Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Звіт по практиці-2 курс.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
18.09.2019
Размер:
836.1 Кб
Скачать

Зміст

1 Наказ про прийняття на навчальну монтажно-демонтажну практику .

2 Відгук про практику .

3 Завдання на практику .

4 Щоденник-звіт .

5 Використана література .

Дата Обсяг виконаної роботи

17.05.2012 Отримав у коледжі завдання на навчальну монтажно-демонтажну практику, а також був ознайомлений з правилами поведінки і технікою безпеки.

Цього ж дня відвідав ПСП «Лосятинське» ,де був ознайомлений з підприємством, правилами поведінки на ньому і оформлений на практику.

18.05.2012 Загальна будова автомобіля

Автомобіль-це транспортна безрейкова машина на колісному або напівгусиничному ходу, що приводиться в рух власним двигуном і призначається для перевезення вантажів, людей та виконання спецзавдань.

Автомобілі, а також причіпні засоби становлять рухомий склад автомобільного транспорту.Автомобільний рухомий склад за призначенням ділиться на:

1.вантажний

2.пасажирський

3.спеціальний.

До вантажного автомобільного рухомого складу належать:1.вантажні автомобілі;2.автомобілі тягачі;3.причепи;4.напівпричепи.

Вантажні автомобілі за характером використання бувают:1.загального призначення-кузови яких мають форму бортової платформи;2.спеціальзовані-кузови яких пристосовані для перевезення певних вантажів.За конструктивною схемою розрізняють :

1.одиничні вантажні автомобілі;

2.автопоїзди.

За вантажопідємністю вантажні автомобіліподіляються на такі класи:

1.особливо малої(0,5т)

2.малої(0,5-2т)

3.середня(2-5т)

4.велика(5-15)

5.особливо велика(понад 15т)

За повною максимальною масою вантажні автомобілі поділяються на 7 класів:

1.до 1,2т

2.1,2-3,5т

3.3,5-5т

4.5-8т

5.8-16т

6.16-40т

7.понад 40т.

До пасажирського автомобільного рухомого складу належать:

1.легкові автомобілі

2.автобуси

.

Залежно від робочого об`єму циліндра двигуна розрізняють 5 класів легкових автомобілів:

1.особливо малий(до 1,2л)

2.малий(1,3-1,8л)

3.середній(1,8-3,5л)

4.великий(понад 3,5л)

5.найвищий(не регламентується)

Автобуси за призначенням поділяються на:

1.міжміські

2.міські

3.місцевого сполучення.

Занальна будова

19.05.2012 Автомобільні двигуни

Ріст і розвиток всіх галузей народного господарства, потребує переміщення великої кількості вантажів, а також і пасажирських перевезень в нашій країні. Основним видом транспорту, який найбільше підходить для виконання цих перевезень являється – автомобіль, який принципово не змінився за останнє століття. Він як і раніше оснащений двигуном внутрішнього згорання. Трансмісією, механізмами керування. Кузовом та колесами. Проте всі вузли, агрегати, механізми й системи автомобіля значно ускладнилися за останні роки, завдяки чому різко зросла економічність автотранспорту, швидкість перевезень, комфортабельність автомобілів, покращився їх дизайн, збільшилась їх потужність і надійність, а також в системи управління автомобілів введені елементи автоматизації, а більшість іноземного автотранспорту обладнують компютерами. Як і раніше автомобіль це транспортна безрейкова машина на колісному, або напівгусеничному ходу, що привозиться в рух власним двигуном і призначається для перевезення вантажів, людей та виконання спеціальних завдань.

Будь-який автомобіль складається з трьох основних частин: двигуна, шасі та кузова. Двигун перетворює теплову енергію, що виділяється під час згорання палива, на механічну роботу

.

Двигуни внутрішнього згорання бувають: поршневі, в яких увесь робочий процес здійснюється у повітряному компресорі, камері згорання та газовій турбіні

.

На більшості сучасних автомобілів установлюють поршневі двигуни внутрішнього згорання.

За способом сумішоутворення й запалювання палива автомобільні поршневі двигуни поділяються на дві групи:

Із зовнішнім сумішоутворенням і примусовим займанням палива від електричної іскри (карбюраторні і газові).

Із внутрішнім сумішоутворенням і займанням палива від стискання з нагрітим повітрям у наслідок його сильного стисканні в циліндрі (дизельні).

ДВЗ складаються з таких механізмів і систем:

Кривошипно-шатунного механізму, який слугує для перетворення зворотно-поступального руху поршня на обертальний рух колін вала.

Механізм газорозподілу забезпечує свочасне заповнення пальної суміші в циліндрах (або повітрям) і видалення з них відпрацьованих газів.

Система охолодження призначена для підтримання оптимального теплового режиму двигуна.

Система мащення забезпечує змащування тертьових поверхонь двигуна, подачу до них оливи, часткове охолодження їх, видалення продуктів спрацювання та очищення оливи.

Система живлення карбюраторного двигуна слугує для очищення палива й повітря. Приготування пальної суміші, подавання її в циліндри та видалення продуктів згорання.

Система запалювання забезпечує займання пальної суміші в циліндрах карбюраторного двигуна й містить джерело енергії та перетворювач низької напруги системи електрозабезпечення автомобіля на високу напругу свічки запалювання. Іскра від якого запалює пальну суміш у циліндрі двигун в потрібний момент.

Поршневий двигун складається з циліндра, картера, який знизу закритий піддоном.

У середині циліндра переміщується поршень з компресійними кільцями. Поршень через поршневий палець та шатун звязаний з колінчастим валом, о обертається в корінних підшипниках розташованих у картері.

Колін вал складається з корінних мийок, щік і шатунних шийок. Циліндр, поршень, шатун і колін вал утворюють кривошипно-шатунний механізм, який перетворює зворотно-поступальний рух поршня на обертальний рух колін вала. Зверну циліндр накритий головкою із клапанами: впускного і випускного, які точно узгоджуються з обертанням колін вала, а отже із переміщенням поршня. Верхнє крайнє положення поршня в циліндрі, в якому його швидкість дорівнює нулю, називається Верхньою Мертвою Точкою, нижнє крайнє положення – Нижньою Мертвою Точкою. Відстань, що її проходить поршень від однієї мертвої точки до іншої називається ходом поршня, а відстань між осями корінних і шатунних шийок радіусом кривошипа.

Обєм, що вивільнюється поршнем коли той переміщується від верхньої мертвої точки до нижньої мертвої точки становить робочий обєм циліндра.

Робочі цикли в більшості автомобільних двигунах здійснюється за чотири ходи поршня (впуск, стискання. Робочий хід, випуск), тому ці двигуни називаються чотирьохтактними.

Так, як двигун автомобіля є одним з найбільш складних агрегатів, для цього потрібно своєчасно контролювати його технічний стан і виконувати всі необхідні регуліровки, для того об продовжити строк служби без розробки.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.