- •Завдання уроку:
- •Хід уроку
- •1) Весно-Весно весняночко, 2) Зніми чари зимовії,
- •(Кінець уроку)
- •Тема уроку: "де лелека водиться там щастя народиться"
- •Завдання:
- •Хід уроку
- •(Кінець уроку)
- •Завдання уроку:
- •Хід уроку:
- •Слухання: “Баба Яга”, “Богатирські ворота“ Мусорський.
- •Вона мені тихесенько співа Люби, дитино, наш чарівний край,
- •(Кінець уроку)
- •Завдання уроку:
- •Хід уроку.
- •Укр. Нар. Пісня "Соловеєчку сватку, сватку "
- •Слухають пісню " Там над річкою ".
- •Там над річкою, 2) а як уплела, 3) Плинь, віночку, плинь
- •Діти співають пісню: "Купала на Івана ".
- •(Кінець уроку)
- •Завдання уроку:
- •Хід уроку.
- •Вчитель виконує марш “Гей там на горі січ іде ”.
- •Розучування з дітьми пісні-маршу “Гей там на горі січ іде”.
- •Слухання: фрагмент з увертюри “Тарас Бульба”.
- •Слухання: фрагмент двобою з увертюри “Тарас Бульба”.
- •Слухання та розучування з дітьми пісні “Ой Морозе, Морозенку”.
- •(Кінець уроку)
(Кінець уроку)
Тема уроку: “ДЕРЕВО ПАМ’ЯТІ”
Мета уроку: За допомогою асоціативно-образної мови синтезу мистецтв сформувати у дітей відчуття поваги до одного з найважливіших компонентів системи людських цінностей - пам’яті свого роду.
Завдання уроку:
Закріпити уявлення дітей про засоби музичної виразності, зокрема, про виразність трьохдольного розміру в музиці.
Закріпити основні вокально-хорові навички: дихання, артикуляція, дикція, фразування в процесі виконання “Колискової”.
“Занурити” дітей в образний світ української міфології,
Розвиток творчої уяви дітей в різних формах музичної діяльності (пластичне інтонування тощо)
Активізувати асоціативно-образне мислення дітей, пробудити гостроту переживань, пов’язаних з системою ціннісних орієнтацій Людини (рідна матір, рідна земля, пам’ять).
Музичний матеріал: “Дзвіночок дзвонить”- поспівка; “Перекличка”- музична гра, “Так сказав Заратустра”, муз. Р. Штрауса /фрагмент для слухання/; Звуки природи /слухання/;“Голубий Дунай” Йоганн Штраус (фрагмент для пластичного інтонування та закріплення тридольного розміру); Музика для ритмічної пантоміми (за вибором вчителя); “Ой Роде мій красний“ (слухання та виконання фрагментів); Мусоргський, “Баба Яга”, “Богатирські ворота“; Пендерецкий “Елегія пам'яті жертв Хіросіми” /фрагмент для слухання/; Посібник-зошит "Музика" 7 клас. “Не цурайся пісні” (слухання) С.58; Бах - Шуберт "Аве Марія". Збірка пісень для 1-3 класів “Вчимося співати” Харків 2000.- “Ой ходить сон біля вікон” С. 91 (слухання та спів-інсценізація дітей);
Хід уроку:
Музичне привітання “Дзвіночок дзвонить” – (- Коли ж перший раз на нашій планеті усміхнулося сонечко, з’явилися дерева, тварини, люди? Про це нам розказує Біблія. Ми говоримо, що світ створив Бог. Він мав образ людини. А раніше? В Древньому Єгипті Божеством вважався ДЕМІУРГ. Це слово на нашу мову перекладається як ОКО (Зір). А що ж говорять древні міфи нашої землі, міфи, яким 8-10 тисяч літ? Виявляється, що у нас древні волхви –священнослужителі теж вважали, що світ створило ОКО, що зір людини – це частинка Всесвіту. Так говорять міфи. А що це таке - міф? Вимисел чи правда? (розмірковування дітей : якщо видумка – дехто саме так вважає, - то якась дивна видумка, вона заставляє задумуватися. А якщо правда, - то теж якась дивна правда, її не відразу зрозумієш.)
Кажуть, що Міфи –це Правда, зашифрована в художніх образах. Треба вміти розгадати ці образи. А це дуже нелегко… Сьогодні ми зробимо таку спробу. Як же наші предки праукраїнці уявляли собі початок всього на землі? Що цінували в своєму житті? Ось послухайте:
- На початку була пітьма – вічна і безмежна. Ні Землі, ні Неба, ні Сонця. Тільки темрява, морок. Густа, холодна і безконечна ніч. А її пронизувало Око. “Воно летіло з далеких Старих Світів, аби утворити новий світ” /фонова музика/.
І пустило “Око” Сльозу, з неї вродилося диво: Першоптах – птиця Сокіл. Його золотаве пір’я осяяло непроникну Ніч. (Ця птиця Сонце).
Пустив Сокіл золоту сльозу – Росинку, і вмить розрісся острів .І пустив Сокіл срібну Сльозинку, впала вона серед острова, утворивши озеро Живої Води. І пустив Сокіл зелену Сльозинку, і від неї проросли дивовижні квіти, густі, високі трави почалося життя. Уявіть якою прекрасною була земля спочатку /фонова музика/ Виростали гарні дерева, квіти біля них літали птахи та метелики , як це було ми попробуємо з вами показати. Ви любите гратися безтурботно, весело, щоб трошки розслабитися. Уявіть, що кожен з вас - це гарне дерево, або квітка і ви потихеньку виростаєте і граєтеся з пташками та метеликами / гра “звуки і жести ”/.
Побачив Сокіл - Першоптах, як гарно граються рослини і сказав: “Тут моє місце на віки вічні. Звідси я творитиму Світ”. І поринув у глибоку задуму. І створив він двох велетнів Білобога і Чорнобога. І сказав Сокіл-Першоптах Білобогу: “Ти є Володар світла та всього що створиш у ньому”.І сказав Сокіл Чорнобогу: “Ти є Володар Ночі і Пітьми та всього, що створиш у ній”.
Ці велетні були дуже різні. А який був у них характер, розкажу вам не я, розповість вам музика. Музика розповідає, але розуміє її тільки той, хто слухає…(плакат-підказка з термінами, виразами про характер музики)