Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

КРОК2 2012 Терапевтичний профiль

.pdf
Скачиваний:
45
Добавлен:
27.02.2016
Размер:
1.19 Mб
Скачать

Материалы testcentr.org.ua

шкіри. Захворів гостро, біля години тому після прийому ампіциліну. В дитинстві [кропивниця, харчова поліалергія. Об-но: параорбітальний набряк, почервоніння та набряк обличчя. Дихання свистяче. Рs 96 за 1 хв., АТ 80/50 мм рт. ст. Препаратом невідкладної допомоги буде ?

A*Гідрокортизон

BЕуфілін

CДімедрол

DДопамін

EМезатон

462

Хворий 35-ти років скаржиться на кашель з великою кількістю гнійного харкотиння вранці, іноді з домішками крові, загальну слабкість, схуднення. Загальний стан задовільний, грудна клітка діжкоподібної форми, ЧД 18 за хв. При аускультації[жорстке дихання, розсіяні сухі хрипи. Яке інструментальне дослідження найбільш інформативне для остаточного виставлення діагнозу?

AБронхографія.*

BБронхоскопія з біопсією.

CРентгенографія.

DСпірографія.

EСцинтиграфія.

463

У хворого 26-ти років з лівобічною нижньодольовою пневмонією під час кашлю з‗явився різкий біль зліва в грудній клітині. Об-но: дифузний ціаноз, розширення лівої половини грудної клітки, перкуторно - високий тимпаніт, аускультативно - відсутність дихальних шумів над лівою половиною грудної клітки. Зміщення правої межі серця до середньоключичної лінії. Яке обстеження найбільш інформативне.

A*Рентгенографія.

BБронхоскопія.

CБронхографія.

DПневмотахометрія.

EСпірографія.

464

У хворого з‘явилися набряки гомілок, обличчя і повік, підвищився тиск до 160/100 мм рт. ст., PS54 в 1 хв., добова втрата білку з сечею- 4 г/добу. Яка терапія є патогенетичною в даному випадку?

A*Кортикостероїди

BСечогінні

CНПЗП

DАнтагоністи кальцію

EАнтибіотики

465

У больного 40-ка лет, через 2 недели после употребления в пищу малопрожаренной свинины, купленной на стихийном рынке, внезапно повысилась температура тела до $40^oC$, появились интенсивные боли в мышцах, отѐчность лица, папулѐзная сыпь на конечностях и туловище, сухой кашель. Принимал аспирин. В крови: лейк.- $12,2\cdot10^9$/л, э.- 40\%. О каком заболевании следует думать?

AТрихинеллѐз

BАскаридоз, фаза миграции

CЛептоспироз

DТениоз

EЛекарственная болезнь

Материалы testcentr.org.ua

466

Больная 26 лет, заболела через 2 часа после употребления кремового торта: слабость, головокружение, тошнота, обильная многократная рвота. При осмотре : Рs – 96 уд.в мин., АД 100/60 мм.рт.ст., кожа бледная, язык суховат, живот при пальпации болезнен в эпигастральной области. Отделы кишечника безболезненные, урчат, диареи нет. Предварительные мероприятия врача:

A Промывание желудка и кишечника

BВнутримышечное введение раствора кофеина, платифиллина

CВнутривенное введение раствора 5\% глюкозы

DВнутривенное введение реополиглюкина

EНазначение антибиотиков

467

Больной 28-ми лет жалуется на увеличение лимфоузлов в течение полугода, прогрессирующую слабость, потливость, периодические подъѐмы температуры до $38^oC$. Несколько лет употребляет наркотики внутривенно. Пониженного питания, распространѐнный себорейный дерматит, пальпируются увеличенные, безболезненные шейные, подмышечные и паховые лимфоузлы величиной до 2-2,5 см. Какое иследование следует назначить в первую очередь?

A Исследование крови на наличие антител к ВИЧ

BБактериологическое исследование крови

CБиопсия лимфоузла

DСтернальная пункция

EИсследование крови на наличие антител к вирусу Эпштейна-Барр

468

При аналізі річної динаміки захворюваності на вірусний гепатит А в районі виявлений ріст захворюваності в липні – серпні з піком в жовтні – листопаді. На цей період припадає 70

– 80 \% всіх захворювань за рік. Яким терміном визначається такий підйом захворюваності?

A*Сезонність

BСпалах

CЕпідемія

DЦиклічність

EТенденція

469

У пацієнта на фоні нормального стану під час їжи раптово виникло стридорозне дихання, втрата свідомості, виражені симптоми гіпоксії. Назвіть найбільш ймовірну причину:

A *Стороннє тіло гортані або трахеї.

BНапад бронхіальної астми.

CГострий стенозуючий ларинготрахеїт.

DПухлина гортані або трахеї.

EЕпілептичний приступ.

470

Хворий 54 рокiв, госпiталiзований до кардiореанiмацiонного вiддiлення з дiагнозом iнфаркт мiокарда з зубцем Q.Через добу перебування в стацiонарi стан хворого значно погiршився. Скаржиться на задуху. При оглядi: шкiра блiда, волога, холодна на дотик. Дихання везикулярне, послаблене, за частотою 36 за 1 хв., пульс 110 за 1 хв, ритмiчний, тони серця глухi, ритм галопу, АТ – 80/40 мм рт.ст., сичевидiлення 10 мл за 1 год. Яке ускладнення iнфаркту мiокарда з зубцем Q виникло у хворого у данному випадку?

A*Кардiогенный шок

BСердцева астма

CНабряк легенiв

Материалы testcentr.org.ua

DГостра аневризма серця

EСиндром Дреслера

471

Хвора 32 років страждає тяжкою формою цукрового діабету. Після операціі кесаревого розтину втратила свідомість, дихання Куссмауля, шкіра бліда, гіпотермія, гіпотонія, запах ацетону з роту, анурія, цукор крові 19ммоль/л. Яка причина погіршення стану хворої.

A *Кетоацедемічна кома

BПриступ еклампсіі

CГостре порушення мозкового кровообігу.

DЕмболія навколоплідними водами.

EПовітряна емболія.

472

У хворого скарги на печію, що посилюється при нахилі тулуба, біль за грудиною при ковтанні. При рентгенологічному обстеженні виявлена грижа стравохідного отвору діафрагми. Які зміни будуть найбільш ймовірно виявлені під час гастроскопії?

A*Гастро-езофагеальна рефлюксна хвороба

BХронічний гастрит

CВиразкова хвороба шлунку

DГострий ерозивний гастрит

EВиразкова хвороба 12-палої кишки

473

Пацієнт 40-ка років скаржиться на підвищення температури до 39оС, озноб, слабкість, біль в правій половині грудної клітки, сухий кашель. Справа, нижче лопатки, від паравертебральної да середньопідпахової лінії визначається вкорочення перкуторного звуку, при аускультації – крепітація. В аналізі крові – лейкоцитоз, нейтрофільний зсув уліво, прискорена ШОЄ. Вкажіть імовірний діагноз.

A *Негоспітальна пневмонія

BСухий плеврит

CТуберкульоз легень

DБронхоектатична хвороба

EХронічний обструктивний бронхіт

474

У чоловіка 23 років через три тижні після ангіни з‘явились набряки обличчя, гомілок, відчуття дискомфорту у попереку, підвищення АТ – 180 /100 мм рт. ст. В сечі – протеінурія 0,99 г/л, еритроцити 60-80 в полі зору. Найбільш вірогідний діагноз?

A *Гострий гломерулонефрит

BРак нирки

CГострий пієлонефрит

DСечокам‘яна хвороба

EГіпертонічна хвороба

475

Хвора жінка, 32 років, скаржиться на лихоманку, головний біль, різку слабкість, безсоння. Хворіє 8-й день. При огляді: Т-39,8єС, Рs-86/хв. Дикротія. АТ-90/60 мм рт.ст. Шкіра бліда. На животі поодинокі розеоли. Язик сухий, обкладений нальотом, з відбитками зубів на боковій поверхні. Живіт м'який, визначається притуплення перкуторного звуку в ілеоцекальній ділянці. Гепатоспленомегалія Який діагноз найбільш імовірний?

A *Черевний тиф

BВисипний тиф

CСепсис

Материалы testcentr.org.ua

DВісцеральний лімфогранульомвіоз

EТуберкульоз міліарний

476

У хворого 19р. вірусний гепатит В. Після порушення дієти та нервового стресу стан хворого погіршився: збільшилася інтенсивність жовтяниці, Ps110/хв., АТ– 80/50 мм рт.ст., була блювота ‖кавовою гущею‖, зменшилися розміри печінки, при пальпації вона стала болючою. Про яке ускладнення треба думати?

A Гостра печінкова недостатність

BГостра ниркова недостатність

CГостра наднирникова недостатність

DГемолітична криза

EІнфекційно-токсичний шок

477

У 7-ми річного хлопчика на протязі дня відмічаються ‖відключення‖ на 10-15 секунд, під час яких він застигає в одній позі, не реагує на запитання, не відзивається на своє ім‘я. Про приступи нічого не пам‘ятає. Неврологічне дослідження не виявило змін. Який метод дослідження найдоцільніше використати для уточнення діагнозу:

A * Електроенцефалографію

BРентгенограму черепа

CКомп‘ютерну томограму

DЕхоенцефалоскопію

EДослідження викликаних потенціалів

478

Які обов'язкові дії лікаря при виявленні у дитини або підлітка на рентгенограмі вперше внутрішньогрудних лімфовузлів з бічною кальцинацією?

A * Взяти на диспансерний облік і призначити лікування

BПризначити хіміопрофілактику одним препаратом

CПризначити хіміопрофілактику двома препаратами

DВзяти на диспансерний нагляд

E-

479

У пацієнта на тлі ―ангіни‖ з'явився біль в трубчатих кістках. При обстеженні виявлене генералізоване збільшення лімфовузлів, гепато-лієнальний синдром, стерналгія. В ан. крові: ер 3,6*10**12/л, Нв –87 г/л, тромбоцити 45*10**9/л, лейкоцити – 13*10**9/л бласти 87 \%, паличкоядерні 1\%, сегментоядерні 7\%, лімфоцити 5\% ШОЕ-55 мм/год. Ваш діагноз?

A * Гостра лейкемія.

BЕритремія.

CХронічна лімфоцитарна лейкемія.

DХронічно мієлоідна лейкемія.

EМієломна хвороба.

480

Хворий після переохолодження поступив у приймальне відділення лікарні із скаргами на різкий біль у попереку, підвищення температури тіла до 38 С.Приймав аспірин Аналізі крові: Л – 10,5 Т/л, Е- 5\%, П -8\%, С -51\%, Л – 32\%, М – 4\%, ШЗЕ – 28 мм/год. Аналіз сечі

– білок - 0,6 г/л, Л- вкривають все поле зору, багато слизу. Найбільш імовірний діагноз? A *Гострий пієлонефрит

BХронічний пієлонефрит

CГострий гломерулонефрит

DТубулоінтерстиційний нефрит

Материалы testcentr.org.ua

E Підгострий злоякісний гломерулонефрит

481

Хворий на алкоголізм 57-ми років переніс черепно-мозкову травму. Наступної ночі зробив спробу вискочити через вікно, тому що "бачив у кутах палати чортів, які хотіли його роздерти". При огляді: тривожний, відмовляється іти спати, постійно тремтить, дезорієнтований в навколишньому. Температура тіла 37,8°, гіпергідроз. Визначіть психічний розлад:

A *алкогольний делірій

Bінфекційний делірій

Cреактивний делірій

Dтравматичний делірій

Eсудинний делірій

482

У хворого 43 –х років, який лікується в з приводу виразкової хвороби, з‘явилися слабкість, запаморочення, блювання „кавовою гущею‖, мелена. Після введення гемостатиків стан не покращився, в блювотинні з‘явилася свіжа кров, на шкірі—синці різного розміру. В аналізі крові: тромбоцити 50*0*9/л, час згортання крові за Лі – Уайтом – 35 хвилин, АЧТЧ – 80 сек. В данному випадку найбільш доцільним є призначення:

A Свіжозамороженої плазми

BГепарину

CФібриноген

DРеополіглюкіну

EВікасолу

483

Хворий 27-ми років хворіє на гемофілію. Госпіталізований з меленою, блідістю шкіри.

Об'єктивно: Рs110/хв., АТ100/60 мм рт. ст. У крові: Hb80 г/л; єр.- $2,8\cdot10^{12}/л.

Призначення якого з наведених нижче лікувальних засобів є першочерговим у даному випадку?

AКріопреципітату

BКонсервована кров

CЕритроцитарної маси

DДицинону

EЕпсилон-амінокапронової кислоти

484

Хворий 38-ми років скаржиться на кволість, субфебрилітет, збільшення лімфатичних вузлів, носові кровотечі, біль у кістках. Об-но: блідість шкіри та слизових, пальпуються збільшені безболісні лімфовузли, стерналгія, печінка +2 см, селезінка +5 см, неболюча.

У крові: ер.- $2,7\cdot10^{12}$/л, Hb84 г/л, лейк.- $58\cdot10^9$/л, е.- 1\%, п.- 2\%, с.- 12\%, лімфоц.- 83\%, лімфоб.- 2\%, клітини Боткіна-Гумпрехта; ШЗЕ57 мм/год. Який найбільш вірогідний діагноз?

A *Хронічний лімфолейкоз

BХронічний мієлолейкоз

CГострий лімфолейкоз

DГострий мієлолейкоз

EЛімфогранулематоз

485

Потерпілий, 42 років, зазнал дії рівномірного зовнішнього гамма-опромінення та інкорпорації йоду-131. Первинна реакція: нудота, багаторазова блювота - через 30 хв. дворазовий пронос на кінець другої доби. З четвертої доби загальний стан тимчасово покращився. Агранулоцитоз в периферичній крові розвинувся на 10 добу. З 11 доби

Материалы testcentr.org.ua

відмічається тромбоцитопенія (10-20х10^9/л). Яка патогенетична (замісна) терапія є показаною в період розпалу ГПХ?

A *Переливання тромбоцітарної маси

BПереливання лейкоцітарної маси

CПереливання цельної крові

DТрансплантація HLA-ідентичного кісткового мозоку

EТрансплантація гаплоідентичного кісткового мозоку

486

На установці по стерілізації матеріалів (радіоактивне закрите джерело кобальта-60), внаслідок грубого порушення правил експлуатації, відбулось зовнішне гостре іонизуюче опромінення двох операторів. Потерпілі доставлені в стаціонар через 3 години після аварії. Які потрібні першочергові заходи медичного персоналу стаціонару?

A Симптоматична терапія

BЙодна профілактика

CАнтидотна терапія

DДезактивація

EГемотрансфузія

487

Хвора 24-х років звернулася зі скаргами на збільшення маси тіла, підвищений апетит. Об'єктивно: гіперстенічної тілобудови, індекс маси тіла 33,2 $кг/м^2$, окружність талії 100 см. Співвідношення окружності талії до окружності стегон 0,95. Ваш попередній діагноз?

AАліментарно-конституційне ожиріння, І ст., абдомінальний тип

BГіпоталамічне ожиріння за типом Іценко-Кушинга, ІІ ст., геноїдний тип

CАліментарно-конституційне ожиріння, ІІІ ст., геноїдний тип

DАліментарно-конституційне ожиріння, ІІ ст., абдомінальний тип

EГіпоталамічне ожиріння за типом Іценко-Кушинга, І ст., абдомінальний тип

488

Хворий 50-ти років впродовж 15-ти років хворіє на хронічний обструктивний бронхіт. Палить впродовж 30-ти років. При спірографічному дослідженні встановлено: $ЖЕЛ$ < 40\% від належної, $ОФВ_1$ < 40\%, індекс Тифно < 40\%, $МВЛ$ < 30\%. Яка ступінь вентиляційних порушень має місце у хворого?

AIV

BII

CI

DIII

E0

489

Хворий скаржиться на давлячий біль за грудиною, задуху, перебої в роботі серця. Об‗єктивно: систолічний шум на верхівці. На ЕКГ: Від‘ємний Т у V2-4. Гіпертрофія лівого шлуночка. Шлуночкова екстрасистолія. Дані ЕхоКГ: ТМШП 18мм, ФВ 79\%. Який з перерахованих груп препаратів найбільш доцільно призначити в даному випадку?

AБета-адреноблокатори

BСедативні засоби

CПролонговані нітрати

DАнтибіотики

EНестероїдні протизапальні засоби

490

Хворий 58-ми років скаржиться на відчуття оніміння, різкого збліднення ІІ - ІV пальців кистей, відчуття скутості в м(язах, перебої в роботі серця. Присутні поліартралгія, прояви

Материалы testcentr.org.ua

дисфагії, закрепи. Обличчя хворого ―маскоподібне‖, щільний набряк кистей. Розміри серця збільшені, в легенях вислуховуються сухі хрипи. В крові: ШЗЕ - 20 мм/год, заг.білок - 85 г/л, гама - глобуліни -25\%. Який діагноз є найбільш ймовірний в даному випадку?

A Системна склеродермія

BДерматоміозит

CРевматоїдний артрит

DСистемний червоний вовчак

EХвороба Рейно

491

Хвора С., 34 звернулась зі скаргами на загальну слабкість, набряк обличчя, кистей, швидку втому при ходьбі, затруднення при ковтанні. Перебої в роботі серця. Дані симптоми з‘явились через 11 днів після відпочинку на морі. Об-но: еритема обличчя, набряк м‘язів гомілки. Тони серця приглушені, АТ 100/70 мм рт.ст. В крові: активність АсАТ-0,95 ммоль/годхл, АлАТ- 1,3 ммоль/годхл, альдолази – 9,2 МО/л, креатинфосфокінази –2,5 ммоль Р/гхл. Який метод обстеження є найбільш специфічним?

A *Біопсія м‘язів

BЕКГ

CЕхо-КГ

DЕлектроміографія

EВизначення рівня кортизолу в крові та сечі

492

У хворого 33-х років гостра крововтрата (ер.- $2,2\cdot10^{12}$/л, Hb55 г/л), група крові $A(II)Rh^+$. Йому помилково проведено трансфузію днорської еритромаси $AB(IV)Rh^+$. Через годину з'явилися відчуття тривоги, біль у попереку, животі. Ps134/хв., АТ100/65 мм рт.ст., температура тіла - $38,6^oC$. При катетеризації сечового міхура отримано 12 мл/год сечі темно-коричневого кольору. Яке ускладнення виникло у хворого?

A*Гостра ниркова недостатність

BКардіальний шок

CАлергічна реакція на донорську еритромасу

DЦитратна інтоксикація

EІнфекційно-токсичний шок

493

У чоловік 45-ти років протягом останніх двох тижнів з'явилася підвищена активність, став багатомовним, ейфорічним, мало спав, заявляв, що може "врятувати людство", здатен вирішити проблему рака та СНІДу, роздавав гроші незнайомцям. Вибиріть найбільш вірний діагноз:

A *Маніакальний напад

BПанічний розлад

CАжитована депресія

DШизоафективний розлад

EКататонічне збудження

494

У жінки 67 років, що страждає на гіпертонічну хворобу, вночі раптово з'явилися головний біль, задишка, що швидко перейшла в ядуху. Об‘єктивно: бліда, на лобі краплини поту, АТ

– 210/140 мм рт ст., ЧСС – 120 уд./хв., над легенями поодиноке сухе хрипотіння, в нижніх ділянках – вологі хрипи. Гомілки пастозні. Яка невідкладна допомога найбільш доцільна у даному випадку?

A* Нитрогліцерин в/в +Фуросемід в/в

BЕналаприл в/в + Фуросемід в/в

CДігоксин в/в + Нитрогліцерин в/в

DЛабеталол в/в + Фуросемід в/в

Материалы testcentr.org.ua

E Нитрогліцерин в/в + Капотен всередину

495

Хворий 42-х років госпіталізований зі скаргами на головний біль, висип на тілі. Під час огляду: $t^o$- $40^oC$, збуджений, марить, обличчя гіперимоване, язик збільшений, висувається поштовхоподібно, петехіальна висипка на тулубі, кінцівках, тахікардія, гіпотонія, гепатоспленомегалія. Немає постійного місця проживання, безробітний. Який найбільш вірогідний діагноз?

A * Висипний тиф

BВІЛ-інфекція

CГрип

DЛептоспіроз

EЧеревний тиф

496

Хворий на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу, періодично, впродовж 5-ти років, за рекомендацією фармацевта, приймає препарат "що знижує кислотність". Виникли наступні побічні ефекти: остеопороз, м'язова слабкість, нездужання. Який прпепарат має такий побічний ефект?

A *Алюмінійвміщуючий антацид

BІнгібітор протонної помпи

C$Н_2$-блокатор

DМетоклопрамід

EГастроцепін

497

Жінка 32-х років доставлена в приймальне відділення машиною „швидкої допомоги‖. В спекотний день працювала тривалий час на полі, збираючи овочі. Відчула головний біль, запаморочення, загальну слабкість, сухість в роті, але продовжувала працювати. Незабаром "потемніло в очах", з‘явилось блювання, різкий біль в литкових м‘язах. Потім виникло рухове збудження, втрата свідомості. АТ170/95 мм. рт. ст. Температура - 37,80С Сформулюйте найбільш вірогідний діагноз.

A *Тепловий удар

BГіпертермічний синдром

CГіпертензивний криз

DОбморок

EНейротоксикоз

498

Хворий 26 років скаржиться на різку м'язову слабкість, головокружіння, розлитий біль у животі, нудоту, блювоту, яка не покращує стан хворого. Захворювання почалося поступово, 6 місяців тому. Посилювалася загальна слабкість, потемніла шкіра. Стан різко погіршився після ГРЗ; виник біль у животі і часта блювота. Об‘єктивно: шкіра суха, дифузно пігментована. Тони серця різко послаблені, ЧСС – 60 уд./хв., АТ – 80/40 мм рт.ст. Живіт дещо болючий в епігастральній ділянці. Лейк. крові – 8,1*10**9/л, глюкоза крові – 3,0 ммоль/л. Який найбільш імовірний діагноз?

A * Хронічна наднирникова недостатність Аддісонічна криза.

BГострий панкреатит.

CІнфекційно-токсичний шок

DГостре харчове отруєння.

EГострий холецистит.

499

У чоловіка 59-ти років раптово зявились біль у попереку праворуч та макрогематурія, Подібне явище було декілька тижнів тому,. Об‘-но: t0-37,70, Ps-88 в 1 хв., АТ-140/80 мм

Материалы testcentr.org.ua

рт.ст. З боку легень та серця змін не виявлено. Живіт м‘який, безболісний. Печінка + 1 см. Набряків нижніх кінцівок немає. Варикозне розширення вен сім‘яного канатику праворуч. У крові: анемія, прискорення ШОЕ, гіпопротеінемія, . У сечі протеїнурія, еритроцитурія. Який найбільш вірогідний діагноз?

A * Пухлина нирки

BХронічний гломерулонефрит

CСечокам‘яна хвороба

DТуберкульоз нирок

EХронічний гепатит

500

В перші години аварій на ЧАЕС група пожежників отримала значні дози (8-10 Гр) гострого опромінення всього тіла і загинула на 3-5 день після опромінення. Що стало причиною їх смерті?

A * Зміни в центральній нервовій системі

BГематопоетичні порушення

CГастроінтестинальні порушення

DТермічна травма

EЗмінення функції щитовидної залози

501

Хворий 68 років відзначає втрати свідомості,що виникають після перенесеного 6 місяців тому інфаркту міокарду. Об'єктивно: тони серця глухі, ЧСС=40 в 1 мін, АТ 110/70 мм.рт.ст. При проведенні холтерівського моніторування ЕКГ встановлена АВ блокада II ступеня, Мобітц 2 (3:1, 4:1), періоди асистолії до 3-4 секунд. Яка ваша тактика?

A *Імплантація штучного водія ритму

BПризначення нітратів

CПостійний прийом атропіну

DПризначення предукталу

EПостійний прийом ізадрину

502

У хворої 46-ти років діарея з виділенням великої кількості кашкоподібного калу неприємного запаху без домішки крові й без тенезмів, здуття живота, втрата ваги тіла. При об'єктивному обстеженні помірна болісність у мезогастрії та лівому фланку живота. В копрологічному дослідженні стеаторея за рахунок нейтрального жиру, креаторея. Найбільш раціональним є призначення:

A * Поліферментних препаратів

BХолінолітиків

CМетронидазолу та лоперамиду

DАнтацидів та спазмолітиків

EХолінолітиків та антибактеріальних препаратів

503

У хворої, яка знаходиться на стаціонарному лікуванні з вірусним гепатитом В, появилися головний біль, нудота, повторне блювання, ―провали‖ в пам‘яті, ―хлопаючий‖ тремор китиць рук, прискорений пульс, є солодковатий запах із рота. Температура тіла 37,60С, ЧСС – 89 на 1 хв. Яке ускладнення розвинулося у хворої?

A Гостра печінкова недостатність

BІшемічний інсульт

CШлунково-кишкова кровотеча

DГіпоглікемічний шок

EМенінгоенцефаліт

504

Материалы testcentr.org.ua

Хвора 22-х років скаржится на часте і болюче сечовипускання, поклики на сечопуск вночі, нетримання сечі, біль у надлобковій ділянці та у попереку. Часто сеча має колір пива. Місяць тому назад одружилася. Об-но: загальний стан задовільний. В легенях - везикулярне дихання. Тони серця, ритмічні, ЧСС78/хв., АТ128/68 мм рт.ст. Живіт м'який, болючий у надлобковій ділянці. У сечі: ер.- 12-18 в полі зору, бактерій - 12-15 в полі зору. Який найбільш вірогідний діагноз?

A Інфекція нижніх сечових шляхів - цистит

BСечо-кам'яна хвороба

CІнфекція верхніх сечових шляхів - пієлонефрит

DГонорея

EПервинний сифіліс

505

Хвора 50-ти років, яка страждає на хворобу Аддісона (виникла після перенесеного туберкульозу легень у юнацькому віці), підчас пожежі в квартирі сильно налякалась і втратила свідомість. Хвора бліда, хо_лодна, пульс ниткоподібний, ЧСС - 120 за 1 хв., АТ-60/30 мм.рт.ст. Яке ускладнення виникло у хворої П.?

A Гостра надниркова недостатність

BТиреотоксичний криз

CСиндром Морганьї-Адамса-Стокса

DГострий інфаркт міокарда

EТампонада серця

506

На березі моря ви побачили молодого хлопця, який лежав на землі. Шкіра гусяча, різко ціанотична, на губах біла піна. Пульс частий аритмічний, в легенях дихання не вислуховується. Ваші перші дії на дошпитальному періоді?

A * Видалити слиз і піну з рота та ротоглотки, провести штучне дихання.

BЗалишити в спокої, викликати „швидку допомогу‖.

CРозтерти і зігріти хворого.

DПоложити в положенні з піднятими ногами.

EЗробити різкий удар по грудині

507

Жінка, 64 р., з нестабільною стенокардією під час ходи раптово впала. Черговим лікарем при огляді хворої констатована відсутність свідомості, пульсації на a.carotis та тонів серця; вузькі зіниці та рідке, поверхневе дихання. Ваш діагноз?

A * Раптова зупинка кровообігу

BАсфіксія

CНепритомність

DКолапс

E

508

У хворої Н.,50 років, яка страждає гіпертонічною хворобою понад 10 років на тлі стресу раптово підвищився артеріальний тиск до 200/110 мм рт.ст.Стан супроводжувався тремтінням тіла, головним болем, тахікардією,загальним збудженням,відчуттям жару та сухості в роті. Призначення яких препаратів є найбільш огрунтованим?

A*Бета-адреноблокаторів

BАнтагоністів кальцію

CСечогінних

DІнгібіторів АПФ

EБлокаторів рецепторів ангіотензину ІІ

509