Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
хирургия 5 курс / 5ukr методички / захворювання молочної залози.docx
Скачиваний:
80
Добавлен:
11.03.2016
Размер:
61.83 Кб
Скачать

V. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня знань.

Тести для перевірки вихідного рівня знань

1. У хворої О., 19 років , через 3 тижні після родів з’явився біль в правій молочній залозі, температура тіла досягала 390С і вище, виникали багаторазові лихоманки. Права молочна залоза збільшена в розмірах, шкіра гіперемована, відмічається розширення підшкірних вен, на сосках тріщини, підпахвинні лімфатичні вузли збільшені, болючі при пальпації. Інфільтрат не пальпується. Хірург запідозрив ретромамарний мастіт. При пункції отримано гній. Показана операція. Який доступ вибере хірург?

AНапівовальний по нижньому краю молочної залози *

BНапівовальний над верхнім краєм молочної залози

CРадіарний в нижній половині молочної залози

DНапівовальний навколо ареоли соска молочної залози

EРадіарний у верхніх квадрантах молочної залози

2. Хвора 22 років, звернулася до хірурга зі скаргами на інтенсивий біль в лівій молочній залозі, набряк, гіперемію, наявність пухлиноподібного утворення, підвищення температури до 38,20С. Хворіє на протязі тижня. Об-но : верхньо-зовнішньому квадранті лівої молочної залози пухлиноподібне утворення до 4 см в діаметрі, щільне, болюче при пальпації, малорухоме з набряком та гіперемією навколо, з розм’ягченням та флюктуацією в центрі. Який ймовірний діагноз?

AФіброзно-кистозна мастопатія

BІнтрамаммарний мастит *

CСубареолярний мастит

DАпостематозний мастит

EРетромаммарний мастит

3. При профілактичному огляді у пацієнтки А., 35 років, у лівій молочній залозі пальпується об’ємне утворення діаметром 2 см. На мамограмі в верхньо-внутрішньому квадранті виявлено округлу тінь з чіткими рівними контурами, розмірами 2х2 см, з великими глибчастими вапняними включеннями. Навколо тіні простежується вузька смуга прояснення. Шкіра не змінена. Ваш висновок.

AЛіпома лівої молочної залози

BРак лівої молочної залози.

CВнутрішньопротоковий рак лівої молочної залози.

DФіброаденома лівої молочної залози*. .

EКистозна форма мастопатії.

4. Жінка 26 років, яка годує грудьми немовля скаржиться на біль в лівій молочній залозі, підвищення температури тіла до 390С. Хворіє 2 дні. Пульс 98 уд/хв. Ліва молочна залоза збільшена за рахунок набряку, в верхньому зовнішньому квадранті ділянка гіперемії з гіпертермією та різким болем розмірами 8 х 6 см без чітких контурів, годування неможливе через біль. Діагноз?

A Мастит *

BКарбункул

CКапілярний лімфангіт

DФлегмона

EБешиха

5. У хворої, 29 р. після операції з приводу флегмонозного маститу на протязі трьох днів залишається високою температура тіла [на рівні 39-40°С], відмічається озноб, Слабість, проливний піт, тахікардія >90 уд. в хв., частота дихання >20 в хв., гемоглобін 86 г/л, лейкоцити - 18*109/л, п/ядерних нейтрофилів 24%, ШОЕ-34 мм/г. Має місто лімфангіт та регіонарний лімфаденіт на боці ураження. Як характеризувати стан хворої?

AДВЗ - синдром

BГостра ниркова недостатність.

CГостра печінкова недостатність.

DІнтоксикаційна енцефалопатія.

EЗагальна гнійна інфекція [сепсис]*.

6. Хворий через 3 тижні після народження дитини відчув біль в правій молочній залозі, де з'явилася припухлість. Т - 39,50С, озноб. Через добу з'явилася гіперемія і набряк шкіри залози. Пальпаторно в цьому місці визначається щільний болючий дифузний інфільтрат до 6 см в діаметрі. Сформулюйте попередній діагноз

AГострий нелактаційний мастит

BГострий специфічний мастит

CФлегмона правої молочної залози

DГострий лактаційний мастит *

EХронічний неспецифічний мастит

7. Жінка 2 міс тому народила доношену дитину. Три дні тому з'явилися болі в лівій молочній залозі. Т - 38,5 С, спрага, загальна слабкість. Ліва молочна залоза збільшена в порівнянні з правою, щільна на дотик, болюча при пальпації. Шкіра навколо соска різко гіперемована, на соску визначається тріщина до 0,5 см завдовжки, пахвові лімфовузли зліва збільшені. Сформулюйте попередній діагноз

AФіброаденома лівої молочної залози

BГострий лактаційний мастит *

CФіброзна мастопатія лівої молочної залози

DАденокарцинома лівої молочної залози

EГострий лімфаденіт пахвової області

8. Хвора 31 року, при профілактичному огляді в лівій молочній залозі виявлений щільно-еластичний, округлий, безболісний, рухомийпухлинний вузол до 1,5 см в діаметрі, який дещо збільшується під час місячних. Симптом Керніга (долоні) позитивний. Лімфовузли не збільшені. При пункції утворення рідини не отримано. Ваш попередній діагноз?

AФіброаденома лівої молочної залози *

BРак лівої молочної залози

CМастопатіялівої молочної залози

DКиста лівої молочної залози

EАбсцес лівої молочної залози

9.Фіброаденома — це:

а)дисгормональне захворювання молочної залози;

б)злоякісне новоутворення сполучнотканинного походження;

в) злоякісне новоутворення з епітелію залозистого походження;

г)доброякісне новоутворення молочної залози*; ґ) запальне захворювання молочної залози.

10. Мастит — це:

а) запальне захворювання молочної залози*;

б)злоякісна пухлина з епітелію залозистого походження;

в) злоякісне новоутворення сполучнотканинного походження;

г) дисгормональне захворювання молочної залози; Г) доброякісне новоутворення молочної залози.

11. Найчастішою причиною маститу є:

а) мастопатія;

б)травма молочної залози;

в) надмірне сонячне опромінення молочної залози;

г)недостатнє зціжування молочної залози під час лактації*; ґ) недотримання особистої гігієни.

12. Хвора, 21 рік, скаржиться на помірний біль у правій молочній залозі, який підсилюється у передменструальний період. Під час об'єктивного обстеження — мо­ лочні залози правильної форми, симетричні, шкіра та соски не змінені. Під час паль­ пації правої молочної залози визначаються дрібні пухлиноподібні утворення, на тлі яких є щільна, еластична, не болюча пухлина розмірами 3x4 см з чіткими контура­ ми. Пухлина легко зміщується, не зрощена зі шкірою та соском. Регіонарні лімфа­ тичні вузли не збільшені. Який з наведених нижче діагнозів є найбільш імовірним:

а) фіброаденома молочної залози*;

б)ліпома молочної залози;

в) аденома молочної залози;

г) мастопатія молочної залози;

ґ) рак молочної залози - вузлова форма.

13. Хвора, 20 років, скаржиться на наявність утворення в молочній залозі. Під час огляду на межі зовнішніх квадрантів правої молочної залози пальпується утво­ рення до 5 см в діаметрі, щільної консистенції, з чіткими контурами, рухоме, небо- люче під час пальпації. Регіонарні лімфовузли не збільшені. Який діагноз найбільш імовірний:

а) мастит;

б)кіста;

в) рак;

г)вузлова мастопатія; ґ) фіброаденома*.

14. У хворої 30 років протягом 6 міс у верхньозовнішньому квадранті правої мо­ лочної залози виявляється пухлиноподібне утворення до 1,5 см в діаметрі, неболюче під час пальпації. Перед менструацією набубнявіє, стає болючим. Виділень із соска не­ має. Шкіра над пухлиною не змінена. Пухлина рухома. В положенні лежачі «зникає». Сформулюйте попередній діагноз:

а) рак правої молочної залози;

б)фіброзна мастопатія правої молочної залози;

в) кіста правої молочної залози;

г)кістозна мастопатія правої молочної залози*; ґ) галактоцеле.

Ситуаційні задачі.

1. Хвора 21 року, скаржиться на наявність болючого утворення в лівій молочній залозі, набряк, підвищення температури до 37,40С. Годує груддю 2,5 міс. Хворіє тиждень. Об-но: в верхньо-медіальному квадранті лівої молочної залози пухлиноподібне утворення до 4 см в діаметрі, щільне, болюче при пальпації, малорухоме з набряком та слабкою гіперемією навколо. Інтраопераційно: інфільтрат з багатьма гнійно-некротичними утвореннями 3-6 мм в діаметрі. Діагноз?

A Апостематозний мастит*

B Фіброаденома

C Інтестиціальний мастит

D Фіброзно-кистозна мастопатія

E Рак молочної залози

2. Хвора поступила в хірургічний відділ з діагнозом гострий гнійний мастит,який було розкрито в умовах внутрішньовенного каліпсолового наркозу. Перебіг операції та вихід з наркозу без особливостей. Через 12 год стан хворої погіршився, об'єктивно: шкіра суха, тепла, t0 =380C, Ат 100/50 мм.рт.ст., пульс 123 уд/хв., ЧД - 39/хв, з'явились посмикування мімічних м'язів,пальців китиць. Кальцій крові - 2,3 ммоль/л, калій крові - 4 ммоль/л, рН=7,5, рСО2 =22 мм.рт.ст., бікарбонати крові - 23 ммоль/л, хлор - 95 ммоль/л. Клінічна картина зумовлена

A Гіпопаратеріозом

B Гіпокальціємиєю

C Дихальним алкалозом*

D Набряком мозку

E Гіпохлоремією

3. У хворої 26 років після операції з приводу гнійного лактаційного маститу післяопераційний період ускладнився пневмонією, артеріальною гіпотонією, анурією. Загальний стан важкий, температура тіла 38,50С. Діагностований сепсис. На підставі яких ознак діагностований сепсис?

A Поліорганна недостатність*

B Артеріальна гіпотонія.

C Підвищення температури тіла.

D Наявність гнійного осередку інфекції

E Анурія.

4. Хвора через 3 тиж після пологів на тлі грудного вигодовування дитини відзначив підвищення температури тіла до 40 С, озноби, біль в правій молочній залозі, виділення молока з гноєм. Загальний стан середньої тяжкості, у верхньо-внутрішньому квадранті правої молочної залози щільний хворобливий запальний інфільтрат 14х8х7 см, шкіра над ним гіперемована, місцева гіпертермія, флюктуація в центрі. Сформулюйте попередній діагноз.

A Молочна лихоманка.

B Лактаційна флегмона молочної залози.

C Лактостаз.

D Гострий лактаційний мастит*.

E Галактоцеле.

5. У жінки 4 дні тому підвищилася температура тіла до 37,7 С, болі в правій молочній залозі. При огляді – шкіра правої молочної залози в області верхніх квадрантів гіперемована, набрякла, при пальпації визначається інфільтрат в області зовнішнього і внутрішнього верхніх квадрантів, соски не змінені. У правій пахвовій западині пальпується збільшений болючий лімфовузол. Сформулюйте попередній діагноз.

A Рожа.

B Вузлова мастопатія.

C Гострий правосторонній мастит*.

D Інфільтративний рак молочної залози.

E Правосторонній гідраденіт.

6. Жінка 54 років 4 роки тому з приводу раку лівої молочної залози ( Т2N2М0) проведена радикальна мастектомія, променева терапія і хіміотерапія. На протязі останніх 2-4 міс непокоїть біль в правій підреберній ділянці. Після прийому жирної їжі нудота та іноді блювання, гіркий присмак в роті. Призначено проведення статичної гепатосцинтиграфії з 99мТс-колоїд. На сцинтиграфії: печінка деформована, збільшена в розмірах, контури її нечіткі, накопичення РФП вогнищево-нерівномірне, в ділянках правої та лівої долі визначається дефекти накопичення РФП з нечіткими контурами 2-3 см в діаметрі. Селезінка збільшена в розмірах, активно накопичує РФП. Якому патологічному стану найбільш вірогідно відповідає ця сцинтиграфічна картина:

A Цироз печінки

B Первина пухлина печінки

C Діскінезія жовчевидільних шляхів

D Хронічний холецистит

E Метастатичне ураження печінки *

7. Жінка 38 років, поступила зі скаргами на наявність пухлини в лівій молочній залозі. При огляді, в лівій молочній залозі, на межі верхніх квадрантів є утворення діаметром до 5,0 см, щільне, горбисте, без чітких меж. Позитивний симптом лимонної кірки, Кеніга і симптом майданчика. У пахвовій області зліва одиничний щільний лімфовузол діаметром до 1,0 см. Який найбільш вірогідний діагноз?

A Киста молочної залози;

B Фіброаденома;

C Вузлова мастопатия;

D Рак молочної залози*;

E Ліпома в області молочної залози

8. Хвора 57 років поступила зі скаргами на кров'яні виділення з соска лівої молочної залози впродовж півтора року. При огляді сосок лівої молочної залози мацерований, при натисканні виділяється крапля рідини з домішкою крові. При дослідженні пахвових лімфовузлів виявлено 2 вузли від 2 до 1,5 см в діаметрі щільні, безболісні. При повторній дуктографії виявлений симптом “ампутації” сецернируючої протоки. Ваш попередній діагноз?

A Внутрішньопротоковий рак лівої молочної залози*.

B Внутрішньопротокова папілома лівої молочної залози

C Саркома лівої молочної залози

D Мастопатія лівої молочної залози

E Фіброаденома лівої молочної залози

9. Жінка 30 років, скаржиться на наявність утворення в області правої молочної залози, яку виявила 3 роки тому. Пальпаторно у верхньо-зовнішньому квадранті визначається утвореннядо 3 см в діаметрі, з чіткими контурами, щільне, рухоме, безболісне. Регіонарні лімфовузли не збільшені. Яке дослідження найбільш інформативне для підтвердження діагнозу?

A Контрастна мамографія

B Томографія

C Безконтрастная мамографія

D УЗД молочної залози

E Пункційна біопсія*

10. Хвора 41 року, скаржиться на мізерні сукровичні виділення з соска правої молочної залози. У пахвових областях по одному щільному безболісному лімфовузлу до 1,5 см. Молочні залози м'які. Сосок правої молочної залози дещо потовщений, з щільними скориночками, ерозований. Яке захворювання молочної залози можна припустити?

A Рак Педжета *

B Туберкульоз

C Сифіліс

D Екзема

E Внутрішньопротокова папілома

11. Хвора, 25 років. Вагітність - 38 тиж. Тиксикозу в першу та другу половини вагітності не відзначала. Під час огляду в гінеколога помічено інфільтрат до 5,0 см у верхньозовнішньому квадранті лівої молочної залози. Шкіра над ним набрякла, червоно-фіолетового кольору. Про який характер процесу варто думати:

 1. фіброаденома лівої молочної залози;

 2. рак лівої молочної залози*;

 3. киста або фіброаденома;

 4. туберкульоз молочної залози;

 5. лактаційний мастит.

12. У хворої М., 40 років, 4 міс тому з'явилася виразка шкіри правої молочної за­лози. Під час огляду в ділянці соска виявлено зміни, які нагадують екзему. Сосок стовщений та ущільнений, під час натискання — з'являється геморагічне виділення. У правій пахвовій ділянці пальпується збільшений лімфовузол. Який найбільш вірогідний діагноз:

 1. мастит;

 2. дифузна мастопатія;

 3. рак Педжета*;

 4. фіброаденоматоз;

 5. внутрішньопротокова папілома молочної залози.

13. Хвора 80 років самостійно виявила в правій молочній залозі рухоме, неболюче утворення, щільної консистенції. Шкіра над ним не змінена. Периферійні лімфа­тичні вузли не збільшені. Про який характер захворювання потрібно подумати передусім:

 1. мастит правої молочної залози;

 2. рак правої молочної залози*;

 3. фіброаденома правої молочної залози;

 4. туберкульоз правої молочної залози;

 5. киста правої молочної залози.

14. . Хвора, 21 рік, скаржиться на помірний біль у правій молочній залозі, який підсилюється у передменструальний період. Під час об'єктивного обстеження — мо­лочні залози правильної форми, симетричні, шкіра та соски не змінені. Під час паль­пації правої молочної залози визначаються дрібні пухлиноподібні утворення, на тлі яких є щільна, еластична, не болюча пухлина розмірами 3x4 см з чіткими контура­ми. Пухлина легко зміщується, не зрощена зі шкірою та соском. Регіонарні лімфа­тичні вузли не збільшені. Який з наведених нижче діагнозів є найбільш імовірним:

 1. фіброаденома молочної залози*;

 2. ліпома молочної залози;

 3. аденома молочної залози;

 4. мастопатія молочної залози;

 5. рак молочної залози - вузлова форма.

Соседние файлы в папке 5ukr методички