- •Урок № 1
- •Хід уроку
- •Повторення шкільного матеріалу
- •Урок № 2
- •Хід уроку
- •V. Викладання матеріалу.
- •Урок № 3
- •Хід уроку
- •Урок № 4
- •Парність та непарність
- •Урок № 6
- •Хід уроку
- •Урок № 7
- •Хід уроку
- •Урок № 8
- •Хід уроку
- •Урок № 9
- •Властивості, що випливають з означення
- •Властивості степеня
- •Властивості арифметичних коренів
- •Урок № 15
- •Урок № 19
- •Хід уроку
- •Урок № 20
- •Урок № 28
- •Хід уроку
- •Урок № 29
- •Хід уроку
- •Рішення системи лінійних рівнянь методом підстановки
- •Рішення системи методом почленного складання (вирахування) рівнянь системи
- •Поняття визначника
- •Теорема (правило Крамера).
- •Урок № 30
- •Хід уроку
- •Урок № 31
- •Хід уроку
- •Метод інтервалів
- •Урок № 32
- •Використана література
Урок № 28
Тема: Розв’язування показникові-степеневих рівнянь.
Мета: Закріпити знання студентів щодо розв’язування показникові-степеневих рівнянь..
Поняття та терміни: показниково-степеневі рівняння
Обладнання: дошка, роздатковий матеріал.
Тип уроку:комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент. (5 хв)
ІІ. Перевірка домашнього завдання. (15 хв)
ІІІ Повідомлення теми, формулювання мети і основних завдань (5 хв)
ІV. Викладання матеріалу.(53 хв)
V. Домашнє завдання (2 хв)
ІV. Викладання матеріалу.

Розв’яжіть показникові рівняння
1.
![]()
2.
![]()
3.
![]()
4.
![]()
5.
![]()
6
![]()
7
![]()
Розв’яжіть показникові рівняння
1).
![]()
2)
![]()
3)
![]()
4)
![]()
5) 6*3 х+1 – 5*3 х =39
6) 7 х – 2 х +2 = 5*7 х – 1 – 2 х-1
7) 7 х-1 – 5 х – 3*5 х-1 + 7 х = 0
Розв’яжіть показникові рівняння що зводяться до квадратичного
1)
![]()
2)
![]()
3)
![]()
4)
![]()
5)
![]()
6)
![]()
7) 9 х – 12*3 х +27 =0
8) 7 2 х -3 = 7 х – 2 +6
9) 2 х +1 – 3*4 х – 2 =5
10) 3 х + 5*3 2 – х =14
11) 5 х + 125*5 –х =30
Розв’яжіть однорідні показникові рівняння
1)
![]()
2) 4*9 х – 7*12 х + 3*16 х = 0
3) 3 2х+1 – 2*15 х – 5 2х + 1 =0
4) 3*16 х + 2*81 х = 5*36 х
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
1. Розв’язування зведенням до спільної основи
,
,
,
,
,
x
= ±2.
Відповідь: x1 = 2; x2 = -2.
2. Показникові
рівняння, що мають показники з однаковою
буквеною частиною.
Очевидно,
що
,
деC
— const,
.
1)
.
Винесемо за дужки
спільний множник лівої частини
:
,
,
,
,
.Відповідь:
1.
2)
.
Зведемо всі степені до спільної основи 2.
,
,
,
,
,
,
,
.
Відповідь: 1,75. 3. Показникові рівняння, що зводяться до квадратних
,
.
Нехай
,
.
;
.
.
;
;
.
.
Відповідь:
;
.
4. Однорідні показникові рівняння
.
Зверніть
увагу, що
,
,
.
Отже,
.
Усі члени лівої
частини цього рівняння мають степінь
2х,
тобто рівняння однорідне. Поділимо
обидві частини його на
:
.
Нехай
,
.
;
;
не
задовольняє умову
.
;
.
Відповідь: 0.
5.
Рівняння, які одночасно містять
і
.
.
Помножимо обидві
частини рівняння на
:
.
Нехай
,
.
;
.
.
;
;
.
.
Відповідь: 2; 0.
V . Домашнє завдання.

Розв’яжіть рівняння
1) 4х-3 – 3*4х-4 + 2*4х-5 = 96
2) 9х – 12*3х + 27 = 0
3) 3*4х + 2*9х = 5*6х
Урок № 29
Тема: Системи рівнянь та їх основні перетворення.
Мета: Закріпити знання студентів щодо систем рівнянь та їх основних перетворень..
Поняття та терміни: системи рівнянь, метод додавання та підстановки, детермінант, метод Гауса, метод Крамера.
Обладнання: дошка, роздатковий матеріал.
Тип уроку:комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент. (5 хв)
ІІ. Перевірка домашнього завдання. (15 хв)
ІІІ Повідомлення теми, формулювання мети і основних завдань (5 хв)
ІV. Викладання матеріалу.(53 хв)
V. Домашнє завдання (2 хв)
ІV. Викладання матеріалу.
