Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Ебекке баулу.2-сынып (2).doc
Скачиваний:
142
Добавлен:
01.03.2016
Размер:
297.47 Кб
Скачать

2 Сынып

Еңбекке баулу Сабақ №

Мұғалім:

Тақырыбы: Бұйымдарды кестемен әшекейлеу (орыс).

Мақсаты: кестемен әшекейлеуді үйрету, Ой-өрісін , қол икемін дамыту. әсемдікке тәрбиелеу.

Көрнекілігі: мата, жіптер, ине

Әдісі: Сұрақ-жауап, өзіндік, іздену

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

ІІІ. Жаңа сабақ Орыс ұлттық ою-өрнегімен, өсімдік бейнелі, геометриялық пішінді элементтері бар кестелер тігу.

Орыс әшекейлері украин, белорус әшекейлерімен бірдей. Оқулықпен жұмыс

Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі

Бет орамал тігу, кестелу.

ІҮ .Түсінгендерін тексеру: Сұрақтарға жауап алу. Керекті құралдар

Ү. Қорыту: Бүгін не жасап үйрендік?

ҮІ. Үйге тапсырма:Түсініп оқу, бағалау.

2 Сынып

Еңбекке баулу Сабақ №

Мұғалім:

Тақырыбы: Бұйымдарды кестемен әшекейлеу (ұйғыр).

Мақсаты: ұйғыр халқының ою-өрнектер ерекшеліктерімен таныстырып, кестемен әшекейлеуді үйрету; ой-өрісін , қол икемін дамыту. әсемдікке тәрбиелеу.

Көрнекілігі: мата, жіптер, ине

Әдісі: Сұрақ-жауап, өзіндік, іздену

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

ІІІ. Жаңа сабақ Ұйғырлар ерте заманнан бері кестені үй жиһаздары мен киімдерді безендіруге қолданып келеді. Камзол мен етікті, тақияны, өзіндік өзгеше айшықпен кестелейді. Ұйғыр кестесі көбінесе өсімдік бейнесін өрнектейді. Оқулықпен жұмыс.

Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі

Кестені бастырып сөмкені тігу.

ІҮ .Түсінгендерін тексеру: Сұрақтарға жауап алу. Керекті құралдар Кестенің қандай түрлерін білесің? Қазақ, ұйғыр, орыс халықтарының кестелерінің ерекшеліктері неде?

Ү. Қорыту: Бүгін не жасап үйрендік?

ҮІ. Үйге тапсырма:Түсініп оқу, бағалау.

2 Сынып

Еңбекке баулу Сабақ №

Мұғалім:

Тақырыбы: Наурыз мерекесі.

Мақсаты: Халықтық мерекелермен және дәстүрлермен таныстыру. Наурыз мерекесі туралы түсінік беру. Танымдық қабілеттерін дамыту. Салт-дәстүрді құрметтеуге тәрбиелеу.

Көрнекілігі: Арнайы суреттер

Әдісі: Сұрақ-жауап, талдау, әңгімелеу.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

ІІІ. Жаңа сабақ.а/ Әр халықтың өз мерекелері бар екендігі жайлы түсінік беру.

Соның ішіндегі қазақ халқының наурыз мейрамы жайлы әңгімелеу. ә/ Қазақтар үшін жыл басы – 22 наурыз. Жерге көк шығып, жыл құстары келіп, мал төлдеп, адамдар көктемгі егіске дайындалып жатқан кезде тойланады. Наурыз мейрамы үлкен салтанатпен өтеді. Наурыз мерекесі күні 7 немесе тоғыз дәмнен тұратын мерекелік тағам- наурыз көже дайындалады.Тақырыпты оқу: іштей оқу, тізбектей оқу, жеке-жеке оқу.

ІҮ.Білімдерін тексеру.Қандай мейрамдарды білесіңдер? Наурыз мейрамы қандай мейрам? Наурыз көже қалай жасалады?

Ү. Қорыту.Бүгін не өттік?

ҮІ.Үйге тапсырма: Оқу, мазмұны, бағалау