Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Ебекке баулу.2-сынып (2).doc
Скачиваний:
142
Добавлен:
01.03.2016
Размер:
297.47 Кб
Скачать

2 Сынып

Еңбекке баулу Сабақ №

Мұғалім:

Тақырыбы: Ұсақ тастан мозайка құрастыру реті

Мақсаты:. ұсақ тастардан мозаика құрастыруға үйрету, ретімен таныстыру; Түсініп оқуға дағдыландыру; ойлауын дамыту; еңбектене білуге тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру.

Көрнекілігі: суреттер.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Оқушы зейінін сабаққа аудару.

ІІ. Өткенді қорыту.Суреттерге талдау, өмірмен байланыстыру. Мозаиканың негізі не болып табылады?.

ІІІ . Мақсат қою кезеңі: Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

ІҮ. Жаңа сабақ: Оқулықпен жұмыс. Іштей оқу. Тізбектей оқу. Жеке-жеке оқу

Суреттермен жұмыс Мозаиканы көлемі бірдей тастардан жасағаны дұрыс па? Неліктен?

Ү Практикалық жұмыс

Тастардан балық мозаикасын құрастыру

1. Бейненің сұлбасын белгілеу

2. Негізін дайындау: қатырма қағазға бір қабат ермексаз төсеу

3. Негізгі сызықтарын ерекшелеп көрсету

4. Балықтың бүкіл сыртқы көрінісін өрнектеу

ҮІ. Түсінгендерін тексеру.

ҮІІ. Бекіту:Суретке қарап әңгімелеу. Сұрақтарға жауап алу.

ҮІІІ7 Үйге тапсырма:22-23 бет оқу. Бағалау.

2 Сынып

Еңбекке баулу Сабақ №

Мұғалім:

Тақырыбы: Қағаздан бұйым құрастыру.

Мақсаты:. Қағаздың шығу тарихымен, одан бұйым құрастыруға үйрету, ретімен таныстыру; Түсініп оқуға дағдыландыру; ойлауын дамыту; еңбектене білуге тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру.

Көрнекілігі: суреттер.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Оқушы зейінін сабаққа аудару.

ІІ. Өткенді қорыту.Суреттерге талдау, өмірмен байланыстыру. Мозаиканы көлемі бірдей тастардан жасағаны дұрыс па? Неліктен?

ІІІ . Мақсат қою кезеңі: Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

ІҮ. Жаңа сабақ: Оқулықпен жұмыс. Іштей оқу. Тізбектей оқу. Жеке-жеке оқу

Суреттермен жұмыс Адамдар қағаз пайда болғанға дейін не нәрсеге жазды? Бұлар қандай заттар еді?

Ү Практикалық жұмыс

1. Қағазды алдымен өлшеп белгілеп алу керек.

2. Содан кейін белгі бойынша бүктейміз

3. Бүктеу сызығы бойынша қағазды қайшымен қиямыз.

4. Бұйымды құрастырамыз, қағаздан аппликация жасаймыз.

ҮІ. Түсінгендерін тексеру.

Өздігінен оқушы еңбегі, мұғалімнің көмегі

Қазіргі кезде қағазды неден жасайды?

ҮІІ. Бекіту: Әр түрлі қағаздардан коллекция жасау, оның қасиетін салыстыру.. Сұрақтарға жауап алу.

ҮІІІ. Үйге тапсырма:Оқу. Бағалау.

2 Сынып

Еңбекке баулу Сабақ №

Мұғалім:

Тақырыбы: Қағаздан бұйым құрастыру.

Мақсаты:. Қағаздың шығу тарихымен, одан бұйым құрастыруға үйрету, ретімен таныстыру; Түсініп оқуға дағдыландыру; ойлауын дамыту; еңбектене білуге тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру.

Көрнекілігі: суреттер.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Оқушы зейінін сабаққа аудару.

ІІ. Өткенді қорыту.Суреттерге талдау, өмірмен байланыстыру Адамдар қағаз пайда болғанға дейін не нәрсеге жазды? Бұлар қандай заттар еді?

ІІІ . Мақсат қою кезеңі: Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

ІҮ. Жаңа сабақ: Оқулықпен жұмыс. Іштей оқу. Тізбектей оқу. Жеке-жеке оқу

Суреттермен жұмыс

Белгілеу түрлерін қайталаймыз

1. Қалып үлгі бойынша белгілеу

2. Сызғышпен белгілеу

3. Бүктеу сызығы бойынша белгілеу

4. Трафарет бойынша белгілеу

5. Торкөз (клетка) бойынша белгілеу

Кітаптағы сурет бойынша зерттеу.

Ү Практикалық жұмыс

Дайын үлгіні желіммен желімдеу

1. Сол қолымызбен қағаздың жоғарғы жағын ұстап тұрамыз

2. Оң қолымен қағаздың ортасынан шетіне қарай жағып шығамыз

3. Желімдеген қағаз бөлігін газет немесе қағаз қиындысымен жабамыз

ҮІ. Түсінгендерін тексеру.

Өздігінен оқушы еңбегі, мұғалімнің көмегі

Қазіргі кезде қағазды неден жасайды?

ҮІІ. Бекіту: Күнделікті аппликация жапсырып үйрену, оны салыстыру.. Сұрақтарға жауап алу.

ҮІІІ. Үйге тапсырма:Оқу. Бағалау.