Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Звіт по практиці-2 курс.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
18.09.2019
Размер:
836.1 Кб
Скачать

22.05.2012 Щеплення, коробка швидкостей,

карданна передача

Зчеплення автомобіля слугує для короткочасного розєднання колінчастого вала двигуна з коробкою передач та плавного зєднання їх ,що потрібно для перемикання передач і рушання автомобіля з місця.

Одно дисковий механізм зчеплення складається з веденого диска, встановленому на шліцевому валу коробки передач і сталевого кожуха, прикріпленого до маховика болтами.Всередині до кожуха на опорних вилках прикріплено важелі вимикання зчеплення,які шарнірно зєднані з натискним диском. Опорні вилки також шарнірно кріпляться до кожуха, що забезпечує відведення натискного диска при вимиканні без перекосів.Механізм зчеплення з двома веденими дисками відрізняється наявністю середнього натискного диска,розміщеного між двома веденими.

23.05.2012 Коробка перемикання

швидкостей

Коробка передач (коробка перемикання передач, КП, КПП, англ. Gear box) — агрегат (як правило - шестерні) різних промислових механізмів (наприклад, верстатів) і трансмісій. Іноді коробку передач називають трансмісією. Трапляється, що трансмісія складається тільки з коробки передач, але в загальному випадку коробка передач - лише її частина.

КП транспортних засобів призначена для зміни частоти обертів і крутного моменту в більш широких межах, ніж це може забезпечити двигун транспортного засобу. Як правило, це відноситься до двигунів внутрішнього згорання (ДВЗ), які мають недостатню здатність до адаптації. Транспортні засоби з паровими або електричними (трамвай, тролейбус) двигунами зазвичай не комплектуються КП, оскільки останні мають високу адаптивність. Також завдяки КП транспортний засіб може рухатися заднім ходом, а двигун може працювати тоді, коли ТЗ не рухається.

У металоріжучих та інших верстатах КП застосовують, передусім, для забезпечення оптимальних режимів різання - частот обертання (швидкостей переміщення) різального інструменту або оброблюваної деталі (наприклад, частота обертання шпинделя токарного або свердлильні верстати). Класифікація

Коробки передач класифікуються за декількома ознаками

За способом передачі потужності

Механічні коробки передач, в яких застосовуються механічні передачі, як правило зубчасті.

Прості створюються з використанням циліндричних та конічних зубчастих передач.

Планетарні (ПКП) створюються з використанням планетарних рядів.

Гідромеханічні коробки передач, в яких механічні передачі використовуються в поєднанні з гідравлічною передачею (гідромуфта, гідротрансформатор).

Класифікація простих КП

За кількістю основних валів з шестернями:

двовальні (КП БМП-1)

тривальні

співосні

звичайні

компактної структури

з послідовним редукуванням (КП танка ІС-3)

безвальні КП

співосні безвальні КП (німецький танк Pz.III)

неспівосні безвальні КП (німецький танк Pz.VI «Тигр»)

За кількістю ходів (рухомих шестерен-кареток або муфт): три-, чотири- і п'ятиходові.

За способом перемикання ступенів:

з рухомими шестернями-каретками

з постійним зчепленням шестерен і перемиканням за допомогою зубчастих муфт

без синхронизаторів

з синхронізаторами

з фрикційним вмиканням ступенів

Класифікація планетарних КП

За кількістю ступенів свободи, за умови, що всі фрикційні прилади не працюють:

з двома ступенями свободи

з трьома ступенями свободи

з чотирма і більше ступенів свободи

За типом планетарних рядів: КП з епіциклічними та з приєднаними планетарними рядами зовнішнього або внутрішнього зчеплення.

За способом управління

З ручним вмиканням передач передачу вмикає водій (оператор).

Безпосередньої дії використовується лише зусилля оператора. Бувають механічні та гідравлічні.

Сервоприводи використовуються зусилля оператора і сервоприводу, при цьому останній виконує більшу частину роботи, а зусилля оператора потрібне для управління його роботою. В залежності від джерела (трансфорамтора) енергії сервоприводи поділяються на гідравлічні, механічні, електричні, вакуумні, змішані та ін. В автомобіле- і танкобудуванні найбільш поширені гідросервоприводи.

Автоматичні в залежності від зовнішніх умов (приміром, частота обертання і навантаження на колінчастому валі двигуна) передачі перемикає автоматизована система управління КП без участі водія.

За кількістю передач

Наприклад масові серійні легкові автомобілі обладнані 4-х ступінчатою (більш старі моделі - приблизно до середини 80-х років 20 ст. випуску) 5-и та 6-и ступінчаті коробки передач

Існують передачі переднього і заднього ходу.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.