Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
kniga_Doshkilna_lingvodidaktika.docx
Скачиваний:
1405
Добавлен:
22.02.2016
Размер:
8.65 Mб
Скачать

«Великі й маленькі»

Мета: навчити розрізняти предмети за розміром, зіставляти їх; вправляти окомір дітей; розвивати м'язи руки.

Матеріал: різні за величиною (маленькі, середні, великі) предмети: яйця, грибочки, діжечки, ляльки, олівці, ложечки, прапорці, геометричні фігури.

Хід заняття: вихователь розставляє перед кожною дитиною по три коробочки різного розміру. Потім разом із дітьми розглядає предмети й пояснює, що їх треба порозкладати у коробочки за розмірами: у маленьку - маленькі, у велику - великі. Перевіряє виконання завдання.

«Кожну намистинку на свою нитку»

Мета: навчити дітей діяти за зразком, зіставляти схожі предмети між собою, закріплювати знання кольорів; розвивати окомір, дрібні м'язи пальців руки, координацію рухів; виховувати зосередженість, уважність.

Матеріал: шість кольорових ниток завдовжки 18—20 см з на­крохмаленими кінцями; різнокольорове глиняне намисто.

Хід заняття: у грі беруть участь 5-6 дітей. На столі в коробочках лежить різнокольорове намисто й різнокольорові нитки. Діти розглядають їх, називаючи якого вони кольору. Потім нанизують намисто відповідного кольору на нитку такого самого кольору. Нанизане намисто надягають на ляльок.

«Скласти ціле з частин»

Мета: навчити складати геометричні фігури з окремих частин; роз­вивати окомір, координацію рухів; виховувати кмітливість. Матеріал: плоскі геометричні фігури, їх частини.

Хід заняття: вихователь показує дітям геометричні фігури. Діти називають їх. Потім вони перемішують частини фігур і, за вказів­кою вихователя, складають з окремих частин цілі фігури.

«Палички в ряд»

Мета: навчити дітей послідовно розташовувати в один ряд предмети різної величини; розвивати окомір, координацію рухів.

Матеріал: 10 паличок різної довжини (від 20 до 2 см), кожна коротша від попередньої на 2 см.

Хід заняття: за вказівкою вихователя діти розкладають палички, відзначаючи, що всі вони різної довжини. Потім вони складають їх, починаючи від найдовшої.

«Викладання предметів»

Мета: навчити дітей самостійно викладати предмети з мозаїки та геометричних фігур, вправляти дрібні м'язи пальців руки; розвивати точність і координацію рухів.

Матеріал: мозаїка або набір геометричних фігур.

Хід заняття: діти отримують коробки з мозаїкою або геометричними фігурами і на свій вибір викладають предмет. Вихователь може запропонувати викласти предмет із зерен кукурудзи, пшона, рису, пшениці (по раніше заготовлених контурах) на дощечках із пластиліну. Такі роботи слід проводити з невеликими групами дітей.

«Блішки»

Мета: розвивати дрібні м'язи пальців руки, координацію рухів пальців, п'ясті, передпліччя й очей, окомір; виховувати уважність, зосередженість, спритність.

Матеріал: у коробці 20 різнокольорових пластикових кружечків.

Хід заняття: вихователь пропонує дітям замінити пластикові кружечки різнокольоровими ґудзиками розміром 1,5 см з гладенькою поверхнею. Для битки використовують ґудзик розміром - 2,5-3 см. У грі можуть брати участь 2-4 дитини. Кожна дитина бере 5 «блішок» і одну битку певного кольору. Коробку ставлять посередині столу й починають гру. Дитина натискує биткою на край своєї «блішки», яка має підскочити вгору й попасти в коробку. Виграє той, хто всі 5 «блішок» закине в коробку.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]