Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Spetsialna.doc
Скачиваний:
16
Добавлен:
06.03.2016
Размер:
214.02 Кб
Скачать

Спеціальна патоморфологія

 1. У хворого на ішемічну хворобу серця на грунті атеросклерозу коронарних артерій після коронарографії розвинувся тромбоз передньої міжшлуночкової вінцевої артерії. Який механізм в розвитку цього ускладнення є найбільш суттєвим?

 1. *Пошкодження ендотелію судинної стінки

 2. Сповільнення плину крові

 3. Підвищення концентрації коагулянтів крові

 4. Зменшення вмісту антикоагулянтів крові

 5. Зниження активності фібринолітичної системи

 1. У хворого внаслідок отруєння сулемою розвинулася гостра ниркова недостатність, перебіг якої містив 4 стадії: перша - початкова, друга - олігоанурії, четверта - одуження. Як називається третя стадія гострої ниркової недостатності?

 1. *Поліурична

 2. Метаболічна

 3. Гемодинамічна

 4. Ішемічна

 5. Патохімічна

 1. Дитина 7 років захворіла гостро. При огляді педіатр зазначив, що слизова оболонка зіву гіперемована, набрякла, вкрита великою кількістю слизу. На слизовій оболонці щік білуваті плями. На наступну добу у дитини з'явився крупноплямистий висип на шкірі обличчя, шиї, тулуба. Про яке захворювання можно думати?

 1. *Кір

 2. Скарлатина

 3. Дифтерія

 4. Менінгококцемія

 5. Алергічний дерматит

 1. У хлопчика 6 років з'явився різкий біль при ковтанні, виражений набряк шиї, температура тіла підвищилася до 390С. На миндаликах сірувато-жовті плівки, які знімаються з великими труднощами. Різко виражені ознаки інтоксикації. Ваш діагноз?

  1. *Дифтерія

  2. Скарлатина

  3. Кір

  4. Менінгококовий назофарингіт

  5. Грип

 1. На розтині трупа жінки 52 років, яка тривалий час хворіла на хронічний гломерулонефрит, виявлено: значно зменьшені, щільні, дрібнозернисті нирки; фібринозне запалення серозних і слизових оболонок; дистрофічні зміни паренхіматозних органів; набряк головного мозку. Яким ускладненням зумовлені описані зміни серозних оболонок і внурішніх органів?

 1. *Уремією;

 2. Анемією;

 3. Сепсисом;

 4. ДВЗ-снндромом;

 1. М'які мозкові оболонки тьмяні, на їх поверхні є накладення зеленувато-жовтого кольору, захоплюючі практично всю конвекситальну поверхню півкуль головного мозку. При гістологічному дослідженні спостерігається різке повнокров'я оболонок мозку з дифузною лейкоцитарною інфільтрацією. Яке з нижче перерахованих захворювань найбільш ймовірно?

  1. *Менінгококова інфекція

  2. Кір

  3. Сибірка

  4. Туберкульоз

  5. Грип

 1. Якому з наведених нижче захворювань відповідають такі прояви: катаральний кон'юнктивіт, фарингіт, ларинготрахеобронхіт, на слизовій оболонці щік, відповідно нижнім малим корінним зубам, білі плями, крупноплямистий і папульозний висип на обличчі, тулубі, кінцівках.

  1. *Кір

  2. Висипний тиф

  3. Скарлатина

  4. Менінгококова інфекція

  5. Грип

 1. Назвіть захворювання інфекційно-алергічної або невстановленої природи, при якому розвивається двосторонньодифузне або вогнищеве не гнійне запалення клубочкового апарату нирок з характерними нирковими та позанироковими симптомами.

 1. A *Гломерулонефрит.

 2. B Пієлонефрит.

 3. C Нефролітіаз.

 4. D Полікістоз нирок.

 5. E Нефросклероз.

 1. У хворого, що довго страждав сечокам'яною хворобою, видалена нирка. Вона являє собою тонкостінний, заповнений сечею мішечок. Ниркова паренхіма атрофована. Назвіть це ускладнення нефролітіазу?

  1. *Гідронефроз

  2. Пієлонефрит

  3. Піонефроз

  4. Полікістоз нирок

  5. Нефросклероз

 1. При якій інфекції в перший період її розвитку відзначається різке повнокров'я судин зіва, мигдалин, слизової оболонки порожнини рота, язика ("малиновий язик")?

  1. *Скарлатина

  2. Дифтерія

  3. Кір

  4. Кашлюк

  5. Менінгококова інфекція

 1. На розтині померлої 38 років виявлені нирки розміром 18×16×8 см, що нагадують виноградні грона, на розрізі складаються з безлічі порожнин від 0,5 см до 3 см у діаметрі, заповнених серозною рідиною або колоїдними масами, паренхіма нирки між порожнинами різко стоншена до 0,1 см. Яким захворюванням страждала померла?

  1. *Полікістоз нирок

  2. Хронічний пієлонефрит

  3. Гострий пієлонефрит

  4. Нефролітіаз

  5. Дисплазія нирок

 1. Гістологічно в апендиксі в усіх шарах знайдені в значній кількості поліморфноядерні лейкоцити, повнокрів’я, стази. Така картина є характерною для:

 1. *Флегмонозного апендициту

 2. Гангренозного апендициту

 3. Поверхневого апендициту

 4. Простого апендициту

 5. Хронічного апендициту

 1. У пункційному біоптаті печінки знайдена дистрофія гепатоцитів, некрози, склероз з порушенням балочної і часточкової будови з утворенням несправжніх часточок, регенераторних вузлів. Виберіть найбільш вірний діагноз.

  1. *Цироз печінки

  2. Хронічний гепатоз

  3. Хронічний гепатит

  4. Прогресуючий масивний некроз печінки

  5. Гострий гепатит

 1. При розтині трупа хворого, померлого від легеневої недостатності, виявлено збільшена легеня з вогнищами темно-червоного, рожево-жовтого кольору: "велика строката легеня", некротичний трахеобронхіт. Яким захворюванням найбільш ймовірно страждав хворий?

  1. *Грипозна пневмонія

  2. Крупозна пневмонія

  3. Казеозна пневмонія

  4. Фіброзуючий альвеолит

  5. Корова пневмонія

 1. При макроскопічному дослідженні судин основи головного мозку у померлого від ішемічного інсульту виявлено, що інтима судин головного мозку нерівна з помірною кількістю жовтих плям і жовтувато-білуватих бляшок, що звужують просвіт. Ваш діагноз?

 1. *Атеросклероз

 2. Гіпертонічна хвороба

 3. Облітеруючий тромбангіїт

 4. Ревматизм

 5. Вузликовий періартеріїт

 1. У дівчинки 5 років спостерігається висока температура і біль у горлі. Об'єктивно: набряк м'якого піднебіння, на мигдалинах сірі плівки, які важко відокремлюються, залишаючи глибокі дефекти тканини, що кровоточать. Ваш діагноз:

  1. *Дифтерія зіва

  2. Ангіна Симоновського-Венсанса

  3. Лакунарна ангіна

  4. Інфекційний мононуклеоз

  5. Некротична ангіна

 1. У хворого 50 років на протязі багатьох років була ревматична вада серця. При загостренні захворювання розвинулась геміплегія і наступила смерть. Гістологічно в мітральному клапані виявлено виражений склероз, вогнищеві клітинні інфільтрати, дрібні тромботичні нашарування. Для якої форми ендокардиту характерні виявлені зміни?

 1. *Поворотно-бородавчастого

 2. Гострого бородавчастого

 3. Дифузного

 4. Фібропластичного

 5. Виразково-поліпозного

 1. При розтині дитини 5 років м'які мозкові оболонки різко повнокровні, каламутні, у вигляді жовтувато-зеленуватого "чепчика". Мікроскопічно: м'яка мозкова оболонка різко потовщена, повнокровна, просякнута гнійним ексудатом з наявністю фібрину. Про яке захворювання слід думати?

  1. *Менінгококова інфекція

  2. Туберкульоз

  3. Сибірка

  4. Вірусний грип

  5. Кір

 1. Під час розтину тіла померлого від серцевої недостатності виявлено серозний менінгіт, некроз і крововиливи в наднирниках, пролежні. Мікроскопічно: деструктивно-проліферативний ендотромбоваскуліт (гранульоми Попова) у довгастому мозку, інтерстиціальний міокардит. Яке захворювання було у померлого?

 1. *Висипний тиф

 2. Скарлатина

 3. Кір

 4. Черевний тиф

 5. Грип

 1. Жінка 38 років захворіла гостро з підвищенням температури тіла до 400С. На другому тижні хвороби на шкірі живота з'явилися розеоли. На 18-й день хвороби виявлені ознаки “гострого живота’’, діагностовано перитоніт, від якого хвора померла. На аутопсії у клубовій кишці виявлені глибокі виразки у ділянці групових фолікулів, одна з яких перфорувала, у черевній порожнині - фібринозно-гнійний ексудат. Який найбільш імовірний діагноз?

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]