Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
METOD4.doc
Скачиваний:
4
Добавлен:
18.11.2019
Размер:
262.14 Кб
Скачать

4.19.Пристрій обслуговування переривань.

Часто даний пристрій називають ще контролером переривань або системним контролером. Запити на переривання поступають по 8 входам і запамятовуються в регістрі запитів на переривання. Далі запит поступає на дешифратор пріоритету який звязаний з регістром масок.. Якщо деякий запит володіє самим високим серед інших пріоритетом та не є замаскованим він передається в регістр обслуговування запитів на переривання.

Д0Д7

П0

.

.

П7

Рис.4.22.Структура обміну інформації.

Дисципліна обслуговування переривань разом з тим що її реалізує та підтримує  це та ціна яку приходиться платити за магістральну структуру. Магістральна структура  це можливість отримувати будь-яку конфігурацію системи можливість нарощування системи будь-якими додатковими пристроями в тому числі і такими які ще не існували на момент проектування МП-системи.

Обмін інформацією із зовнішніми пристроями буває 

  1. програмний  в основній програмі є адреса переходу на підпрограму обслуговування зовнішнього пристрою

  2. по перериванню

а) оглядовий  МП опитує зовнішні пристрої з метою виявлення активного

б) векторний  пристрій вказує вектор програми (адресу)  зовнішній пристрій виставляє запит на переривання МП підтверджує готовність переривання у відповідь  пристрій повідомляє адресу першої команди підпрограми обслуговування даного зовнішнього пристрою .Вектор переривання в основному складається із адреси двох чарунок в одній записана адреса першої команди підпрограми обслуговування а в іншій  слово-стан мікропроцесору (вміст регістра станів) в момент обслуговування зовнішнього пристрою.

  1. в режимі прямого доступу до памяті (ПДП). Вводиться спеціальний пристрій  контролер прямого доступу до памяті. Контролер  це блок місцевого керування. Прямий доступ до памяті використовується при необхідності обміну великими масивами інформації між памятю та зовнішнім пристроєм з метою прискорення цього обміну.

Обміни 

  1. йде обмін а МП заморожений

  2. МП відключений від ШД але дає деяку визначену память  в цей проміжок контролер може обміняти інформацію.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]