Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки-образи.doc
Скачиваний:
11
Добавлен:
25.08.2019
Размер:
168.96 Кб
Скачать

Вона мені тихесенько співа Люби, дитино, наш чарівний край,

А усміх наче вогник той маленький Нехай тобі дорогу в даль незгасну

Що мить мене ласкаво зігріва: Встеляє сонячно розмай.

Після таких снів у людини оживає душа, і знову розцвітає дерево її пам’яті. Вона від предків своїх, від Землі - Матінки оновлює силу свою. Вона встає , пробуджується з бажанням творити Вічне, Добре і Прекрасне.

ПІСНЯ - ”Не цурайся пісні” муз. Кравчука – співає вчитель (слухання: 1 – 2 – 1куплети).

Висновок: ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ ДІТИ, до сих пір зло воює з добром, Чорнобог з Білобогом. Але поки у вашому серці жива пам’ять… про маму, про батька про родину, про красу нашої землі, Вам не страшні стріли Чорнобога.

(Кінець уроку)

  • Тема уроку: "ОЙ НА ІВАНА, ТАЙ НА КУПАЛА"

Мета уроку: Визвати у дітей відчуття поваги і любові до традицій стародавнього Купальського свята. Через міфосвіт купальських легенд та музичних образів, відкрити дітям лікувальні можливості рослинного світу. Уточнити засоби музичної виразності, за допомогою яких створювалися художні образи.

Завдання уроку:

  • Активізація художньо-образного мислення дітей (засобами музики та поезії) визвати почуття зацікавленості і поваги до народного старовинного свята Івана-Купала;

  • Пробудити відчуття вічності Природи, відчуття неминущих цінностей мудрості народу, відчуття єднання проблем сьогоднішніх і сивої давнини;

  • Активізація слухової уваги в процесі співу вправ, слухання музики, виконання пісень: продовження роботи над розвитком ритмічного; тембрового; звуковисотного слуху ;

  • Усвідомлення засобів музичної виразності та їх ролі в створенні художнього образу;

  • Закріплення навичок інтонування І-VІІ ступенів ладу:

  • Закріплення навичок, пов’язаних з відтворенням метроритму в музиці. (пульс, ритм, розмір, такт);

  • Формування вміння та навичок виразності у виконанні пісень.

Музичний матеріал: "Шкільний співаник" зб. Ф.Колеса - "Весна" С.155 (слухання); посібник-зошит "Музика" 7 клас, С. 9. “Тихо над річкою” (слухання); Хоровий твір “Ой на Івана, та й на Купала” (слухання), “Там над річкою” укр.нар.пісня (слухання); "Соловеєчку, сватку, сватку" - пісня-гра (виконання), “Марена” укр. нар. пісня (виконання); “Івана на Купала” укр.нар.пісня (виконання);

Хід уроку.

Сьогодні на уроці ми з вами будемо слухати багато різної музики, для того що б розвивався ваш слух.

- Для чого людині потрібний хороший слух? (- Щоб слухати.)

Чи задумувалися ви коли-небудь, як багато інформації ми отримуємо через слух? На уроках математики ви слухаєте, на уроках читання, природознавства та інших теж. Ви дуже багато слухаєте. Від того наскільки у вас розвинений слух, залежить ваша слухова увага. Саме тому ми з вами, майже на кожному уроці музики співаємо вправи, пісні і багато слухаємо музики. Отож, приступимо до наших слухових вправ: діти співають “Релятив”, який розвиває звуковисотний та ладовий слух.

- А тепер ми трошки попрацюємо над розвитком вашого ритмічного слуху: діти виконують ритмічні плескання.

- Зараз я вам виконаю мелодію по релятиву, а ви маєте виконати ритм цієї мелодії.

- Тепер ще раз зі мною співаємо звукоряд. Ви вже знаєте що сходинки бувають різними: є сходинки, які тягнуться вгору, вниз, і є такі, які ми називаємо стійкими.

- Чому вони називаються стійкими? - Як ми їх показуємо ручними знаками?

- Бачите, рука показує, що саме ці сходинки тягнуться ні вверх ні вниз.

А куди тягнуться друга та сьома сходинки? (Відповідь дітей: - вгору ).

А зараз послухайте мелодію, якщо вона вам знайома, назвіть що це за пісня?