- •Урок № 1
- •Хід уроку
- •Повторення шкільного матеріалу
- •Урок № 2
- •Хід уроку
- •V. Викладання матеріалу.
- •Урок № 3
- •Хід уроку
- •Урок № 4
- •Парність та непарність
- •Урок № 6
- •Хід уроку
- •Урок № 7
- •Хід уроку
- •Урок № 8
- •Хід уроку
- •Урок № 9
- •Властивості, що випливають з означення
- •Властивості степеня
- •Властивості арифметичних коренів
- •Урок № 15
- •Урок № 19
- •Хід уроку
- •Урок № 20
- •Урок № 28
- •Хід уроку
- •Урок № 29
- •Хід уроку
- •Рішення системи лінійних рівнянь методом підстановки
- •Рішення системи методом почленного складання (вирахування) рівнянь системи
- •Поняття визначника
- •Теорема (правило Крамера).
- •Урок № 30
- •Хід уроку
- •Урок № 31
- •Хід уроку
- •Метод інтервалів
- •Урок № 32
- •Використана література
Урок № 3
Тема: Відсоткові розрахунки
Мета: Сформувати уявлення студентів про відсоткові розрахунки.
Поняття та терміни: Відсоток..
Обладнання: дошка.
Тип уроку:Комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент. (7 хв)
ІІ. Перевірка домашнього завдання. (10 хв)
ІІІ Повідомлення теми, формулювання мети і основних завдань (5 хв)
ІV. Викладання матеріалу.(53 хв)
V. Домашнє завдання (5 хв)
ІV. Викладання матеріалу.
Відсоток – це сота частина від числа.
Задачі на відсотки — це задачі на пряму пропорційність.
Приклад 1.
Цех на рік запланував випустити продукції на суму 1250000 гр. За перший квартал він випустив продукції на суму 450000 гр. На скільки % цех виконав річний план у 1-му кварталі.
Приклад 2.
Було 200 г 8-відсоткового розчину солі. Через деякий час 40 г води випарували. Яким став відсотковий вміст солі в розчині?
Задача 1
. Зі свіжих слив виходить 21% сушених. Скільки сушених слив можна отримати із 75 кг свіжих?
Розв’язання
Запишемо умову:

Складемо пропорцію:
.
Звідси
.
Відповідь: 15,75 кг.
Задача 2.
Перший тракторист зорав 40% поля, другий — 35% поля. Яку площу має поле, якщо перший зорав на 4 га більше, ніж другий?
Розв’язання
1)
(%)
становлять 4 га.
Нехай площа всього поля х га.
![]()
,
.
Відповідь: площа поля 80 га.
Задача 3.
Із 40 учасників шахового турніру 9 осіб мають звання гросмейстера. Який відсоток учасників турніру становлять гросмейстери?
Розв’язання

,
,
.
Відповідь: гросмейстери становлять 22,5%.
VІ Домашнє завдання.
Початковий внесок до банку становив а $ . За рік нараховується р%. Обчислити суму внеску через n років.
До сплаву міді і цинку, який містив 12 кг міді, додали 2 кг цинку, після чого відсотковий вміст цинку у сплаві збільшився на
%. Скільки кілограмів цинку було в
сплаві спочатку?



Урок № 4
Тема: Числові функції. Способи задання функцій
Мета: Сформувати уявлення студентів про функції, її область визначення та множину значень. На прикладах закріпити отриманний матеріал.
Поняття та терміни:Числові функції, область визначення, множина значень, графік..
Обладнання: роздатковий матеріал, дошка.
Тип уроку:Комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент. (7 хв)
ІІ. Перевірка домашнього завдання. (17 хв)
ІІІ Повідомлення теми, формулювання мети і основних завдань (5 хв)
ІV. Викладання матеріалу.(46 хв)
V. Домашнє завдання (5 хв)
ІV. Викладання матеріалу.
![]()




Н
а
рисунку3.1
зображено
графік деякої функції y
= f
(x)
Її областю визначення є проміжок [–4; 7], а областю значень — проміжок [–4; 4].
При x = –3, x = 1, x = 5 значення функції дорівнює нулю.

Як знайти область визначення функції
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Приклад 1.

Приклад 2.

Приклад 3

Приклад 4

Приклад 5

![]()
![]()
![]()
![]()
Приклад 6

Способи задання функції




![]()
Крім того, ще існує словесний спосіб задання функції
VІ Домашнє завдання.
1)

2)![]()



Урок № 5
Тема: Найпростіші властивості функції
Мета: Сформувати уявлення студентів про властивості функції.
Поняття та терміни:Монотонність, парність,непарність функції, проміжки зростання, спадання та сталості.
Обладнання: роздатковий матеріал, дошка.
Тип уроку:Комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент. (5 хв)
ІІ. Перевірка домашнього завдання. (15 хв)
ІІІ Повідомлення теми, формулювання мети і основних завдань (5 хв)
ІV. Викладання матеріалу.(60 хв)
V. Домашнє завдання (5 хв)
ІV. Викладання матеріалу.
Монотонність
Функції зростаючі, спадні, незростаючі, неспадні на множині Р називаються монотонними на Р


Н
априклад,
Функція y = x2 – 2x (рис. 5.1) спадає на множині (–∞; 1] і зростає на множині [1; +∞). Також кажуть, що проміжок (–∞;1] є проміжком спадання, а проміжок [1; +∞) є проміжком зростання функції y = x2 – 2x.
Приклад 1.

Розвязання

Приклад 2.

Розвязання

Приклад 3



Приклад 4

Приклад 5

Приклад 6

