Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Курсовой.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.08.2019
Размер:
310.27 Кб
Скачать

2.8 Організація та методика уроку вибраної теми.

Тема: «Конструкція електричної та механічної частини рудникових

акумуляторних електровозів»

Мета:

  1. виховна: виховати у учнів почуття поваги до викладача, одногрупникам, майбутньої професії; виробити дбайливе ставлення до учбового обладнання, матеріалу і літературі; виховати сумлінність, відповідальність, дисциплінованість, уважність при роботі;

  2. розвиваюча: розвинути творче мислення, пам'ять, увагу, зосередженість, спостережливість, уміння слухати; розвинути професійні і пізнавальні інтереси, самостійність;

  3. дидактична: закріпити знання про конструкцію електричної та механічної частини рудникових акумуляторних електровозів.

Тип уроку: лабораторна робота.

Методи навчання:

  • наочні: демонстрація плакатів;

  • словесні: розповідь, пояснення, евристична бесіда;

  • методи контролю: індивідуальне і фронтальне опитування.

Дидактичне забезпечення:

  • плакати «Гальмівна система електровоза», «Ресорна підвіска», «Блок-схема електровоза АРП14», «Джерела живлення акумуляторних електровозів»;

  • методичні вказівки до виконання лабораторної роботи;

  • конспект повідомлення нового матеріалу по темі: «Конструкція і принцип роботи рудникових акумуляторних електровозів».

Список рекомендованої літератури:

1. Транспорт на горных предприятиях/Под общей ред. Б.А. Кузнецова. – М.: Недра, 1976 – 655 с.

2. Григорьев В.Н., Дьяков В.А., Пухов Ю.С. Транспортные машины для подземных разработок. – М.: Недра, 1984. – 383 с.

Структура уроку:

1.Організаційний момент (3-5хв);

2.Мотивація та актуалізація знань (5-10хв);

3.Інструктаж до лабораторної роботи (10-15хв);

4.Виконання лабораторної роботи (40-45хв);

5.Підведення підсумків(5-10хв);

6.Видача домашнього завдання(3-5хв).

Таблиця 2.10 - Вибір типу уроку і структура ООД

Питання, які вивчаються

Дії які формуються

Рівень сформованості

Методы формирования

ООД

ВД

КД

1. Призначення та галузь застосування акумуляторних електровозів.

ПС

Конспектування матеріалу та його аналіз

Пояснення, розповідь, I тип ООД

Конспектування, запам’ятовування

Фронтальний опит

2. Конструкція механічної та електричної частини електровозів.

ОО

Конспектування матеріалу та його аналіз

Пояснення, розповідь, ІI тип ООД

Конспектування, запам’ятовування

Індівідуальний опит

План повідомлення нового матеріалу:

  1. Загальні відомості;

  2. Конструкція механичної частини електровозів постійного струму;

  3. Електроустаткування електровозів постійного струму;

  4. Гіровози, дизелевози, високочастотні електровози;

  5. Розрахунок електровозної відкатки;

  6. Организація руху, СЦБ та автоматизація

  7. Експлуатація и охорона праці.

Таблиця 2.11 – Сценарій уроку по темі: «Конструкція електричної та механічної частини рудникових акумуляторних електровозів»

Етап уроку

Дії викладача

Дії студентів

Організаційний момент (3-5хв)

Викладач заходить до лабораторії. Вітається зі студентами. Перевіряє відвідуваність студентів. Повідомляє тему та мету лабораторної роботи.

Добрий день шановні студенти. Сьогодні у нас лабораторна робота №2 тема якої звучить наступним чином «Конструкція і принцип роботи рудникових акумуляторних електровозів». Перевіримо відвідуваність.

Студенти стоячи вітають викладача. Коли викладач перевіряє відвідуваність кожен студент ім’я та прізвище якого названо встає і голосно повідомляє о власній присутності.

Відкривають зошити та записують тему ти мету лабораторної роботи.

Мотивація і актуалізація знань (5-10хв)

Повідомляє значення закріплення даної теми.

Тема «Конструкція і принцип роботи рудникових акумуляторних електровозів» дуже важлива, адже вона повною мірою розкриваю всю сутність призначення та експлуатації рудникових електровозів, закріплює знання які знадобляться при вивченні наступних тем і в майбутній професії.

Студенти уважно слухають викладача, та готують питання які на їх думку їм не зрозумілі.

Інструктаж до лабораторної роботи

(10-15хв)

Викладач пояснює послідовність виконання лабораторної роботи:

Порядок виконання лабораторної роботи:

1.1 Ознайомитися з призначенням і областю застосування рудникових акумуляторних електровозів різних типів.

1.2 Вивчити класифікацію рудникових акумуляторних електровозів.

1.3. Вивчити кінематичну схему і конструкцію електровозів постійного струму, установлених в лабораторії рудникового транспорту, виділяючи їх основні вузли: раму, ходову частину, гальмівну систему (робочу і стоян очну), букси, ресорну підвіску, привід пісочну систему, батарейну шухляду, кабіну. Описати їх призначення і принцип дії.

1.4 Вивчити електричну блок-схему і пневматичну схему електровоза АРП14, виділяючи основні вузли: батарею акумуляторів, електродвигуни, фари, систему управління і сигналізації, компресор і його привід. Описати їх призначення і принцип дії.

1.5 Вивчити ПБ при експлуатації рудникових акумуляторних електровозів

Студенти записують послідовність лабораторної роботи в зошити. Задають питання, що їм не зрозуміло? Підготовлюють необхідну літературу.

Виконання лабораторної роботи

(40-45хв)

Викладач роздає методичні вказівки до виконання робіт, слідкує за роботою студентів. Відмічає хто і як виконує роботу, хто відлучається, або займається сторонніми ділами. відповідає на питання студентів, допомагає, тим кому щось не зрозуміло.

Кожен студент виконує лабораторну роботу за своїм варіантом і оформлює звіт за такою схемою:

Зміст звіту

2.1 Описати призначення й область застосування рудникових акумуляторних електровозів.

2.2 Класифікація рудникових акумуляторних електровозів.

2.3 Скласти таблицю технічних характеристик електровозів за такою формою (див. табл. 1)

2.4 Указати конструктивні особливості акумуляторних електровозів різних типів.

2.5 Привести електричну блок-схему і пневматичну схему електровоза АРП14 із вказівкою окремих елементів, їхнього призначення і принципу дії.

2.7 Описати ПБ при експлуатації рудникових локомотивів постійного струму.

Підведення підсумків(5-7хв)

Викладач перевіряє лабораторні роботи, виконану студентом роботу помічає в журналі, Приймає захист попередніх робіт, виставляє оцінки. Відповідає на питання студентів.

Слухають викладача. Показують виконану або не виконану лабораторну роботу. Захищають попередні роботи. Задають питання

Видача домашнього завдання(3-5хв)

Викладач диктує домашнє завдання на наступну лабораторну роботу. Прощається зі студентами. Бажає їм подальших успіхів.

Записують завдання до дому. Здають методичні вказівки та літературу викладачеві. Прибирають та перевіряють робоче місце. Прощаються з викладачем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]