Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
26-30.doc
Скачиваний:
4
Добавлен:
18.08.2019
Размер:
82.94 Кб
Скачать

28. Методика підготовки та проведення семінарського заняття

Семінарське заняття – форма навчального заняття, при якій викладач організовує дискусію навколо попередньо визначених тем, до котрих студенти готують тези виступів на підставі індивідуально виконаних завдань (рефератів).

В педагогічній практиці виділяють такі типи семінарських занять:

- семінар з використанням евристичної бесіди:

- семінар-диспут:

- семінар з виступами студентів:

- міждисциплінарний семінар:

- комбіноване семінарське заняття:

- семінар-практикум:

Структура семінарського заняття:

Тема:

Мета: освітня - виховна - розвиваюча –

Вид заняття:

Тип:

Наочність:

Міжпредметні зв’язки:

Хід заняття:

І.Організаційний момент

ІІ. Вступ

Актуалізація опорних знань студентів;

Мотивація пізнавальної діяльності студентів;

Повідомлення теми семінару:

План

1.

2.

3.

ІІІ. Основна частина. Обговорення питань, винесених на семінар (послідовно обговорюються відповідно до плану)

ІV. Підведення підсумків семінару (викладач робить спільно із студентами загальні висновки, аналізує виступи студентів, оцінює їх)

V. Повідомлення теми наступного семінару, плану, рекомендованої літератури

Найцікавішим буде той семінар, який ставитиме перед студентами певну проблему і носитиме дискусійний характер.

Головна мета семінарського заняття полягає не в механічному повторенні теоретичного курсу (змісту лекцій), а в напруженій роботі думки, високій пізнавальній активності, виробленні практичних навичок застосування матеріалу.

29. Модульний контроль

Цей вид контролю проводиться за навчальним матеріалом модуля, після закінчення лекцій і практичних занять, на які виноситься вивчення модулів. Лабораторні заняття можуть не враховуватися при плануванні модулів, винесених для контролю. Зміст, система завдань, критерії оцінки результатів їхнього виконання й завдання модульного контролю розробляються викладачами відповідної кафедри. Студенти заздалегідь знайомляться із критеріями оцінки контрольних завдань, перед проведенням модульного контролю, а також при оцінюванні його результатів.

Контрольні завдання для модульної перевірки й контролю по конкретному навчальному матеріалі повинні бути однієї складності й однаковими для всіх студентів.

Модульний контроль проводиться 2-3 рази протягом семестру, у вільне від навчальних занять час. Модульний контроль проводиться у формі письмових завдань, які містять у собі питання (у формі тестів) для перевірки знань фактичного матеріалу. Строки встановлюються наказом ректора на поточний навчальний рік. Деканат на підставі наказу ректора становить графік модульного контролю по конкретних дисциплінах. Тривалість проведення модульного контролю до 4-х академічних годин.

Модульний контроль проводить провідний лекційний курс викладач, йому допомагають викладачі, які ведуть семінарські заняття по контрольованій дисципліні. При проведенні модульного контролю в аудиторії повинне бути не менш двох викладачів.

Контрольні завдання одержують всі студенти. При виконанні завдань студенти можуть користуватися допоміжними матеріалами й засобами, які дозволені кафедрою. Під час виконання контрольних завдань студентам не дозволяється обмінюватися думками, переговорюватися або користуватися забороненими матеріалами й засобами.

Викладачі здійснюють контроль і створюють умови для самостійної роботи студентів. При порушенні студентами порядку в процесі виконання контрольних завдань вони відстороняються від роботи, а результат модульного контролю оцінюється нулем балів.

Перевірка студентських робіт проводиться викладачами, читаючими лекційний курс і ведучими семінарські заняття по контрольованій дисципліні. Результати перевірки доводять до відомості студентів наступного дня після проведення модульного контролю.

Студент, не згодний з отриманою оцінкою, після її оголошення, може подати апеляцію. Комісія, до складу якої входить лектор і завідувач кафедрою, зобов'язана розглянути скаргу в присутності студента й ухвалити рішення щодо його оцінки до оголошення підсумкових оцінок. Результат розгляду апеляції фіксується на тексті виконаної контрольної роботи й засвідчується підписами членів комісії. Якщо студент не звернувся зі спростуванням у встановлений строк, то виставлена оцінка вважається остаточною.

Результати модульного контролю проставляються в академічні журнали обліку поточної успішності й у предметні відомості.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]