- •Сутність і характерні ознаки потокового методу.
- •Вибір та компонування потокових ліній.
- •Основні параметри потокової лінії.
- •Приклад закріплення розмічальних знаків за робочими місцями потокової лінії з розподільчим конвеєром
- •Організаційно-технічні особливості потокових ліній.
- •Удосконалювання потокових методів.
- •Розрахунок.
- •Склад і ремонтна характеристика обладнання після переобладнання підприємства.
- •Норми часу на виконання ремонтних робіт і міжремонтне обладнання.
- •Використана література.
Склад і ремонтна характеристика обладнання після переобладнання підприємства.
-
№
Група обладнання
Кількість одиниць обладнання в групі
Ремонтна складність обладнання в групі
1
КЛ – 1154
120
8
2
МР - 348
135
4
3
АН - 659
52
7
4
ПТ - 80
60
9
5
ЛФ - 1270
20
14
Норми часу на виконання ремонтних робіт і міжремонтне обладнання.
-
норми
Слюсарні роботи
Верстатні роботи
Інші роботи
Норми часу на виконання ремонтних робіт (год)
Огляд
Малий ремонт
Середній ремонт
Кап. ремонт
0,5
5,0
18,0
22,0
0,1
5,1
8,0
10,5
0,2
0,3
1,3
3,2
Норма обслуговування на одного робітника за зміну ремонтних одиниць
300
1350
300
3.1.3 Структура міжремонтного циклу для всіх груп обладнання
Капітальних ремонтів – 1
Середніх ремонтів – 1
Малих ремонті – 4
Оглядів – 6
3.1.4 Час міжремонтних циклу Тмп = 6 років
Кількість змін роботи обладнання – 2 зміни
Розрахунковий річний фонд одного робітника - +835 год
3.1.5 Витрати на виконання ремонтних робіт – 0,9 у. о.
Витрати на міжремонтне обслуговуваня – 0,2 у.о.
3.2.1Визначаємо приведену кількість ремонтних одиниць всього парну обладнання
= * Ri = 120 * 8 + 135 * 4 + 52 * 7 + 60 * 9 + 20 * 14 = =2684 год.
3.2.2. Qг.р = *
Слюсарних робіт:
Qг.сл = * 2684 = 28182
Верстатних робіт:
Qг.в = * 2684 = 17669,6
Інші роботи:
Qг.ін = * 2684 = 3086,6
3.2.3
Qп.оі = *
Слюсарні = 32834,2
Верстатні = 7296,5
Інші = 32834,2
3.2.4
Види робіт |
Обсяг робіт з ремонту |
Обсяг робіт з міжремонтного ослуговування |
Усього робіт (год) |
слюсарні |
28182 |
32834,2 |
61016,2 |
Верстатні |
17669,6 |
7296,5 |
24966,1 |
Інші |
3086,6 |
32834,2 |
35920,8 |
всього |
48938,2 |
72964,9 |
121903,1 |
3.2.5
Ср = = 11,3 принімаїм за 12
В т.ч. кількість одиниць обладнання по ………
Групи |
|
Ср |
Спр |
Токарне |
45 |
5,4 |
3 |
|
4 |
0,48 |
1 |
Універсальне горизонтально-фрезерне |
8 |
0,96 |
1 |
Зубофрезерне |
7 |
0,84 |
1 |
Шліфовочне |
11 |
1,32 |
2 |
|
8 |
0,96 |
1 |
Вертикально- свердлильне |
7 |
0,84 |
1 |
Радіально-свердлильне |
2 |
0,24 |
1 |
Інше |
8 |
0,96 |
1 |
всього |
|
|
12 |
3.2.6.
Wi = * k
Слюсарні
Wсл =37 чол
Верстатні
Wв = 15 чол
Інші
Wін = 21 чол
Чисельність ремонтних робіт:
Слюсарні
= 17 чол
Верстатні
= 11 чол
Інші
= 2 чол
Чисельність робітників для технічного обслуговування:
Слюсарні
= 18 чол
Верстатні
= 4 чол
Інші
= 17 чол
3.2.7
Визначаєм витрати на виконання ремонтних робіт і витрати на міжремонтне обслуговування
З = Рр * Зр + Рто * Зто = 48938,2 * 0,9 + 72964,9 * 0,2 = 58637,2 у.о.
№ Задача 4
Фн = Тр.н. • Чн.г.- Тп • 8 - Тп.р. • 1.
Фн. = 40 • 52,14 – 11 • 8 - 9• 1 = 1988,6 год.
Тп.н. = (Пт.о. + Пу.о. + Пг.о. + Пб.п.) • Тр.д.
Тп.н. = (0,5+ 1,2 + 1,4 + 4,8 + 17,4) • 8 = 202,4 год.
Тп.н.
с = ------------ • 100%
Fн.
202,4
с = ---------- • 100% = 10,18%
1988,6
Fсер.тр= 8,0-(В1+В2+В3)=8,0-(0,02+0,03+0,04)=7,91
N п/п |
Показник |
Результати, які очікуються за поточний рік |
План |
1 |
Кількість календарних днів |
365 |
365 |
2 |
Кількість неробочих днів |
110 |
112 |
3 |
У т.ч.: святкових |
8 |
8 |
4 |
вихідних |
102 |
104 |
5 |
Номінальний фонд робочого часу |
255 |
253 |
6 |
Невикористаний робочий час |
|
|
7 |
Основні і додаткові відпустки |
14,9 |
17,4 |
8 |
Відпустки у зв’язку з пологами |
1,6 |
1,4 |
9 |
Відпустки тих, хто навчається |
1,3 |
1,2 |
10 |
Пропуски у зв’язку з хворобами |
10,1 |
4,6 |
11 |
Пропуски у зв’язку з виконанням державних і суспільних обов’язків |
0,9 |
0,5 |
12 |
Пропуски із дозволу адміністрації |
0,2 |
Нема |
13 |
Прогули |
0,2 |
Нема |
14 |
Простої весь день |
|
|
15 |
Разом невикористаний час |
29,2 |
25,3 |
16 |
Корисний фонд часу одного робітника |
225,8 |
227,7 |
17 |
Середня тривалість робочого дня |
7,82 |
7,91 |
18 |
Корисний фон часу одного робітника, год. |
17,66 |
1801 |
Qр.р= Нр.і * Np.i,
Виріб |
N Тис.шт |
Нр.р |
Нм.р |
Но.б |
Увр % |
А |
4000 |
4,0 |
6,0 |
1,3 |
6 |
Б |
8000 |
3,0 |
8,0 |
1,4 |
9 |
В |
10000 |
5,0 |
7,0 |
1,2 |
5 |
Qpp=4000*4+8000*3+10000*5=90000
Оp.м. = ∑ Нр.м.і. • Np.і.
Оp.м. = 6*4000+8000*8+10000*7=158000 машино-годин.
Оp. = Оp.р. + Оp.м. = 158000 + 90000 = 248000 нормо-годин.
Тр=Ор.р+ Тр.м
Тр.м= (Нм.рі / Нобі)*Np.i=(6/1.3*4000+8/1.4*8000+7/1.2*10000)=122509.1
Тp. = Оp.р. + Тp.м. = 158000 + 122509.1 = 2800509.1
Чо.б. = Ор.м. / Fр.о. = 158000 /3778,3 = 41,8.
Чп.р.р. = Ср.р. : Fp.р. = 90000/1786,16 = 50.4 чол. 51
=(41,8/1,3)*2=64 чол
Чп.в = Чп.р * (1 + С/100)= 64*(1 + 10,18/100) = 70 чол
Чп.р. = Чп.р.р. + Чпв. = 51 + 70 = 121 чол.
Чд/вс=Vоб/Нобсл
Vоб = 84*2*15=2520
Чд/вс= 2520/1,3= 1938,46
Чоб*2*15=30Чоб
Чвссп= Чвсяв/Квик,
Квик= Fn/Fp=1786,17/1988.6=0,9
Чяввс налад=42/14=3
Чяввс слюс.=2520/500=5,04≈5
Чяввс верст.=121/70=1,7≈2
Чяввс контр.=121/30=4
Чяввс трансп.=121/50=2,4≈2
Чяввс комір.=121/50=2,4≈2
Чяввс =2/1=2
Чяввс електр. =2520/800=3,15≈3
Чспвс =24/0,9=27
Чяввс елктр. =84/150=0,56≈1
№ п/п |
Професія |
Вимірні норми обслуговування |
Норми обслуговування одного працівника |
Тарифний розряд роботи |
|
Наладчики обладнання |
Кількість верстатів |
14 |
5 |
|
Слюсарі з ремонту обладнання |
Одиниця ремонтної складності |
500 |
4 |
|
Верстатники з ремонту інструментів та обладнання |
Кількість виробничих робітників |
70 |
4 |
|
Контролери |
|
30 |
3 |
|
Транспортні робітники |
|
50 |
4 |
|
Комірники |
|
50 |
3 |
|
Кранівники |
Кількість мостових кранів |
1 |
4 |
|
Електромонтери |
Одиниця ремонтної складності |
800 |
3 |
|
Мастильники |
Кількість верстатіф |
150 |
3 |
Професія |
Вимірювач норми обслуговування |
Норми обслуговування на одного робітника |
Обяг обслуговування в дві зміни |
Чисельність |
Розряд роботи |
|
Дійсна |
Облікова |
|||||
Наладчики |
Кількість |
14 |
42 |
3 |
4 |
5 |
Слюсарі |
Одиниця ремонтної складності |
500 |
2520 |
5 |
5 |
4 |
Верстатники |
Кількість виробничих робітників |
70 |
121 |
2 |
3 |
4 |
Контролери |
30 |
121 |
4 |
4 |
3 |
|
Транспортні робочі |
50 |
121 |
2 |
2 |
4 |
|
Комірник |
50 |
121 |
2 |
3 |
3 |
|
Кранівник |
Кількість мостових кранів |
1 |
2 |
2 |
2 |
4 |
Електромонтери |
Одиниця ремонтної складності |
800 |
2520 |
3 |
3 |
3 |
Мастильник |
Кількість верстатів |
150 |
84 |
1 |
1 |
3 |
Разом |
|
|
|
24 |
27 |
|
Професійний рівень |
Кількість |
|
1 |
Директор |
1 |
2 |
Заступник директора |
2 |
3 |
Керівники головних служб і підрозділів |
3 |
4 |
Провідні спеціалісти і керівники підрозділів |
2 |
5 |
Спеціалісти вищої категорії |
2 |
6 |
Спеціалісти |
4 |
7 |
Некваліфіковані робітники |
5 |
Розряд робітника |
Відрядники-верстатники |
Відрядники інші робочі |
Почасові верстатники |
Почасові інші робочі |
1 |
4,65 |
3,65 |
4,22 |
3,49 |
2 |
5,07 |
3,04 |
4,57 |
3,82 |
3 |
5,55 |
4,34 |
5,08 |
4,22 |
4 |
6,13 |
4,92 |
5,73 |
4,76 |
5 |
7,23 |
5,76 |
6,71 |
5,82 |
6 |
8,89 |
7,02 |
8,25 |
6,91 |
Ном. = Ног. • Fмр.
Рівень працівників |
Годинний тариф Ног. (у.г.о.) |
Директор |
22,5 |
Заступник директора |
17,4 |
Керівники головних служб і підрозділів |
15,1 |
Провідні спеціалісти і керівники підрозділів |
9,8 |
Спеціалісти вищої категорії |
7,9 |
Спеціалісти |
6,1 |
Некваліфіковані робітники |
4,7 |
Ном з.дир. = 17,4 • 148,8 = 2589,12 Ном спец. = 6,1 • 148,8 = 907,68
Ном дир. = 22,5. • 148,8 = 3448 Ном спец.в.к. = 7,9 • 148,8 = 1175,52
Ном проф.спец. = 9,8 • 148,8 = 1458,24
Ном керів. = 15,1 • 148,8 = 2246,88 Ном кв.роб = 4,7 • 148,8 = 699,36
Фпр.р = ∑ Чвпі • Но.гі • Fрпр
Категорія робітників |
Чисельність чоловік |
Норматив годинної оплати |
F рпр, годин |
Річний прямий фонд |
1.робітники з немеханізованих робіт |
|
|
|
|
2-й розряд |
10 |
3,04 |
1786,16 |
54299,26 |
3-й розряд |
15 |
4,34 |
1786,16 |
116279,01 |
4-й розряд |
11 |
4,92 |
1786,16 |
96666,98 |
5-й розряд |
15 |
5,71 |
1786,16 |
154324,21 |
Всього |
51 |
|
|
421569,46 |
2.робітники верстатники |
|
|
|
|
2-й розряд |
12 |
5,07 |
1786,16 |
108669,97 |
3-й розряд |
16 |
5,55 |
1786,16 |
158611 |
4-й розряд |
21 |
6,13 |
1786,16 |
229932,36 |
5-й розряд |
21 |
7,23 |
1786,16 |
271192,65 |
Всього |
70 |
|
1786,16 |
768405,98 |
Разом |
121 |
|
1786,16 |
1189975,4 |
Тчо = Фпр.р./Чп.р. * Fч.р.
Тчо = 971295,89/121*1786,16 = 4,5 у.г.о.
Дб.р. = (0,5*Чвр/10)*0,25*Нхв*Fч.р. = (0,5*121/10)*0,25*4,5*1786,16 = 12157,05 у.г.о.
Дуч = 0,05 • Чп.р • 0,1 • Тч.о • Fч.р = 0,05*121*0,1*4,5*1786,16 = 4862,82 у.г.о.
Дн.р = 0,4 • Чп.р • 0,2 • Тчо • Fчр = 0,4*121*0,2*4,5*1786,16 = 77805,13 у.г.о.
Дм.о = (Ноб - 1) • Чн.с • 0,3 • Тчо. • Fчр. = (1,3 - 1)*70*0,3*4,5*1786,16 = 50637,64 у.г.о.
Д ум = Увр/100*Чпр*0,2*Тчо*Fчр = 0,067*121*0,2*4,5*1786,16 = 13032,36 у.г.о.
Дп.р = 0,03 • Фпр.р = 0,03*971295,89 = 29138,88 у.г.о.
Дч = Дбр + Дуч + Дпр +Дмо +Дум +Дпр =
= 12157,05+4862,82+77805,13+50637,64+13032,36+29138,88 = 187633,88 у.г.о.
Ндп = Дч/Фпрр•100% = (187633,88 /1189975,4) •100% = 15,77%
Фр = Фпрр+Дг = 187633,88+ 1189975,4= 1377609,2у.г.о.
Зг = Фр/(Чпрр • Fчр) =1377609,2 / (121•1786,16) = 6,4у.г.о.
Дтв = Птв • 8 • Зч • Чпр = 17,4•8•5,4•121 = 90953,28 у.г.о.
Днв = Пув•8•Зч•Чпр = 1,2•8•5,4•121 = 6272,64 у.г.о.
Дв = Пгв • 8 • Зч • Чнр = 0,5•8•5,4•121 = 2613,6 у.г.о.
Днр = 0,05 • Дтв = 0,05•90953,28 = 4547,66 у.г.о.
Дм = Дтв + Днв + Ддв + Дпр = 90953,28+6272,64+2613,6+4547,66 = 104387,18 у.г.о.
Ндз = (Дм/Фр) • 100% = (104387,18 /1189975,4) • 100% =8,7%
Фм = Фп+Дм = 104387,18 + 1189975,4= 1294362,5у.г.о.
Зм = Фм/(12 • Чпр) =1294362,5/ (12•121) = 891,43у.г.о
Фпогод = ∑ Чпогод.і • Ночі • Fгр =
• 1786,16 + 3 • 5,82 • 1786,16 + 3 • 6,91 • 1786,16 = 218250,9 у.г.о
=6 • 3,49 • 1786,16 + 6 • 3,82 • 1786,16 + 5 • 4,22 • 1786,16 + 4 • 4,76 •
Днр = 0,4 • Чвр • 0,2 • Тчо • Fгр = 0,4 • 27 • 0,2 • 4,5 • 1786,16 = 17361,47 у.г.о.
Дмо = 0,3 • Чвр • 0,3 •Тчо • Fгр = 0,3 • 27 • 0,3 • 4,5 • 1786,16 = 19531,66 у.г.о
Дуп = 0,066 • Чпр • 0,3 • Тчо • Fгр = 0,066 • 27 • 0,3 • 4,5 • 1786,16 = 4296,96 у.г.о.
Дін = 0,03 • Фпогод = 0,03 • 218250,9 = 6547,53 у.г.о.
Дч = Днр + Дмо + Дуп + Дін = 17361,47 + 19531,66 + 4296,96+6547,53 = 47737,62 у.г.о.
Нg.n = (Дr/Фпр.р)·•100% = (47737,62 / 218250,9)•100%=22%
Фч= Фвс + Дс = 218250,9+47737,62=265988,52 у.г.о
Зч.в.с=Фв.с/Чв.с.р • Fг.р=265988,52 /27•1786,16=5,5 у.г.о
Дт.о= Пт.о • 8 • Зт • Чвтп = 17,4 • 8 • 5,5 • 27 = 20671,2 у.г.о
Дн.о=Тн.о • 8 • Зч • Чп.р = 1,2 • 8 • 5,5 • 27 = 1425,6 у.г.о
Дд.о = Пд.о • 8 • Зч •Чпр = 0,5 • 8 • 5,5 • 27 = 594 у.г.о
Дпр = 0,05 • Дт.о = 0,05 • 20671,2 = 1033,56 у.г.о
Дм = Дт.о + Дно + Дд.о + Дп.р = 20671,2 + 1425,6 + 594 + 1033,56 = 23724,36 у.г.о
Нд.з = Дм / Фвс • 100% = 23724,36 / 265988,52 • 100% = 8,9%
Фм.в.с = Фв.с + Дм = 265988,52 + 23724,36 = 289712,88 у.г.о
Зм = Фм / 12 • Чв.с.р = 289712,88 / 12 • 27 = 894,2 у.г.о
Фп.р.і = Чо.і • Но.м.і • 12
Фдир = 1 • 3348 • 12 = 40176 у.г.о
Фзам.дир = 2 • 2589,12 • 12 = 62138,88 у.г.о
Фкерів. = 3 • 2248,88 • 12 = 80887,68 у.г.о
Фпрф.спец = 2 • 1458,24 • 12 = 34997,76 у.г.о
Фспец.в.к = 2 • 1175,52 • 12 = 28212,48 у.г.о
Фспец = 4 • 907,68 • 12 = 43568,64 у.г.о
Фкв.роб = 5 • 699,36 • 12 = 41961,6 у.г.о
Фм.і = Фпр.і • (1 + Нд.м / 100) • (1 + Рд.з / 100) = Фпр.і • (1 + 22/100) • (1 + 8,9 / 100) =
=Фпрі • 1,22 • 1,089
Фдир = 40176 • 1,22• 1,089 = 53377,03 у.г.о
Фзам.дир = 62138,88 • 1,22 • 1,089 = 82556,472 у.г.о
Фкер = 80887,68 • 1,22 • 1,089 = 107465,75 у.г.о
Фспец = 43568,64 • 1,22 • 1,089 = 57884,422 у.г.о
Фпроф.спец = 34997,76 • 1,22 • 1,089 = 46497,323 у.г.о
Фспец.вик = 28212,48 • 1,22 • 1,089 = 37482,536 у.г.о
Фкв.роб = 41961,6 • 1,22 • 1,089 = 55749,342 у.г.о
№ п/п |
Категорія робітників |
Кількість людей |
Коефіцієнт оплати |
Норматив оплати |
Річний фонд оплати |
1 |
Виробничі робітники |
121 |
7,56 |
1158929,7 |
1189975,4 |
2 |
Додаткові робітники: |
|
|
|
|
|
|
6 6 5 4 3 3 |
3,49 3,82 4,22 4,76 5,82 6,91 |
37402,19 40938,79 37687,98 34008,49 31186,35 37027,1 |
49691,8 54390,456 50071,495 45182,998 41433.56 49193,464 |
|
Разом |
27 |
|
218250,9 |
289963,63 |
3 |
Обслуговуючі робітники:
|
1 2
3
2
2
4 5 |
22,5 17,4
15,1
9,8
7,9
6,1 4,7
|
40176 62138,88
80887,68
34997,76
28212,48
43568,64 41961,6 |
53377,03 82556,472
107465,75
46497,323
37482,536
57884,422 55749,342 |
|
Разом |
19 |
|
331943,04 |
441012,86 |
|
Усього на підприємстві |
167 |
|
1709123,6 |
1920951,8 |
Фр = Фп.р + Фдод.р +.Фо р =1189975,4+ 289963,75 + 441012,86 = 1920951,8у.г.о
Зм.р = Фр / (12 • Чр) = 1920951,8/ (12 • 167) = 958,5у.г.о
Чр = Чп.р. + Чдод.р + Чо.р = 121 + 27 + 19 = 167
Qт.п = ∑ Цв.і • Nч і
Qт.п. = 4000 • 3,3 + 8000 • 2,4 + 10000 • 1,2 = 44400 у.г.о
Пч.п.р. = Qт.п / Чп.р = 44400 / 121 = 336,9 у.г.о
Пг.р.ч = Qт.п / Чв.р + ЧдозР = 44400 / 121 + 27 = 300 у.г.о
Пг.р.ч = Qт.п / Ч р = 44400 / 167 = 265,9 у.г.о
Пг.р.ч = Qт.п / Чп.р • Fг.р = 44400 / 121 • 1786,16 = 205,4 у.г.о
Пг.р.ч = Qт.п / Чр • Fг.р = 44400 / 167 • 1786,16 = 148,8 у.г.о
Пг.р.ч = Qт.п / (Чв.р + Чдоз.р) • Fг.р = 44400 / 148 • 1786,16 = 167,9 у.г.о
% п /п |
Назва показника |
Одиниця виміру |
Величина |
Примітки |
1
|
Обсяг виробництва |
тис. у.г.о
|
44400
|
П.4.2.9 |
2 |
Річні фонди часу:
|
год |
1988,6 1786,16 3778,3 |
П.4.2.1 |
3 |
Норматив втрат робочого часу одного працюючого |
% |
10,18 |
П.4.2.1 |
4 |
Річний обсяг робіт, усього У тому числі:
|
н.- год |
90000 158000 |
П.4.2.2 |
5 |
Річна трудомісткість робіт |
н.-год |
122509,1 |
П.4.2.2 |
6 |
Чисельність робітників за списком, усього У тому числі:
|
чол |
121 27 19 |
П.4.2.3 |
7 |
Річний фонд оплати праці робітників,усьго У тому числі:
|
у.г.о
|
1189975,4 289963,75 441012,86 |
П.4.2.4 |
8 |
Норматив доплат за відпрацьований час |
% |
22 |
П.4.2.5 |
9 |
Норматив доплат за невідпрацьований час |
% |
8,3 |
П.4.2.5 |
10 |
Середньомісячна заробітня плата:
|
у.г.о |
81954 9990,6 995,2 |
П.4.2.4 П.4.2.5 П.4.2.8 |
11 |
Середньорічний виробіток:
|
у.г.о |
336,9 300 265,9 |
П.4.2.9 |
12 |
Середньорічний виробіток часу: - виробничого робітника
|
у.г.о |
205,4 167,9 148,8 |
П.4.2.9 |
№ Задача 5
5.1
|
Ці |
Nфі |
Noi |
Npi |
Nki |
Nni |
А |
3,0 |
9 |
53 |
81 |
31 |
205 |
Б |
2,2 |
37 |
44 |
63 |
20 |
185 |
В |
1,6 |
45 |
75 |
51 |
16 |
170 |
5.2.
5.2.1.
NрА = 205+ 143 + 31 = 379 од
NрБ = 185 + 20 +104 = 309 од
NpB = 170 + 16 + 171 = 357од
5.2.2.
NnA = 9+53+81=143од
NnБ = 37+44+ 63=104од
NnB = 45 +75 +51=171од
5.2.3.
= 360*Nki/Nni
= 55 од
= 39 од
= 34 од
5.2.4.
Позначення виробу |
Ціна виробу |
Залишки на початок кварталу |
План витрат кварталу |
Залишки на кінець |
План обсягу податку |
||||
шт |
Тис У.г.о |
шт |
Тис у.г.о |
шт |
Тис у.г.о |
шт |
Тис у.г.о |
||
А |
3,0 |
143 |
429 |
205 |
612 |
55 |
165 |
379 |
1250,7 |
Б |
2,2 |
104 |
228,8 |
185 |
370 |
39 |
85,5 |
309 |
679,8 |
В |
1,6 |
171 |
273,6 |
170 |
272 |
34 |
54,4 |
357 |
600 |
Всього |
6,8 |
418 |
937,4 |
560 |
1254 |
128 |
304,9 |
1045 |
2530,5 |