Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

КРОК2 2012 Терапевтичний профiль

.pdf
Скачиваний:
45
Добавлен:
27.02.2016
Размер:
1.19 Mб
Скачать

Материалы testcentr.org.ua

DЗ внутрішньовенного введення лідокаїну

EЗ імплантації штучного водія ритму

556

Чоловік 27-ми років скаржиться на печію яка посилюєть після прийому їжі, при нахилах тіла. При езофагогастроскопії – зливні ерозії слизової стравоходу, внутрішньостравохідна рН 3. Вибиріть оптимальну групу препаратів для лікування хворого.

A Блокатори протонної помпи

BГастроцитопротективні препарати

CАнтихолінергічні

DПрокінетики

EАнтациди

557

Хвора 52-х років, секретарка-друкарка, стаж роботи 30 років. Скаржиться на судоми в кистівці правої руки при роботі, неможливість друкування та писання. Навантаження на кистівку - до 80\% робочого часу. Хворіє 2 роки. Об`єктивні дані: кистівка правої руки напружена, тонус м‘язів збільшений, при спробі написання виникають судоми. При обстеженні патологічних проявів з боку ЦНС не знайдено. Обгрунтуйте попередній діагноз.

A *судомна форма координаторного неврозу

Bневралгічна форма координаторного неврозу

Cпаретична форма координаторного неврозу

Dістеричний невроз

Eхронічна марганцева інтоксикація

558

У хворого 23 років після вживання гальмівної рідини наступила анурія, яка триває 5-ий день; рівень креатиніну підвищився до 0, 569 ммоль/л. Яка лікувальна тактика в даному випадку?

AГемодіаліз.

BДезінтоксикаційна терапія.

CАнтидотна терапія.

DСечогінні засоби.

EПлазмоферез.

559

У підлітка 15 років при обстеженні в військкоматі виявлено інтервальний систолічний шум на верхівці серця, акцент ІІ тону над легеневою артерією, тахікардію. Який із додаткових методів обстеження є найбільш інформативним для встановлення діагнозу?

AЕхокардіографія.

BЕлектрокардіографія.

CРентгенографія.

DФонокардіографія.

EРеографія.

560

Хворий 30 років з гострим перегріванням організму, тепловим ударом після роботи в умовах підвищеної температури має невтримне блювання. Перевагу якому розчину для внутрішньовенного введення треба надавати для купування цього явища?

A *Гіпертонічному розчину натрію хлориду

BРозчину церукалу

CРозчину атропіну

DГіпотонічному розчину глюкози

EПоляризуючий суміші

Материалы testcentr.org.ua

561

Хворий З., 52 років, доставлена ургентно у клініку зі скаргами на різку слабість, запаморочення, втрату свідомості, похудіння, відсутність апетиту, нудоту, блювання, різкий біль в епігастральній області, пронос, посилена пігментація шкіри. АТ 90/60 мм.рт.ст. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз.

A Аддисонічна криза

BПелагра

CМенінгоенцефаліт

DГострий гастроентерит

EСклеродермія

562

У 52-х річної хворої з поширеним остеохондрозом хребта, після підняття важкості, з'явився біль у попереку та по ходу лівого сідничого нерва. Об'єктивно: зліва позитивний симптом Ласега і знижений ахилов рефлекс. Призначення якого препарату патогенетично найбільш виправдане?

AДіклофенак

BАспірин

CАнальгін

DНовокаїн

EСпазмалгон

563

Хворий, гальванщик за професією, хворіє професійним алергійним дерматитом більш 8 років. Яка терапія показана даному хворому у першу чергу?

AЕлімінаційна

BСедативна

CГіпосенсибілізуюча

DКортикостероїдна

EЗовнішнє лікування

564

Пацієнт 50-ти років хворіє на гіпертонічну хворобу 20 років. Протягом 2-х днів відмічає погіршення стану: головний біль, нудоту, запаморочення, набряк обличчя, задишку при незначних навантаженнях, які пов'язує з надмірним споживанням солоної їжі та перериванням прийому призначеної антигіпертензивної терапії. Об-но: АТ180/120 мм рт.ст., ЧСС88/хв., ЧДР24/хв., послаблення дихання в заднє-базальних відділах легень. Надання допомоги пацієнту в стаціонарі слід розпочати з:

A *В/в введення 80 мг фуросеміду

BВ/м введення 2 мл седуксену

CВ/в крапельного введення ізокету

DСублінгвального прийому 10 мг корінфару

EВ/в введення лабеталолу

565

Хворий Ш., прийнятий у клініку зі скаргами на біль за грудиною, утруднення ковтання їжі, втрату маси тіла більше 10 кг за три місяця, загальну слабкість. Загальний аналіз крові-гіпохромна анемія, нейтрофільний лейкоцитоз. Аналіз калу-слабопозитивна реакція Грегерсена. Рентгенограма стравоходу-дефект наповнення з нечіткими зазубреними краями на значному протязі стравоходу. Ваш діагноз?

A *Рак стравоходу.

BДоброякісна пухлина.

CАхалазія кардії.

DВиразкова хвороба.

Материалы testcentr.org.ua

E Сідеропенічна дисфагія.

566

Хвора звернулася до клініки із скаргами на підвищення ваги, мерзлякуватість, набряки, сухість шкіри, сонливість, утруднення зосередження. Об'єктивно: зріст 165 см, вага 90 кг, пропорції тіла жіночого типу, $t^o$- $35,8^oC$, ЧСС58/хв., АТ105/60 мм рт.ст. Тони серця ослаблені, брадикардія. Інші внутрішні органи без змін. Шитоподібна залоза не пальпується. Відзначається виділення краплин молока із молочних залоз. Гормональне дослідження виявило підвищення рівнів ТТГ та пролактину, та зниження Т4. Яка з причин призвела до формування ожиріння?

A * Первинний гіпотиреоз

BВторинний гіпотиреоз

CПролактинома

DГіпопітуітаризм

EАдіпозо-генітальна дистрофія

567

Лікар швидкої допомоги діагностував у жінки 32 років епілептичний статус генералізованих судомних нападів. Погіршення стану хворої пов‘язане з раптовою перервою у лікуванні епілепсії. Яка подальша тактика лікаря?

A *Госпіталізація в реанімаційне відділення

BГоспіталізація в неврологічне відділення

CГоспіталізація в нейрохірургічне відділення

DАмбулаторне спостереження невропатолога

EАмбулаторне спостереження нейрохірурга

568

Женщина 42 лет, живет в подвале, не работает, питается недостаточно. Жалуется на общую слабость, выпадение волос, ломкость ногтей в течение полугода, любит есть мел. Об-но: истощена, бледная, кожа сухая. Периферические лимфоузлы не увеличены. печень + 1,5 см . Кровь: эр.-1,8 х 109 /л, Hb – 62 г/л. цв. пок. 0,78, ретикулоциты – 0,5‰. СОЭ 18 мм/час. Лейкоформула без патологии. Какой предварительный диагноз у больной?

A * Алиментарная железодефицитная анемия

BХронический гепатит

CВ12 –дефицитная анемия

DПриобретенная гемолитическая анемия

EВрожденная гемолитическая анемия

569

Хвора 20 років скаржиться на відчуття нестачі повітря, тривалі ниючі болі в області серця, дратівливість. Під час обстеження: загальний стан задовільний, лабільність пульсу, артеріальний тиск 130/60 мм рт ст. ЕКГ – порушення процесів реполяризації. У пацієнтки діагностована нейроциркуляторна дистонія за кардіальним типом. Вкажіть умови, в яких хвора повинна отримувати лікування:

A * Амбулаторне лікування

 

B Стаціонарне

лікування в терапевтичному відділенні

C Стаціонарне

лікування

в кардіологічному відділенні

D Стаціонарне

лікування

в кардіохірургічному відділенні

E Стаціонарне

лікування

в психіатричному відділенні

570

 

 

Чоловік, віком 38 років, працює в зоні дії іонізуючого випромінювання. При проходженні періодичного медичного огляду скарг не пред'являє. Аналіз крові: ер. 4,5х1012/л, Нв -80 г/л, лейк. - 2,8х109/ л, тромбоцити - 30х109/ л. Чи можна допустити дану особу до роботи з

Материалы testcentr.org.ua

джерелами іонізуючих випромінювань ?

A Протипоказана робота з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючих випромінювань

BДопускається до роботи з радіоактивними речовинами

CМоже працювати лише з радіоактивними речовинами низької активності

DДопускається до роботи після розширеного медичного обстеження

EДопускається до роботи з радіоактивними речовинами з обмеженням часу роботи

571

Хвора з ожирінням ІІ ступеню (ІМТ 36кг/м2) звернулась до ендокринолога з метою схуднути. Який вид дієтотерапії слід запропонувати хворій?

A * Фізіологічна субкалорійна дієтотерапія.

BДієта з обмеженням білків.

CДієта з обмеженням вуглеводів.

DДієта з обмеженням жирів.

EГолодування протягом 2-х тижнів.

572

Пацієнтка 45 років хворіє на цукровий діабет типу 2 протягом 7 років, лікується метформіном 1500 мг на добу. Регулярно відвідує салон краси з метою догляду за стопами. Після чергового візиту відмітила появу виразки на правій п‘яті діаметром 2см. Виразка не болить, але і не заживає. Прийом яких препаратів буде патогенетично обґрунтованим?

A*Інсулінотерапія.

BАнгіопротектори.

CАнтиоксиданти.

DАнтикоагулянти.

EАнтибіотики.

573

Студент з приводу раптового погіршення зору звернувся до окуліста, який виявив далекозорість. Наступного дня відчував сильну слабкість, сухість у роті, здуття живота, порушилося ковтання, голос став гугнявим. Аналогічні симптоми виявилися у друга, з яким напередодні захворювання вживав пиво з таранькою, яку купували на базарі. Який діагноз є найбільш вірогідним?

A*Ботулізм

BОтруєння атропіном

CПорушення мозкового кровообігу

DЗагострення хронічного панкреатиту

EДифтерійний поліневрит

574

У хворого 35 років протягом 2 днів скарги на слабкість, порушення ковтання й зору (не може читати газету), здуття живота, закріп. При обстеженні – птоз з обох сторін, зіниці широкі, реакція на світло знижена, язик сухий. АТ 140/80 мм рт.ст. Які дані анамнезу потрібні для встановлення попереднього діагнозу?

A *Чи вживав у їжу консервовані продукти домашнього приготування

BЧи хворіє на гіпертонічну хворобу

CЧи мав напередодні контакти з хворими на аналогічне захворювання

DЧи страждає на хронічний панкреатит

EЧи вживав напередодні алкоголь

575

У хворої з жовтяницею при обстеженні у крові виявлено 29\% еозинофілів. Скаржиться на підвищення температури тіла до 380С, біль у правому підребер‘ї. В анамнезі –

Материалы testcentr.org.ua

вживання у їжу дніпровської риби домашньої засолки. Найбільш вірогідний діагноз:

A*Опісторхоз

BТрихінельоз

CДифілоботріоз

DТрихоцефальоз

EАскаридоз

576

На прийомі у гінеколога жінка 46 років зі скаргами на метрорагії. Дисменорея турбує впродовж року, крім того скаржиться на випадіння волосся на голові, закрепи, одутлість обличчя, мерзлякуватість, сонливість. Гінеколог запідозрив гіпотиреоз. Які дослідження можуть підтвердити цей діагноз?

A *Визначення вмісту тиреотропіну та тироксину в плазмі крові.

BВизначення титру антитіл до тиреоїдної пероксидази.

CВизначення титру антитіл до тиреоглобуліну

DВизначення титру антитіл до рецепторів тиреотропіну

EВизначення титру антитіл до мікросомальної фракції.

577

Хворий 42 років звернувся до кардіолога зі скаргами на перебої в роботі серця. Перебої турбують 6 місяців, схуд на 4 кг. Крім того, у пацієнта пітливість всього тіла, тремор рук, постійне відчуття тривоги. Лікар запідозрив захворювання щитоподібної залози. Які дослідження потрібно призначити, враховуючи симптоми у пацієнта?

A *Дослідити вміст тиреотропіну та вільного трийодтироніну в плазмі крові .

BВизначення титру антитіл до тиреоїдної пероксидази.

CВизначення титру антитіл до тиреоглобуліну

DВизначення титру антитіл до рецепторів тиреотропіну

EВизначення титру антитіл до мікросомальної фракції.

578

У трьохрічної дитини, що протягом тижня лікується з приводу гнійного отиту, раптово погіршився стан. Виникли блювання, головний біль, лихоманка, підвищення температури до 39(С. Виявлені ригідність м‘язів по_тилиці, симптом Керніга з обох боків, загальна гіперестезія. Яке ускладнення можна запідозрити?

A Вторинний менінгіт

BЗагострення хронічного отиту

CВторинний енцефаліт

DГРВІ

EПухлина головного мозку

579

У хворого 35 років, лісоруба, в кінці травня з‘явилися лихоманка, висока температура тіла, головний біль. На 6-й день приєднались гикавка, слабкість рук, голова опустилась на груди. У неврологічному статусі виявлено парез рук із атонією м‘язів, арефлексією. Голова звисає. Який попередній діагноз?

A кліщовий енцефаліт

Bгострий поліомієліт

Cішемічний інсульт

Dпухлина спинного мозку

Eплечова плексопатія

580

У хворої раптово підвищилася температура тіла до 40о С, з‘явились сильний головний біль, блювання. Лежить із заплющеними очима, голова закинута дозаду, ноги приведені до тулуба. На губах пухирцеві висипи, на животі та внутрішніх поверхнях стегон петехіальні

Материалы testcentr.org.ua

висипи. Яке обстеження необхідно провести для уточнення діагнозу? A дослідження спинномозкової рідини

BСКТ головного мозку

Cелектроенцефалографія

Dреоенцефалографія

Eбіохімічний аналіз крові

581

Хворого, що лікується у туберкульозному диспансері, впродовж останніх 3-х тижнів турбує головний біль, інтенсивність якого наростає. При неврологічному обстеженні виявлено ригідність м‘язів потилиці, вогнищевих симптомів немає. Який попередній діагноз?

A туберкульозний менінгіт

Bмала хорея

Cпухлина головного мозку

Dмієліт

Eконвекситальний арахноїдит

582

Хворого, що лікується у туберкульозному диспансері, впродовж останніх 3-х тижнів турбує головний біль, інтенсивність якого наростає. При неврологічному обстеженні виявлено ригідність м‘язів потилиці, вогнищевих симптомів немає. Який попередній діагноз?

A туберкульозний менінгіт

Bмала хорея

Cпухлина головного мозку

Dмієліт

Eконвекситальний арахноїдит

583

У хворого з хронічним гнійним отитом виник сильний головний біль, блювання, підвищилася температура тіла. Наявні менінгеальні симптоми. Вогнищева неврологічна симптоматика відсутня. Якою має бути подальша тактика лікаря?

A невідкладна госпіталізація та діагностична люмбальна пункція

Bпризначення рентгенографії черепа

Cдиспансерне спостереження за хворим

Dпризначення протизапальних ліків

Eконсультація отоларинголога

584

У хворого з хронічним гнійним отитом виник сильний головний біль, блювання, підвищилася температура тіла. Наявні менінгеальні симптоми. Вогнищева неврологічна симптоматика відсутня. Якою має бути подальша тактика лікаря?

A невідкладна госпіталізація та діагностична люмбальна пункція

Bпризначення рентгенографії черепа

Cдиспансерне спостереження за хворим

Dпризначення протизапальних ліків

Eконсультація отоларинголога

585

У чоловіка на тлі захворювання на грип виник помірний менінгеальний синдром, а через добу – вогнищева неврологічна симптоматика. Яке ускладнення можна запідозрити?

A грипозний енцефаліт

Bвторинний менінгіт

Cменінгізм за наявності грипу

DГРВІ

Eгрипозний мієліт

Материалы testcentr.org.ua

586

У хворого періодично виникають стани, що починаються з нетривалих фотопсій. Після цього він втрачає свідомість і виникає генералізований напад з тоніко-клонічними судомами тривалістю до трьох хвилин. Вкажіть тип нападу.

A вторинно-генералізований епілептичний напад

Bпервинно-генералізований епілептичний напад

Cпростий абсанс

Dскладний абсанс

Eепілептичний статус

587

У хворого при збереженні свідомості виникають напади клонічних судом у лівій стопі тривалістю до 2 хвилин. Які обстеження необхідно призначити хворому для уточнення діагнозу?

A ЕЕГ, МРТ головного мозку

Bрентгенографію черепа

CУЗД судин ноги, огляд хірурга

DСКТ головного мозку

Eелектроміографію

588

У 9-річного хворого декілька разів на день виникають короткочасні напади втрати свідомості, які розцінені як абсанси. Які обстеження необхідно призначити хворому? A ЕЕГ, МРТ головного мозку

Bрентгенографію черепа

CУЗД судин ноги, огляд хірурга

DСКТ головного мозку

Eелектроміографію

589

У хворого двічі на місяць з‘являються напади раптової втрати свідомості з падінням, судомами тоніко-клонічного характеру в кінцівках, мимовільним сечовипусканням, прикусом язика. Напади тривають до 3 хвилин. Між нападами хворий скарг не пред‘являє Неврологічний статус без патології. Який попередній діагноз?

Aепілепсія з первинно-генералізованими нападами

Bепілепсія з вторинно-генералізованими нападами

Cсинкопальні напади

Dсимпато-адреналові кризи

Eістеричні напади

590

У жінки 40 років, протягом останніх 4-5 місяців періодично виникали короткочасні напади посмикування у правій нозі. До цих нападів вона віднеслася некритично. За медичною допомогою звернулася лише тоді, коли впродовж останнього тижня виникла слабкість у правій нозі. Які обстеження необхідно призначити?

A МРТ головного мозку

B МРТ спинного мозку

CЕЕГ

Dцеребральну ангіографію

Eогляд хірурга

591

Молоду жінку з 14 років періодично турбують напади головного болю у скроні та ділянці

Материалы testcentr.org.ua

ока. Їм передують зорові порушення – випадіння поля зору. Інколи під час нападу буває блювання. Напад триває від 12 годин до 2-х діб. Часто проходить після сну. Про яке захворювання слід думати?

Aмігрень

Bвегетативно-судинна дистонія

Cпухлина потиличної частки головного мозку

Dепілепсія

Eневралгія очного нерва

592

Хворого турбує сильний головний біль, запаморочення, нудота. Артеріальний тиск 200/110 мм рт. ст. Вогнищева неврологічна симптоматика відсутня. Менінгеальних знаків немає. Що виникло у хворого?

A гіпертензивний криз

Bгостра гіпертензивна енцефалопатія

Cсимпато-адреналовий криз

Dгеморагічний інсульт

Eсубарахноїдальний крововилив

593

Дитині 11 років. У 7 років щеплена вакциною БЦЖ. Післявакцинальний знак – 3 мм. Проба Манту з ТО ППД-Л – інфільтрат діаметром 18 мм (у 10 роккі – 7 мм). Скаржиться на кашель з невеликою кількістю мокротиння. Температура тіла – 37,6?С. Об`єктивно без патології. Аналіз крові: Л-7,2х109/л, ШОЕ – 18 мм/годину. Рентгенологічно у 3-му сегменті лівої легені визначається затемнення до 2,5 см у діаметрі, малої інтенсивності з нечіткими контурами, яке зливається з розширеним коренем лівої легені.

A *Первинний туберкульозний комплекс

BАтелектаз

CЕозинофільний інфільтрат

DПневмонія

EПневмоторакс

594

У хворого віком 32 роки, який прибув 10 квітня літаком з Мадагаскару діагностовано легеневу форму чуми 13 квітня. , 12 квітня у хворого з‘явилися ознаки інтоксикації, біль у грудній клітині, задишка, порушення свідомості, кашель з виділенням мокроти з прожилками крові. З 10 квітня хворий перебував у себе в приватному будинку, де також мешкає його дружина та дитина. Який препарат необхідно застосувати для профілактики чуми у дружини і дитини?

AГентаміцин

BЖиву протичумну вакцину

CНормальний людський гамаглобулін

DІнактивовану протичумну вакцину

EНатрієва сіль бензилпеніциліну

595

Чоловік віком 22 роки, який отримав усі планові щеплення відповідно до віку має термічний опік руки ІІ ступеню. Вкажіть вірну схему термінової специфічної профілактики правцю у даному випадку?

A Імунопрофілактика не потрібна

BВвести 0,5 мл АП-анатоксину

CВвести 1,0 мл АП-анатоксину та 250 МО протиправцевого людського імуноглобуліну

DВвести 1,0 мл АП-анатоксину та 3000 МО протиправцевої сироватки

EВвести 250 МО протиправцевого людського імуноглобуліну

Материалы testcentr.org.ua

596

Виберіть схему термінової імунопрофілактики сказу жінці віком 22 роки, яка отримала множинні укуси в передпліччя та пальці руки від свого домашнього собаки. Собака не був щеплений проти сказу, контактував з бродячими собаками, після укусу зник.

A 1 доза гомологічного антирабічного імуноглобуліну та 6 доз антирабічної вакцини за схемою

B1 доза антирабічного імуноглобуліну

C21 доза антирабічної вакцини за схемою

D6 доз антирабічної вакцини за схемою

EІмунопрофілактика не потрібна

597

Виберіть препарат для термінової профілактики висипного тифу для жінки віком 30 років, яка проживає у однокімнатній квартирі з чоловіком віком 32 роки, у якого діагностовано висипний тиф. Обидва члени родини мають інфестацію одежними вошами.

AДоксициклін

BІмуноглобулін людський

CЖива вакцина проти висипного тифу

DІнактивована вакцина проти висипного тифу

EСироватка гіперімунізованих коней

598

Виберіть заходи, які застосовуються щодо жінки віком 28 років (працює кухарем у ресторані) та її дитині віком 3 роки (відвідує дитячий дошкільний заклад), які проживають з чоловіком віком 31 рік, якого госпіталізовано з гострим ентероколітом, етіологічним агентом якого є ротавірус.

A Медичне спостереження протягом 7 днів

BІзоляція

CОбсервація

DКарантин

EТермінова антибіотикопрофілактика

599

Дитині 3 роки. Щеплена вакциною БЦЖ на 3-й день від народження. Післявакцинний рубчик відсутній. Проба Манту з 2 ТО ППД-Л в 1 і 2 роки негативна. Тиждень тому проведена проба Манту - реакція негативна. Якою має бути тактика лікаря-педіатра стосовно дитини?

A *Провести вакцинацію протягом тижня

BПровести хіміопрофілактику

CСпостерігати за дитиною

DСпрямувати на консультацію до фтизіопедіатра

EПризначити флюорографічне обстеження

600

Хворий 10-ти років доставлений до лікарні у важкому стані. Два місяці тому закінчив курс лікування з приводу міліарного туберкульозу. Впродовж цього часу стан дитини був задовільний. Два дні тому з‘явився сильний головний біль, блювота, судоми, підвищення температури до 40?С. Визначаються ригідність потиличних м‘язів, позитивні симптоми Керніга, Брудзинського. На МРТ мозку змін немає. Яке захворювання слід запідозрити у хворого?

A *Туберкульозний менінгіт

BАбсцес мозку

CЕнцефаліт

DПухлину мозку

EМенінгіому

Материалы testcentr.org.ua

601

У больной страдающей хронической надпочечниковой недостаточностью появилась тошнота, неукротимая рвота, резкая слабость, боли в области эпигастрия. Об-но: состояние тяжелое, заторможена, пониженного питания. Гиперпигментация кожи и слизистой полости рта. Тоны сердца приглушены. ЧСС 96 в минуту. АД 70/40 мм рт.ст. Какие диетические рекомендации необходимо дать больной для предупреждения подобного осложнения?

A * Диета обогащенная поваренной солью.

BДиета с низким содержанием поваренной соли

CДиета с ограничением углеводов

DБезсолевая диета

EДиета обогащенная калием

602

У больного 64 лет с жалобами на резкую общую слабость. Лимфоузлы на шее, в подмышечных и надключичных областях увеличены, мягкие, тестоватые. Печень на 3 см выступает из-под реберной дуги. В об щем анализе крови: Л-64,2х109/л (э-1\%, б-0, п-2\%,с-10\%, л-86\%,м-1\%), тени Боткина-Гумпрехта, СОЭ-22 мм/час. Ваш предварительный диагноз?

A *Хронический лимфолейкемия

BОстрый лейкемия

CЛимфогранулематоз

DХронический миэлолейкемия

EМиэломная болезнь

603

Девушка 18 лет обратилась к врачу с жалобами на одышку, быструю утомляемость, отеки на стопах к вечеру. Об-но: бледная, ЧД-20 в мин. В легких везикулярное дыхание, ослаблено в нижних отделах. Систолодиастолический шум с максимальной громкостью во II межреберье слева у грудины. На ЭКГ – гипертрофия левого предсердия и желудочка. Рентгенография ОГК: увеличение тени сердца в поперечнике, выбухание нисходящей части аорты, усиление легочного рисунка. Ваш предварительний диагноз: A Открытый артериальный проток

B Гипертрофическая кардиомиопатия

CВрожденный стеноз устья легочной артерии

DИдиопатическое расширение корня легочной артерии

EДефект межпредсердной перегородки

604

Пациент 22 лет жалуется на перебои в работе сердца. Границы сердца не расширены, тоны звучные, шумов нет. Лежа зафиксировано 8 экстрасистол в 1 минуту (на ЭКГ наджелудочковые єкстрасистолы, высокие Т в V2 – V5). После 20 приседений экстрасистолы не зафиксированы. Для коррекции аритмии Вы назначите:

A * Нет необходимости в назначении антиаритмического препарата

BМетопролол

CЛидокаин

DЭтацизин

EВерапамил

605

Пациент 65 лет, перенесший год назад крупноочаговый инфаркт миокарда, отмечает перебои в работе сердца при физической нагрузке. При осмотре в положении пациента сидя зафиксировано 6 экстрасистол в 1 мин, после 15 приседаний – 10 . На ЭКГ внеочередные комплексы QRS - 0,14 с, ЧЖИ-88 в 1 мин. Для коррекции аритмии