Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

plani-konspekti-z-matematik.

...pdf
Скачиваний:
65
Добавлен:
01.03.2016
Размер:
19.76 Mб
Скачать

Конспекти уроків

231

 

 

V. Підсумок уроку

VI. Домашнє завдання

С. 101 № 589, № 590.

Урок 79

Тема. Читання прикладів на множення. Назви чисел при множенні. Задачі на множення

Мета: ознайомити учнів з назвами чисел при множенні, вправляти їх учитанніприкладівнамноження;формуватиуявленняпроможливість розв’язання задач дією множення.

Обладнання: малюнки до задач, таблиці усних обчислень, таблиця з назвами компонентів при множенні.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Один учень зачитує приклад на додавання № 589.

2) Другий учень називає приклад на множення № 589. 3) Третій учень називає розв’язання задачі № 590.

2. Усні обчислення

1)Замінити приклади на додавання множенням. 6 + 6 + 6 4 + 4 + 4 + 4

5 + 5 + 5 + 5 + 5

2)Замінити приклади на множення прикладами на додавання. 4 · 3 3 · 5 6 · 2

3)Розв’язати задачу.

Укожній склянці по 3 кг солених огірків. Скільки кілограмів огірків

втрьох таких склянках?

Назватирозв’язаннязадачізадопомогоюдодавання,апотім—задо- помогою множення.

4)Виконання завдання № 591.

5)Виконання завдання № 592.

6)Виконання завдання № 593.

232

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

II. Робота над новим матеріалом

1. Пояснення На дошці — таблиця.

5 · 3 = 15

Перший множник

Другий множник

Добуток

Діти запам’ятовують назви чисел при множенні.

Числа, які множать, називають множниками. Число, яке дістають

уході множення, називають добутком.

2. Первинне закріплення

1)Виконання завдання № 595.

2)Виконання завдання № 596.

3. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1)Розв’язання задачі № 597.

2)Розв’язання задачі.

На кожен велосипед потрібно по 2 колеса. Скільки коліс знадобиться, щоб зібрати 6 таких велосипедів?

Розв’язання задачі записують спочатку додаванням, а потім — за допомогою множення.

2. Практична робота в зошитах Намалювати в зошитах 4 рази по 2 квадратики.

Скільки квадратиків намалюєте в кожному рядку?

У скількох рядках намалюєте квадратики?

Скільки всього квадратиків намалювали?

3. Розв’язання задачі № 598 Діти спочатку дізнаються, на скільки років брат старший за сест-

ру. Отже, коли сестрі виповниться стільки років, скільки зараз братові, то братові буде на 3 роки більше, ніж сестрі, тобто 15 років.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 103 № 599, № 600.

Конспекти уроків

233

 

 

Урок 80

Тема. Складання таблиці множення на 2. Задачі на множення. Вправи та задачі на додавання й віднімання в межах 100

Мета: опрацювати таблицю множення числа 2; вправляти учнів у розв’язанні прикладів і задач на застосування таблиці множення числа 2.

Обладнання: таблиці усних обчислень, таблиця множення числа 2; картки для індивідуальної роботи.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання 1) Учень зачитує розв’язання задачі № 599 спочатку додаванням,

а потім множенням.

2) Зачитати відповіді прикладів на віднімання № 600.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

1)Замінити приклади на додавання прикладами на множення й обчислити.

2 + 2 + 2 + 2 + 2=

4 + 4 + 4 =

6 + 6 + 6 + 6 =

2)Скласти 5 прикладів з відповіддю 6.

Картка 2

1)Замінити приклади на множення прикладами на додавання й обчислити.

5 · 6 =

3 · 4 =

8 · 3 =

2)Скласти 5 прикладів з відповіддю 4.

3. Усні обчислення

1)Гра «Допоможи Вінні-Пуху знайти приклади, які не можна замінити дією множення».

7 + 7 + 7 + 7

2 + 2 + 5 + 2 + 2 3 + 3 + 3 + 4 + 3 + 3 + 3 6 + 5 + 7

5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 9 + 9 + 8

2)Виконання завдання № 601.

234

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

4. Повторення вивченого матеріалу

1)Виконання завдання № 602 (самостійна робота).

2)Взаємоперевірка робіт.

3)Розв’язання задачі № 603.

Чи можна відразу порівняти довжину найдовшої й найкоротшої стрічок?

Чому?

Яку дію треба виконати?

Чому?

Після аналізу діти розв’язують задачу самостійно. 4) Перевірка роботи.

II. Робота над новим матеріалом

1.Підготовча робота Прочитайте приклад. 2 · 6 = 12

— Що показує другий множник?

— Як перевірити відповідь?

2.Пояснення нового матеріалу

Знаходитидобутокзадопомогоюдодаваннянезручно.Требаскласти і вивчити таблицю множення числа 2.

На дошці поступово записують таблицю множення числа 2.

Прочитайте таблицю.

Назвіть тільки результати таблиці множення числа 2.

Що ви помітили? (Кожен наступний результат більший від попереднього на 2.)

3. Первинне закріплення

1)Виконання завдання № 604.

2)Розв’язання задачі № 605.

3)Виконання завдання № 606.

III. Розвиток математичних умінь

1. Розв’язування задачі на множення Шість дівчаток зірвали по дві квітки. Скільки всього квіток зірва-

ли дівчатка?

Скільки було дівчаток?

По скільки квіток вони зривали?

Що запитується в задачі?

Яку дію виконаємо?

Чому?

Яким прикладом на множення можна замінити приклад на додавання?

Конспекти уроків

235

 

 

2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 = 12 2 · 6 = 12

— Що означає число 12?

— Прочитайте відповідь.

2. Заучування таблиці множення числа 2 Діти працюють у парах.

1) Один із учнів закриває добутки й пропонує своєму товаришеві назвати їх. Потім — навпаки.

2) Один учень закриває таблицю. Залишаються відкритими лише добутки. Треба, дивлячись на добуток, назвати приклад множення числа 2.

3. Гра «Таблицю множення не забувай, відповідь швидко називай» Учитель кидає м’яч і при цьому називає приклад на множення числа 2. Дитина, яка спіймала м’яч, повинна швидко назвати відповідь і по-

вернути м’яч вчителю.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 104 № 607, № 608.

Урок 81

Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 2. Закріплення додавання й віднімання в межах 100

Мета: розвивативміннярозв’язуватизадачійприкладиіззастосуванням таблиці множення числа 2; закріплювати вміння виконувати додавання й віднімання в межах 100.

Обладнання: предметні малюнки, таблиці усних обчислень, картки з числами.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1)Зачитати розв’язок задачі № 607 множенням.

2)Зачитати розв’язок задачі № 608.

2. Усні обчислення

1)Декілька учнів розповідають напам’ять таблицю множення числа 2.

2)Виконання завдання № 610.

3)Гра «Склади приклад».

Учитель роздає дітям картки з числами.

Учитель називає добуток множення, а діти, в яких є відповідні картки, повинні стати разом, щоб склався приклад на множення.

236

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

4) Гра «Допоможи нагодувати мавпочку».

2 · 3 2 · 6 2 · 5 2 · 8 2 · 2 2 · 7

5) Розв’язати кругові приклади.

2 · 3

14 – 8

6 + 27

2 · 7

60 – 30

30 – 3

33 – 31

27 – 25

 

6 + 54

6) Задачі-вірші.

Кролик вуха нашорошив —

Внього дуже добрий слух. Хто ж тепер нам скаже точно:

Вдвох кролів є скільки вух?

У лісочку на горбочку — Три тополі, три дубочки, Три берізки, три кленочки. Скільки, друзі, на горбочку Всіх дерев росте в лісочку?

II.Розвиток математичних умінь

1.Розв’язання задач № 612 (усно)

2.Фізкультхвилинка

3.Складання задачі за малюнком (№ 609)

4.Розв’язання задачі № 615

Про що дізнаємося спочатку?

Яку дію треба виконати?

Про що дізнаємося потім?

Яку дію треба виконати?

Після аналізу діти записують задачу самостійно.

5.Перевірка роботи

6.Виконання завдання № 611 (з коментуванням)

Конспекти уроків

237

 

 

7.Самостійне виконання завдання № 613

8.Виконання завдання № 614

9.Завдання для допитливих

У новому стоквартирному будинку сім’я Сергійка одержала квартиру № 23. Скільки всього в цьому будинку квартир, номер кожної з яких містить у запису принаймні одну цифру 3?

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 105 № 616, с. 106, № 617.

Урок 82

Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 2. Знаходження значень виразів, що містять дії різних ступенів

Мета: формувати вміння застосовувати знання таблиці множення числа 2 у процесі розв’язання задач та прикладів; ознайомити з прикладами, що містять дії різного ступеня.

Обладнання: таблиця усних обчислень, сигнальні картки, картки для індивідуальної роботи, предметні малюнки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання 1) Перший учень зачитує складену задачу № 616 (1) і називає розв­ ’я­

зання.

2) Другий учень зачитує другу складену задачу та її розв’язання.

3) Зачитати відповіді до прикладів на додавання й віднімання № 617.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

Обчислити.

2 · 5

2 · 3

23 + 67

61 – 8

2 · 9

2 · 8

58 – 35

60 – 5

Картка 2

 

 

 

Обчислити.

 

 

 

2 · 4

2 · 7

34 – 18

76 – 9

2 · 6

2 · 9

55 + 16

56 + 4

238

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

Картка 3

Розв’язати задачу.

У спортивних змаганнях з фігурного катання брало участь 8 пар. Скільки всього фігуристів брало участь у змаганнях?

Картка 4

Порівняти.

2 + 2 + 2 + 2 __ 16

6 + 6 + 6 + 6 __ 18

4 + 4 + 4 __ 12

5 + 5 + 5 __ 20

2 · 3 __ 3 + 3

2 · 8 __ 4 + 4 + 4

3. Усні обчислення

1) Вставити в порожні квадратики потрібні числа.

 

18

 

 

 

8

 

 

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

?

·

9

 

2

·

?

 

?

·

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2) Задачі-вірші.

Дві лисички, дві сестрички, Заплели по дві косички. Скільки разом у лисичок Є заплетених косичок?

Двоє вулицею йдуть, По 5 саджанців несуть. Скільки ямок треба, діти, Щоб саджанці посадити?

II.Робота над новим матеріалом

1. Підготовчі вправи

1)Виконання завдання № 618.

2)Виконання завдання № 619.

3)Виконання завдання № 620.

2. Пояснення нового матеріалу За поданими записами учні самостійно пояснюють розв’язання

прикладу.

2

·

5

+

6 =

2

·

5

=

10

10

+ 6

= 16

3. Первинне закріплення Виконання завдання № 622 (з коментуванням).

Конспекти уроків

239

 

 

4.Виконання завдання № 623 (самостійно)

5.Перевірка роботи

Знайти серед пропонованих вчителем чисел відповіді до прикладів № 623 (діти працюють із сигнальними картками).

14

10

20

23

6

25

6. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Самостійна робота.

1 варіант розв’язує задачу № 624;

2 варіант розв’язує задачу № 625.

2)Перевірка роботи.

3)Розв’язання задачі № 626.

На дошці — скорочений запис задачі.

I — 5 в. по 2 к.

} ? к.

II — 3 к.

Скільки коліс у двоколісних велосипедів?

Як ви дізналися?

Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі? Розв’язання задачі записується на дошці і в зошитах.

2. Завдання для допитливих Сашко та Миколка разом зібрали 30 каштанів. Якщо в числі, що ви-

ражає кількість каштанів, зібранихМиколкою, закреслитицифру десятків, то дістанемо число каштанів, зібраних Сашком. Скільки каштанів зібрав кожний з хлопчиків?

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 107 № 627, № 628.

Урок 83

Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 2. Задачі на дві дії різного ступеня

Мета: вправлятиучнівувиконаннізавданьназасвоєннятаблицімноження числа 2; ознайомити із задачами на дві дії різного ступеня; формувати вміння їх розв’язувати.

Обладнання: таблиця усних обчислень, схеми задач, предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи.

240

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Перший учень зачитує відповіді до прикладів № 627. 2) Другий учень зачитує розв’язання задачі № 628.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

Обчислити.

2

· 5

– 6

2 · 2 + 40

2

· 4

+ 18

2 · 9 – 10

Картка 2

 

Обчислити.

 

2

· 2

+ 6

2 · 6 – 7

2

· 3

+ 13

2 · 8 – 6

Картка 3

Розв’язати задачу.

У 6 конвертів поклали по 2 листівки. Скільки всього поклали листівок?

Картка 4

Розв’язати задачу.

На столі 3 тарілки. У кожній тарілці по 2 ложки. Скільки всього ложок?

3. Усні обчислення

1) Гра «Хто швидше?»

 

2 · 8 + 4

 

 

2 · 9 + 2

 

 

 

2 · 3

 

 

 

 

2 · 5

 

 

 

 

2 · 7

2 · 7 + 10

 

 

2 · 7 + 5

 

 

2 · 4

2 · 2

2 · 6

2) Розв’язати ланцюжок прикладів.

26

?

?

 

– 24

+ 34

 

· 8

– 9

??

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]