Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

plani-konspekti-z-matematik.

...pdf
Скачиваний:
65
Добавлен:
01.03.2016
Размер:
19.76 Mб
Скачать

Конспекти уроків

241

 

 

II. Розвиток математичних умінь

1.Виконання завдання № 630

2.Фізкультхвилинка

3.Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 631.

На дошці — скорочений запис задачі. Б. — 4 м. по 2 к.

С. — ?, на 3 к. більше

Про що дізнаємося спочатку?

Яку дію треба виконати?

Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі? Після аналізу діти записують задачу самостійно.

2) Розв’язання задачі № 623.

На дошці — скорочений запис задачі.

Дит. — 5 к. по 2 м

} ? м

Дор. — 3 м

Про що дізнаємося спочатку?

Яку дію треба виконати?

Про що дізнаємося потім?

Якою дією?

3)Розв’язання задачі № 633 (самостійно).

4)Перевірка роботи.

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 107 № 634,с. 108, № 635.

Урок 84

Тема.Вправитазадачіназасвоєннятаблицімноженнячисла2.Вправи та задачі на дії різного ступеня

Мета: повторититаблицюмноженнячисла2;підготуватиучнівдо конт­ рольної роботи.

Обладнання: предметнімалюнки,схемизадач,таблиціуснихобчислень.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1)Перший учень зачитує розв’язання задачі № 634.

2)Другий учень зачитує приклади з відповіддю 50 із № 635.

242

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

2. Усні обчислення

1) Виконання завдання № 636.

2)Математичний диктант.

• Знайти суму чисел 20 і 50;

• знайти різницю чисел 31 і 8;

• 23 збільшити на різницю чисел 17 і 9;

• до різниці чисел 56 і 40 додати 4;

• добуток чисел 2 і 4 збільшити на 19;

• 20 зменшити на добуток чисел 2 і 8;

3)Гра «Допоможи інопланетянину розв’язати приклади».

2 · 5 + 18

51 – 48 + 9

2 · 9 + 12

2 · 5 – 9

46 – 6 – 9

30 – 2 · 7

4) Два птахи сперечалися. Кожен з них говорив про те, що приклади розв’язані правильно. Перевірте приклади і скажіть, хто з птахів кращий математик.

21

– 7

= 3

18

+ 26 = 44

2 · 8 = 16

31

– 8

=23

34

– 30 = 10

2 · 9 =

18

54

+ 22 = 76

2 · 2 =

4

2 · 5 =

10

53

+ 7

= 60

II. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 638.

Діти розглядають малюнок до задачі, записують розв’язання. Потім пояснюють, що знайшли кожною дією.

2) Розв’язання задачі № 639.

На дошці — скорочений запис задачі.

Було — ? м Відрізали — 4 п. по 2 м Залишилося — 24 м

Конспекти уроків

243

 

 

Про що дізнаємося спочатку?

Яку дію треба виконати?

Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі? Після аналізу діти записують задачу в зошити самостійно.

2.Фізкультхвилинка

3.Самостійна робота

Виконання завдань № 637, № 640.

4.Перевірка роботи

5.Знаходження значення виразів

Знайти значення виразу 2 · а, якщо а = 5, 7, 6. Знайти значення виразу 23 + а, якщо а = 56, 35, 71. Знайти значення виразу 71 – а, якщо а = 17, 62, 70.

6. Завдання для допитливих

1)Використовуючикожнуізцифр1,2,3,4,5поодномуразу,запишіть три числа, такі, щоб сума їх дорівнювала 60.

2)У двоцифровому числі поміняли місцями цифри десятків та одиниць. Виявилося, що різниця між даним і утвореним числами дорівнює 0, а сума — 66. Знайдіть це число.

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 108 № 641, с. 109, № 642.

Урок 85

Тема. Контрольна робота № 6 Мета: перевірити знання учнів за темою «Таблиця множення

числа 2».

Хід уроку

1. Математичний диктант (для обох варіантів).

Число 2 помножити на 5;

добуток чисел 2 і 8 збільшити на 9;

добуток чисел 2 і 7 збільшити на 25;

27 зменшити на суму чисел 7 і 10;

від 30 відняти добуток чисел 2 і 2;

добуток чисел 2 і 9 збільшити на 40.

244

 

 

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

 

Варіант 1

 

 

2) Обчислити.

 

 

2

· 8 – 9

2

· 7 – 13

2

· 6 – 8

2

· 4 + 29

2

· 3 + 5

2

· 8 – 15

2

· (12 – 8)

2

· (45 – 40)

3)Знайти значення виразу 2 · а, якщо а = 8, а = 3.

4)Порівняти вирази.

2 · 8 + 6 __ 2 · 9 + 3 2 · 6 + 80 __ 2 · 7 + 57

5) Розв’язати задачу.

На 4 конверти наклеїли по 2 марки, а на 1 конверт — 1 марку. Скільки всього марок наклеїли на конверти?

Варіант 2

2) Обчислити.

2

· 4 + 8

2

· 9 + 22

2

· 5 + 9

2

· 6 + 36

2

· 7 – 6

2

· 2 + 47

2

· (72 – 68)

2

· (14 – 9)

3)Знайти значення виразу 2 · а, якщо а = 2, а = 6.

4)Порівняти вирази.

2 · 4 + 91 __ 100 – 1 2 · 8 — 15 __ 2 · (35 – 32)

5) Розв’язати задачу.

Дев’ятеро дівчаток посадили по 2 дерева кожна, а хлопці — на 3 дерева більше, ніж усі дівчатка. Скільки дерев посадили хлопці?

Урок 86

Тема.Аналізрезультатівконтрольноїроботи.Діяділення.Задачіна дії різного ступеня

Мета: ознайомити учнів з арифметичною дією — діленням, знаком дії ділення; вправляти в читанні прикладів на ділення.

Обладнання: таблиця усних обчислень, предметні малюнки, смужки різної довжини.

Конспекти уроків

245

 

 

Хід уроку

I. Загальна характеристика результатів виконання контрольної роботи

II. Аналіз помилок та виконання відповідних завдань

1.Аналізробітучнів,якіприпустилисяпомилок.Виділеннятипових помилок

2.Колективне розв’язання прикладів і задач, порівняння виразів

Білядошкипрацюютьучні,якіприпустилисяпомилокуконтрольній роботі.

3. Завдання для учнів, які успішно виконали контрольну роботу 1) Обчислити.

2 · 5

+ 12

16 + (2 · 3)

13 – (2 · 6)

2 · 9 + 45

2 · 8

– 7

45 – 23 + 14

2) Порівняти вирази.

2 · 9 __ 16 + 4

56 – 40 __ 2 · 8

2 · 7 __ 46 – 32

III. Робота над новим матеріалом

1. Підготовчі вправи

1)Робота з індивідуальним роздавальним матеріалом.

— Покладіть на парту 8 паличок.

— Розкладіть їх порівну на дві купки.

— Як будете розкладати палички?

— Візьміть 2 палички і покладіть їх по одній на купки.

— Скільки паличок треба взяти? Чому?

— Закінчіть розкладати палички на купки.

— Чи всі палички розклали?

— По скільки паличок у купці? (По 4 палички у кожній купці)

2)Поділіть смужки на 2 рівні частини; на 4 рівні частини.

2. Пояснення нового матеріалу

Візьмемо 12 груш. Розкладемо їх порівну на 2 тарілки.

Скільки груш на кожній тарілці? (6 груш)

246

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

Це задача на ділення. Розв’язання її записують так: 12 : 6 = 2 (гр.)

Дві крапки (:) — це знак ділення.

Ділення — це четверта арифметична дія. Приклади на ділення читають так: «12 поділити на 6, буде 2».

3. Первинне закріплення

1)Виконання завдання № 643.

2)Виконання завдання № 644.

3)Виконання завдання № 645.

4)Виконання завдання № 646.

4. Фізкультхвилинка

IV. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачею № 647 Учні розглядають малюнок, читають запитання до задачі.

Складіть і розв’яжіть задачу.

Про що дізнаємося спочатку?

Яку дію треба виконати?

Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі?

2. Колективне розв’язання задачі Треба розмістити в три однакові стовпчики 12 прикладів. Скільки

прикладів буде в кожному стовпчику?

V. Підсумок уроку

VI. Домашнє завдання

С. 110 № 648, № 649.

Урок 87

Тема. Зв’язок дій множення й ділення. Розв’язання задач і прикладів на дії першого ступеня

Мета: ознайомити учнів із зв’язком між діями множення й ділення; навчати складати приклади на ділення з прикладів на множення; вправляти у розв’язанні прикладів на одну і дві дії.

Обладнання: таблиціуснихобчислень,предметнімалюнки,схемизадач, картки для індивідуальної роботи.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1)Перший учень зачитує розв’язання задачі № 648.

2)Зачитати відповіді прикладів на дві дії № 649.

Конспекти уроків

 

247

 

 

2. Робота з індивідуальними картками

 

Картка 1

 

 

Обчислити.

 

 

2

· 5 + 39

18

+ 32

2

· 7 + 26

60

– 9

2

· 8 – 9

57

+ 14

2

· 3 + 54

87

– 68

Картка 2

 

 

Обчислити.

 

 

2

· 5

– 8

27

+ 60

2

· 7

+ 15

54

– 46

2

· 4

+ 56

70

– 8

2

· 9

+ 60

31 + 9

3. Усні обчислення

1) Задачі-вірші.

До зайчати на обід Завітав дружок-сусід. На пеньок зайчата сіли І по 2 морквини з’їли.

Хто нам скаже одним словом, Скільки з’їдено морковок?

Зшили півні черевики, Щоб ходити на музики. Каблучками туки-тук. 8 пар, а скільки штук?

2)Гра «Забий м’яч у ворота».

2 · 8 + 14

2 · 4 – 7

16 – (2 · 3)

2 · 9 – 7

2 · 3 + 25

2 · 5 + 12

2 · 9 – 11

2 · 4 + 12

3) Гра «Ланцюжок».

2 · 3

9

2

 

×

+

14

9

9

248

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

II. Робота над новим матеріалом

1. Підготовчі вправи

1)Виконання завдання № 650.

2)Складання задач за малюнками.

2. Пояснення нового матеріалу Діти розглядають малюнок у підручнику № 651 і самостійно склада-

ють приклади на ділення із прикладів на множення. 3. Первинне закріплення

1)Виконання завдання № 652.

2)Самостійна робота за варіантами.

Скласти з прикладів на множення два приклади на ділення.

1 варіант

2

· 4

= 8

2 · 6 = 12

2

варіант

 

2

· 5

= 10

2 · 8 = 16

3) Перевірка роботи.

4. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь

1.Усне виконання завдання № 653

2.Розв’язання задачі № 655

На дошці — скорочений запис задачі.

П. — 18 кг

}

В. — 23 кг

К. — ? кг, на 9 кг більше

Про що дізнаємося спочатку?

Яку дію треба виконати?

Про що дізнаємося потім?

Якою дією?

Після аналізу діти записують задачу в зошитах самостійно.

Конспекти уроків

249

 

 

3.Складання задач за виразами та їх розв’язання 1) 17 + 19.

2) (17 + 19) – 8.

4.Перевірка роботи

5.Самостійна робота

Виконання завдання № 654.

1 варіант розв’язує верхній рядок;

2 варіант розв’язує нижній рядок.

6. Перевірка роботи

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 112 № 656, № 657.

Урок 88

Тема. Таблиця ділення на 2. Задачі на ділення Мета: формувати в учнів уявлення про те, що зв’язок між діями мно-

ження й ділення є основою складання таблиць ділення; скласти таблицю ділення на 2.

Обладнання: таблиці множення й ділення числа 2; таблиці усних обчислень; предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи, сигнальні картки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1)Діти зачитують складені приклади на ділення. № 656.

2)Один учень записує на дошці скорочений запис задачі № 657.

3)Другий учень зачитує розв’язання задачі.

Як можна записати розв’язання задачі за допомогою виразу?

Змініть запитання задачі так, щоб вона розв’язувалась за допомогою виразу:

10 – 2 · 4

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

З двох прикладів на множення скласти по два приклади на ділення.

2 · 4 = 8

2 · 3 = 6

250

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

Картка 2

З двох прикладів на множення скласти по два приклади на ділення.

2

· 6

= 12

2 · 9 = 18

Картка 3

 

Обчислити.

 

2

· 8

+ 30

48 – (34 + 6)

2

· 4

+ 65

2 · 9 + 42

2

· 9

– 7

2 · 3 + 71

Картка 4

Розв’язати задачу.

Мама зв’язала 8 пар рукавичок. Кошеня 5 з них затягло під шафу. Скільки рукавичок залишилося?

2. Усні обчислення

1) Гра «Відгадай приклад».

Учні працюють із сигнальними картками. Вчитель називає відповідь якогось прикладу на множення, діти повинні підняти 2 сигнальні картки, що становлять цей приклад.

2) Допоможи виправити помилку.

 

2 · 6 + 34 = 45

62 – 49 + 4 = 18

(11 – 9) · 2 = 6

16 – 10 + 8 = 17

13 – 8 + 14 = 20

2 · 8 – 7 = 10

3) Таблиця ділення на 2. Задачі на ділення.

—Мама-квочказбираєдосебесвоїхмаленькихкурчаток.Допоможіть їй, будь ласка. Для цього вам треба правильно обчислити приклади.

2 · 5 – 7

2 · 6 – 8

2 · 9 + 12

2 · 5 + 0

2 · 7 + 16

(54 – 52) · 6

(61 – 59) · 4

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]