Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
17
Добавлен:
27.02.2016
Размер:
128.51 Кб
Скачать

IV. Зміст навчання

Хворий поступає в лікувальний заклад через приймальне відділення, де проводиться прийом, реєстрація, огляд, санітарна обробка і транспортування хворих.

Приймальне відділення складається із ряду приміщень: загальні (вестибюль, регістратура-довідкова, кімната персоналу, комора, туалети, тощо), діагностично-лікувальні (оглядові кімнати для чоловіків та жінок, процедурні кімнати, перев’язочні, лабораторія, протишоковий блок, рентген-кабінет, ендоскопічний кабінет, кабінет УЗД), санітарний пропускник (роздягальня, ванна кімната).

В приймальному відділенні працюють завідувач, лікарі, середній і молодший медичний персонал, які проводять госпіталізацію планових та ургентних хворих. При екстреній госпіталізації хворому призначають відповідні лабораторні, рентгенологічні та ендоскопічні дослідження, при необхідності організовуються консультації спеціалістів. При плановій госпіталізації основні аналізи приносить сам хворий, більш складні дослідження проводяться в стаціонарі.

За вказівкою чергового лікаря хворі проходять повну або часткову санітарну обробку.

Медична сестра виміряє температуру, перевіряє документи, що мають при собі хворі, заповнює на хворого паспортну частину історії хвороби, регіструє в книзі обліку хворих, що знаходяться на стаціонарному лікуванні, заносить паспортну частину в алфавітну книгу. При задовільному стані хворого проводить антропометрію. Приймає від хворого цінності, при цьому пояснює порядок їх отримання, знайомить з правилами поведінки в лікарні.

Хворий обслідується лікарем і оглядається медичним персоналом на предмет виявлення гнійно-септичних захворювань, педикульозу, корости, грибкових захворювань шкіри.

Після огляду хворий приймає ванну. Якщо хворому за станом здоров’я ванна заборонена, то призначають душ. При поступленні хворого у важкому стані, проводять обтирання теплою водою. Для цього під хворого підкладають клейонку і обтирають змоченою водою губкою лице, шию, груди, руки. Після обтирання проводять витирання насухо, і накривають простирадлом, для запобігання переохолодження. Потім таким же чином протирають тулуб, нижні кінцівки. На титульній сторінці історії хвороби роблять відмітку про проведення санітарно-гігієнічної обробки. Хворому видають чисту білизну, піжаму, тапочки. Одежу та взуття зберігають на складі в індивідуальних пакетах.

Медична сестра приймального відділення сповіщає по телефону медичний персонал хірургічного відділення про поступлення хворого, організовує відправку у відділення або сама його супроводжує.

З приймального відділення хворого транспортують у хірургічне відділення.

Хворі у важкому стані транспортуються у відділення інтенсивної терапії без санітарної обробки.

Питання про спосіб транспортування вирішує лікар. При вирішення питання транспортабельності хворих поділяють на транспортабельних і нетранспортабельних. Останнім надають допомогу, а потім транспортують або, транспортуючи, надають невідкладну допомогу.

V. Орієнтовна основа дії

Режими дезінфекції засобів догляду за хворими в приймальному відділенні

  1. Клейонка на кушетці після кожного хворого двократно протирається ганчіркою, змоченою 1% розчином хлораміну Б або 0,2% розчином дезоксону-1, 3% розчином перекису водню з 0,5% миючим синтетичним засобом.

  2. Термометр занурюють в 0,5% розчин хлораміну Б на 30 хвилин або в 0,1% розчин дезоксону-1 на 15 хвилин з подальшим промиванням у воді.

  3. Металеві шпателі кип’ятять у 2% розчини гідрокарбонату натрію протягом 30 хвилин.

  4. Ванни, раковини перед використанням протирають 5 хвилин зволоженим тампоном миючим дезинфікуючим засобом (“Дихлор-1”, “Білка”), або двократно протирають хлорним вапном, 0,5% розчином хлордезіну, 3% розчином перекису водню з 0,5% нашатирного спирту.

  5. Прибори для гоління, машинки для стрижки, кусачки або ножиці для нігтів, наконечники для клізм після використання знезаражують шляхом занурення на 15 хвилин в 70% етиловий спирт або на 45 хвилин в “потрійний розчин” Крупєніна (формалін 20,0, карболова кислота 3,0, сода каустична 15,0, дистильована вода – 1000,0), скляні або пластмасові наконечники для клізм кип’ятять у воді 15 хвилин.

Соседние файлы в папке Методичні вказівки 2 курс, догляд за хворими