Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МУ_Расчет_основ_фундам_студГТБ.doc
Скачиваний:
62
Добавлен:
13.11.2019
Размер:
1.22 Mб
Скачать

6. Визначення осідання основи

Побудову виконано по свердловині №2.

На денній поверхні ґрунту σzg(0) = 0.

На покрівлі другого шару: σzg(1) = 17,4·3,0 = 52,2 кПа.

На покрівлі третього шару: σzg(2) = 52,2 + 18,1·0,6 = 63,06 кПа.

На покрівлі четвертого шару: σzg(3) = 63,06 + 19,6·5,0 = 161,06 кПа.

На покрівлі п'ятого шару: т/м3 чи γвзв = 10,8 кН/м3

тоді σzg(4) = 161,06 + 10,8·5,4 = 219,38 кПа.

На рівні підошви фундаменту:

σzg(f) = σzg(2) +19,6·0,4 = 63,06 + 7,84 = 70,9 кПа.

На підошві п'ятого шару: σzg(5) = 219,38 + 19,8·10,0 = 417,38 кПа.

Додаткова напруга на рівні підошви фундаменту:

р0 = α(рср - σzg(f)),

де: α – коефіцієнт, що враховує розсіювання напруг у ґрунтовому масиві (додаток 14);

рср – середнє значення напруг під підошвою фундаменту,

рср = 259,2 кПа;

р0(1) = 1,0(259,2 – 70,9) = 188,7 кПа.

Потужність елементарного шару не повинна перевищувати значення

0,4bf = 0,4·2,9 = 1,16 м.

Значення коефіцієнта . Дорівнявши z1 = h, одержимо потужність елементарного шару: 1,16 = 2h; h = 0,58 м.

z1 = h = 0,58 м , р0(2) = 0,972·188,7 = 188,7 кПа;

z2 = 1,16 м , р0(3) = 0,848·188,7 = 160,0 кПа;

z3 = 1,74 м , р0(4) = 0,682·188,7 = 128,7 кПа;

z4 = 2,32 м , р0(5) = 0,532·188,7 = 100,4 кПа;

z5 = 2,90 м , р0(6) = 0,414·188,7 = 78,1 кПа;

z6 = 3,48 м , р0(7) = 0,325·188,7 = 61,3 кПа;

z7 = 4,06 м , р0(8) = 0,260·188,7 = 49,06 кПа;

z8 = 4,64 м , р0(9) = 0,210·188,7 = 39,63 кПа;

z9 = 5,22 м , р0(10) = 0,173·188,7 = 32,64 кПа;

z10 = 5,80 м , р0(11) = 0,145·188,7 = 27,36 кПа.

Осідання третього горизонту дорівнює:

Осідання четвертого горизонту дорівнює:

Сумарне осідання: ΣS = S3 + S4 = 0,037 + 0,00222 = 0,03922 м чи 3,92 см.

Значення осідання в межах припустимого, тобто: ΣS = 3,92 см < Sд = 8,0 см.

7. Обсяг земляних робіт

Глибина котловану від планувальної відмітки:

Нс = 174,450 – 171,750 = 2,6 м; 1: m = 1,0:0,5.

Площа верха і дна котловану:

Ав = (4,9 + 1,3·2)·(3,7 + 1,3·2) = 47,25 м2; Ан = 4,9·3,7 = 18,13 м2.

Обсяг земляних робіт: Vз.р. = м3.

Обсяг підготовки з бетону В7,5: Vб.п. = 4,3·3,1 ·0,1·1,02 = 1,36 м3.

Ав = 47,25 м2

2,6

Ан = 18,13 м2

1,3 4,9 1,3 1,3 3,7 1,3

Рис. 9. До розрахунку обсягів земляних робіт

2.2. Фундаменти із забивних призматичних залізобетонних паль

Довжина палі визначається, виходячи з наступних умов:

  1. її підошва повинна бути заглиблена не менш, чим на 1,0 м у несучий шар (ρd ≥ 1,55 г/см3, Е ≥ 10 МПа);

  2. над дном котловану зберігається частина палі, довжиною 0,5 м для наступного з’єднання її з ростверком.

Значення отриманої довжини округляють у велику сторону до цілого числа метрів. У залежності від довжини підбираються розміри поперечного переріза палі [9].

Для визначення несучої здатності палі складається її розрахункова схема (мал. 10), на якій повинно бути:

  1. дані про ґрунти, необхідні для розрахунку (масштаб 1:100);

  2. ділянка котловану з оцінкою глибини закладення підошви фундаменту;

  3. поздовжній розріз палі.