plani-konspekti-z-matematik.
...pdfКонспекти уроків |
341 |
|
|
Картка 4
Розв’язати задачу.
У магазині продали 36 кг житнього хліба, а білого — у 4 рази менше. Скільки всього кілограмів хліба продали?
3. Усні обчислення
1) Математичний диктант.
•Суму чисел 34 і 23 зменшити на 6;
•різницю чисел 65 і 43 збільшити на 33;
•визначити добуток чисел 3 і 6;
•визначити частку чисел 27 і 3;
•добуток чисел 2 і 6 зменшити на 8.
2) Вставити в порожні квадратики потрібні числа.
+ 17 = 34 |
– 12 = 66 |
51 – = 25 |
+ 35 = 72 |
II. Розвиток математичних умінь
1.Виконання завдання № 973
2.Виконання завдання № 977 (самостійно)
3.Перевірка роботи
Зачитати складені вирази й назвати відповіді.
4.Фізкультхвилинка
5.Розв’язання задачі № 976
На дошці — скорочений запис задачі. Було — ? к.
Поклали — у 8 ст. по 2 к. Залишилося — 6 к.
—Про що дізнаємося спочатку?
—Яку дію треба виконати?
—Про що дізнаємося потім?
—Яку дію треба виконати?
6. Самостійна робота 1варіантрозв’язуєзадачу№978,№974(верхнійрядок),№975(верх
ній рядок); 2 варіант розв’язує задачу 3 978, № 974 (нижній рядок), № 975 (ниж-
ній рядок).
7. Перевірка роботи
342 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
8. Гра «Мовчанка» Діти працюють із сигнальними картками.
57
2 |
· 2 |
4 |
38
9.Робота з об’ємними геометричними фігурами
Вчитель вивішує на дошці таблицю з об’ємними геометричними фігурами і пропонує учням назвати й показати ці фігури.
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
Скласти і розв’язати задачу за виразом. 18 + 18 : 2
Урок 132
Тема. Повторення дії ділення. Назви чисел при діленні. Таблиця ділення на 2
Мета: закріпити знання дітей про дію ділення; повторити назви чисел при діленні та таблицю ділення на 2; вправляти учнів у розв’язанні задач на дві дії.
Обладнання: таблиці усних обчислень, картки для індивідуальної роботи, смужка паперу, ножиці.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання Учні зачитують складені задачі за поданим виразом.
2. Робота з індивідуальними картками
Картка 1
Обчислити.
2 |
· 5 |
+ 12 |
(12 – 10) · 2 |
|
2 |
· 2 |
– 3 |
2 |
· (12 – 7) |
2 |
· 4 |
– 6 |
2 |
· 7 – 6 |
Конспекти уроків |
343 |
||
|
|
||
Картка 2 |
|
||
Обчислити. |
|
||
12 |
– 2 · 3 |
11 – 2 · 4 |
|
54 |
– 2 · 9 |
2 · 7 – 13 |
|
2 |
· |
8 + 24 |
2 · 6 – 11 |
Картка 3 |
|
||
Обчислити. |
|
||
2 |
· |
5 + 71 |
(14 – 11) · 2 |
2 |
· |
1 + 4 |
2 · (17 – 9) |
2 |
· |
4 + 12 |
2 · 3 + 3 |
3. Усні обчислення
1) Гра «Допоможи дітям зібрати гриби».
20 – 2 · 6 |
2 · 7 + 31 |
2 · 8 – 7 |
|
|
43 – 2 · 7 |
2 · 5 + 10 |
II. Розвиток математичних умінь
1.Практична робота Виконання завдання № 979.
2.Виконання завдання № 980
3.Фізкультхвилинка
4.Робота над задачами
1) Розв’язання задачі № 982.
Діти розв’язують задачу самостійно.
2)Перевірка роботи.
3)Розв’язання задачі № 983.
На дошці — скорочений запис задачі.
344 |
|
|
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Було |
Продали |
Стало |
|
|
|
|
|
|
|
I — 16 кг |
— |
На ? < |
|
|
II — 12 кг |
5 кг |
|
|
|
|
|
|
|
—Про що дізнаємося спочатку?
—Яку дію треба виконати?
—Про що дізнаємося потім?
—Яку дію треба виконати?
Після аналізу діти розв’язують задачу самостійно.
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
С. 158 № 981.
Урок 133
Тема. Повторення таблиць множення числа 3 і ділення на 3. Роз в’язання прикладів і задач
Мета: узагальнитизнанняучнівпрозв’язокміжарифметичнимидіями; вправляти учнів у складанні та розв’язанні задач.
Обладнання: предметні малюнки, таблиця усних обчислень.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1.Перевірка домашнього завдання Зачитати відповіді прикладів із № 981.
2.Робота з індивідуальними картками
Картка 1
Обчислити.
12 |
: 4 |
+ 16 |
34 + 18 : 2 |
12 |
: 2 |
– 5 |
71 – 14 : 2 |
Картка 2 |
|
||
Обчислити. |
|
||
2 · 9 + 20 |
11 – 6 : 2 |
||
16 |
: 2 |
– 7 |
23 + 2 · 5 |
Конспекти уроків |
345 |
|
|
Картка 3
Порівняти вирази. 2 · 7 + 9 __ 2 · 9 + 8 2 · 6 + 32__ 2 · 6 + 23 2 · 4 + 65 __ 2 · 4 + 66 2 · 5 + 15 __ 2 · 8 + 7
3. Усні обчислення
Гра «Жонглер»
: 2 : 4
+ 8
· 5
· 4
+33
2
II. Розвиток математичних умінь
1.Виконання завдання № 984 Діти працюють самостійно.
2.Перевірка роботи
3.Фізкультхвилинка
4.Виконання завдання № 985
5.Робота над задачами
1) Розв’язання задачі № 986.
Діти розв’язують задачу самостійно.
2)Робота в парах. Складання задачі № 987.
3)Перевірка роботи.
346 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
Скласти 10 прикладів на множення і ділення.
Урок 134
Тема. Підсумковий урок. Повторення таблиць множення чисел 4, 5 і ділення на 4, 5
Мета:провестибесідупрозавершенняпрограмовогоматеріалувдругому класі; розв’язувати цікаві задачі.
Учитель планує урок за власним бажанням (цікаві завдання, ігри, змагання).
Література
1.Богданович М. В. Математика: Підручник для 1, 2, 3, 4 класів.
2.Фінько Г. М. Контрольні роботи з математики для перевірки знань учнів за курс початкової школи.
3.Богданович М. В. Контрольні роботи з математики для початкових класів.
4.Фадєєва Т. О. Цікаві задачі логічного характеру.
5.ПильникЛ.П.Математика.Завданнядлятематичногоконтролюзнань. 1–4 класи.
6.БуднаН.О.Математика.Збірниктестівтазадачзматематики.1–4класи.
7.Бакан Н. В. Уроки математики. 1, 2, 3, 4 класи.
8.Друзь Б. І. Творчі вправи з математики для початкових класів.
9.Сафонова Н. Є. Цікаво вчитися. Весела математика. Віршовані задачі.
Навчальне видання
Бібліотека журналу «Початкове навчання та виховання» Випуск 10 (58)
Федорченко Тетяна Андріївна
математика. 2 клас. Розробки уроків
Головний редактор Ю. Є. Бардакова редактор О. В. Грабар
Технічний редактор О. В. Лєбєдєва
Коректор О. М. Журенко
Підп. до друку 5.09.2008. Формат 60×90/16. Папір газет. Друк офсет. Гарнітура Ньютон.
Ум. друк. арк. 22,00. Зам. № 8-09/15-05.
ТОВ «Видавнича група “Основа”» 61001 м. Харків, вул. Плеханівська, 66 тел. (057) 731-96-33
е-mail: office@osnova.com.ua
Свідоцтво суб’єкта видавничої справи КВ № 11453-326Р від 07.07.2006 р.
Віддруковано з готових плівок ПП «Тріада+» м. Харків, вул. Киргизська, 19 Тел.: (057) 757-98-16, 757-98-15
Свідоцтво суб’єкта видавничої справи ДК № 1870 от 16.07.2004 г.