Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
17
Добавлен:
27.02.2016
Размер:
128.51 Кб
Скачать

Прибирання приміщень приймального відділення

Виконується 2 рази на день з використанням 1% розчину хлораміну Б, 3% розчину перекису водню з 0,5% СМЗ, 0,2% розчином дезоксону-1 тощо. Дезінфекція матеріалів для прибирання (відра, ганчірки тощо) виконуються шляхом занурення на 1 годину в 1% розчин хлораміну Б, 0,2% розчин сульфахлорантоіну тощо.

Антропометричне дослідження

Зріст хворого вимірюється ростоміром. При вимірюванні росту хворий стоїть спиною до стійки, торкаючись її п’ятками, лопаткою і потилицею. Планшетку опускають на голову і за шкалою відраховують ділення.

Окружність грудної клітки виміряють сантиметровою смужкою, накладаючи її спереду по ІV ребру, а заду – під кутом лопаток. Руки хворого мають бути опущеними, дихання спокійним. Вимірювання проводять під час видиху і на висоті максимального вдиху.

Визначення ваги хворого виконують на медичних вагах, рекомендується це робити натще, після випорожнення сечового міхура та кишечнику.

Санітарна обробка при виявленні у хворого педикульозу

Для боротьби з головними вошами існують різні методи (використання керосину, сабадилового оцту, 50% мильно-сольвентової пасти або емульсії, 0,15% водної емульсії карбофосу, 5% мазі метилацетофосу), часто доповнені стрижкою волосся голови. Волосся обробляють одним із цих засобів і покривають косинкою на 15-20 хвилин. Потім ретельно миють голову теплою водою і ополіскують 6% розчином столового оцту. Після стрижки волосся спалюється. Якщо волосся залишають, то його ретельно вичісують спеціальним гребінцем. На титульному листі історії хвороби хворого з педикульозом ставлять літеру “Р”. Речі хворого здають в спеціальному мішку в дезкамеру.

Транспортування хворого з приймального відділення у стаціонар.

Пацієнта, який може самостійно ходити направляють у відділення пішки в супроводі сестри. Для транспортування важкохворих користуються ношами, каталками чи кріслами-каталками. Ноші з хворим несуть двоє або четверо людей. Ноші застеляють простиралом а хворого накривають ковдрою. Білизну змінюють після кожного хворого, ковдри провітрюють, а після хворих на інфекційні захворювання дезінфікують. При транспортування на кріслі-каталці медична сестра нахиляє крісло-каталку вперед, наступивши при цьому на підставку для ніг, допомагає хворому сісти в крісло і опускає крісло-каталку в вихідне положення. Перекладати важкохворих з кушетки на носилки в приймальному відділенні, а потім з носилок на ліжко в палаті зручніше двом або трьом особам. При невеликій масі тіла хворого це може зробити й одна людина.

Vі. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня знань.

Ситуаційні задачі

Хворий С., 21 рік, доставлений у приймальне відділення з діагнозом “ножове поранення правого передпліччя з пошкодженням променевої артерії”. Лікар швидкої допомоги наклав джгут. Який вид санітарної обробки необхідно провести хворому перед госпіталізацією в хірургічне відділення?

а) Повна санітарно-гігієнічна обробка

б) Часткова санітарно-гігієнічна обробка

в) Гігієнічна обробка не проводиться

г) Обмивання з кухля ураженої ділянки тіла

д) обмивання з кухля неуражених ділянок тіла

Відповідь: б

Хворий Н., поступив в приймальне відділення прямо з роботи, де працює кочегаром. За важкістю стану йому не можна провести санітарну обробку забруднених ділянок тулубу. Які дії медсестри?

Відповідь: необхідно провести часткову санітарну обробку (протирання вологою губкою).

У хворої З., що поступила в приймальне відділення з приводу карбункулу спини, при огляді волосистої частини голови виявлені воші. Хвора категорично відмовляється від стрижки волосся. Які заходи необхідно провести?

Відповідь: треба застосувати санобробку один із протипедикульозних засобів (мило ДДТ, водно-емульсійний розчин карбофосу, тощо)

Хвора М. доставлена у приймальне відділення з ознаками закритої внутрішньочерепної травми (забій головного мозку). Стан хворої важкий, хвора без свідомості. Як провести хворій санітарну обробку? Вкажіть спосіб транспортування хворої в нейрохірургічне відділення?

Відповідь: хворій необхідно провести огляд не педикульоз, провести часткову санітарну обробку, транспортування буде відбуватись в лежачому положенні на каталці.

Санітарка збирається зробити прибирання приміщень приймального відділення. Вона для прибирання буде застосовувати розчин хлораміну Б. Як вона буде готувати необхідний для цього розчин?

Відповідь: маточний 10% розчини хлораміну необхідно розвести у відповідній кількості води для досягнення 1% концентрації.

Хворому Б., в якого має місце перелом кісток правої гомілки, зробили вимірювання температури тіла медичним термометром. Що має зробити медична сестра з термометром після його використання?

Відповідь: термометр необхідно занурити на 30 хвилин в 0,5% розчин хлораміну Б.

У хворого Б, що доставлений в приймальне відділення з приводу післяін’єкційного абсцесу сідниці. При огляді в нього виявленні лобкові воші. Який елемент санітарної обробки необхідно обов’язково виконати даному хворому?

Відповідь: для знищення лобкових вошей необхідно поголити уражене волосся, провести миття тіла з милом під душем. Одяг хворого необхідно відправити для знезараження в дезінсекційну камеру.

Хворий Д. поступив в приймальне відділення з приводу забитої рани правої гомілки. Після огляду хворого направили на госпіталізацію в хірургічне відділення. Загальний стан хворого задовільний. Яким чином хворий буде доставлений до зазначеного відділення?

а) хворий дійде до відділення самостійно

б) хворий дійде до відділення у супроводі медсестри

в) хворого необхідно транспортувати на кріслі-каталці

г) хворого необхідно транспортувати на каталці

д) хворого дійде до відділення на милицях

Соседние файлы в папке Методичні вказівки 2 курс, догляд за хворими