічильника команд ЛК  записується в стек  а також вміст регістра загального призначення РЗП та акумулятора А  також записуються в стек. Таке переключення називається контекстним. Після цього проводиться ряд операцій що забезпечують початок виконання програми введення-виведення. Звичайно це зводиться до того що із запамятовуючого пристрою добувається початкова адреса мікропрограми введення-виведення та деякі додаткові дані і розміщуються в лічильник команд ЛК та РЗП після чого системи переходять в очікування  така послідовність дій називається обслуговуванням сигналів переривань.

Обслуговування починається із приймання сигналу переривання та закінчується переходом системи в стан очікування. У відповідний момент часу генерується спеціальний керуючий сигнал по якому починається безпосередньо процес введення-виведення. Після завершення операції введення-виведення генерується сигнал закінчення по якому починається зворотній процес.

Вся інформація повязана із введенням-виведенням добувається із ЛК та РЗП. В залежності від конкретних умов вона може бути збережена або втрачена. ЛК та РЗП повертаються до переданої раніше інформації на зберігання виконання перерваної раніше програми продовжується.

Перерахована послідовність дій носить назву Restart.

Обслуговування переривань та Restart  це послідовність дій які виконуються під керуванням деякої мікропрограми.

У випадку коли два або більше пристроїв введення-виведення вимагають переривання спрацьовує система приорітетів а у випадку коли виконання мікропрограми по деяким причинам не може бути перерване (нульовий рівень переривання системи) спрацьовує метод маскування.

При маскуванні внутрішній тригер МП дозвіл на переривання знаходиться в нульовому стані. Замаскований пристрій нечутливий до запитів на переривання і ці запити або запамятовуються або обслуговуються коли система вийде із стану маскування. Запити що мають нижчий пріоритет маскуються автоматично. Все це називається дисципліною переривань для відпрацювання якої необхідне існування пристрою обслуговування переривань.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]