- •Вступ. Речовини живих організмів
- •Урок 5. Вода в живих організмах
- •Урок 14. Узагальнення та контроль знань з теми
- •Клітина
- •Урок 16. Будова клітин прокаріотів і еукаріотів
- •Урок 19. Ядро. Будова ядра. Функції ядра. Нуклеоїд прокаріотичних клітин
- •Цитоплазма, її компоненти
- •Урок 23. Одномембранні органели: ендоплазматична сітка, апарат Гольджи, лізосоми, вакуолі
- •Урок 24. Двомембранні органели. Мітохондрії та процес дихання. Пластиди і процес фотосинтезу
- •Клітина як цілісна система
- •Урок 29. Узагальнення та контроль знань з теми
- •Неклітинні форми життя
- •Урок 30. Віруси, їх будова, життєві цикли
- •Урок 31. Пріони, їх будова, поширення
- •Урок 32. Роль вірусів і пріонів у природі й житті людини
- •Урок 33. Профілактика вірусних хвороб людини
- •Урок 34. Профілактика ВІЛ-інфекції/СНІДу
- •Одноклітинні організми
- •Урок 35. Прокаріоти. Особливості їх організації та життєдіяльності
- •Урок 36. Бактерії. Роль бактерій у природі та житті людини
- •Урок 37. Профілактика бактеріальних хвороб людини
- •Урок 38. Особливості організації та життєдіяльності одноклітинних еукаріотів. Колоніальні організми
- •Урок 39. Узагальнення та контроль знань з теми
- •Багатоклітинні організми
- •Урок 40. Багатоклітинні організми без справжніх тканин
- •Урок 43. Органи багатоклітинних організмів
- •Урок 44. Регуляція функцій у багатоклітинних організмів
- •Урок 45. Колонії багатоклітинних організмів
- •Урок 46. Узагальнення та контроль знань з теми
- •Уроки академічного рівня
- •Неорганічні речовини
- •Урок 5. Вода в живих організмах
- •Урок 7. Узагальнення та контроль знань з теми
- •Органічні речовини
- •Урок 8. Історія вивчення органічних речовин
- •Урок 10. Взаємозв’язок будови органічних речовин з їх функціями
- •Урок 13. Регуляція роботи ферментів
- •Урок 16. Роль вітамінів, гормонів і факторів росту в життєдіяльності живих організмів
- •Урок 19. Узагальнення та контроль знань з теми
- •Клітина
- •Урок 21. Будова клітин прокаріотів і еукаріотів
- •Урок 22. Проблема походження еукаріотичної клітини
- •Урок 23. Клітинні мембрани. Особливості будови
- •Урок 24. Клітинні мембрани. Транспорт речовин через мембрани
- •Урок 26. Ядро. Будова ядра. Функції ядра. Нуклеоїд прокаріотичних клітин
- •Урок 27. Узагальнення та контроль знань з теми
- •Цитоплазма, її компоненти
- •Урок 31. Одномембранні органели: ендоплазматична сітка, апарат Гольджи
- •Урок 32. Одномембранні органели: лізосоми, вакуолі
- •Урок 34. Двомембранні органели. Пластиди і процес фотосинтезу
- •Урок 35. Узагальнення та контроль знань з теми
- •Клітина як цілісна система
- •Урок 38. Особливості процесу мейозу
- •Урок 39. Значення вивчення каріотипу для діагностування спадкових хвороб людини
- •Урок 41. Причини і способи загибелі клітин
- •Взаємодія клітин. Тканини
- •Урок 43. Стовбурові клітини
- •Урок 44. Взаємодія та диференціація клітин, утворення тканин і органів
- •Урок 47. Узагальнення та контроль знань з теми
- •Узагальнення
- •Урок 48. Принципи організації та функціонування молекулярного, клітинного і тканинного рівнів життя
Уроки стандартного/академічного рівня. Одноклітинні організми |
137 |
|
|
захворювань, як чума (паличкоподібна бактерія), дифтерія (коринебактерія), холера (вібріон), бактеріальна пневмонія (коки), ангіна (стрептококи та стафілококи), сифіліс (спірохети).
IV. Лабораторна робота
Різноманітність бактерій, їх значення в природі та житті людини Мета: ознайомити учнів з морфологічним різноманіттям бакте-
рій та їх значенням у природі й житті людини.
Обладнання й матеріали: мікрофотографії та малюнки різних морфологічних типів бактеріальних клітин, підручник.
Хід роботи
1.Розгляньте мікрофотографії та малюнки бактеріальних клітин
ізнайдіть на них клітини круглої форми — коки. Замалюйте їх у зошит. Запишіть приклади захворювань, які можуть викликати ці бактерії.
2.Розгляньте мікрофотографії та малюнки бактеріальних клітин
ізнайдіть на них клітини паличкоподібної форми. Замалюйте їх у зошит. Запишіть приклади захворювань, які можуть викликати ці бактерії.
3.Розгляньте мікрофотографії та малюнки бактеріальних клітин
ізнайдіть на них клітини, які мають форму коми,— вібріони. Замалюйте їх у зошит. Запишіть приклади захворювань, які можуть викликати ці бактерії.
4.Розгляньте мікрофотографії та малюнки бактеріальних клітин
ізнайдіть на них клітини, які мають спіральну форму,— спірили й спірохети. Замалюйте їх у зошит. Запишіть приклади захворювань, які можуть викликати ці бактерії.
5.Зробіть відповідні висновки та запишіть їх у зошит.
V. Домашнє завдання
Підготувати доповідь «Бактеріологічні дослідження Луї Пастера».
Урок 37. Профілактика бактеріальних хвороб людини
Цілі уроку: розглянутитеоретичніосновитапрактичні способи профілактики бактеріальних інфекцій; ознайомити учнів з історією боротьби людини з бактеріальними захворюваннями.
138 |
Усі уроки біології. 10 клас. Стандарт і академічний рівень |
|
|
Обладнання й матеріали: таблиці або слайди презентації «Будова прокаріотичної клітини», «Різноманіття бактерій», «Бактеріальні захворювання рослин»,«Бактеріальнізахворюваннятва рин», «Бактеріальні захворювання людини».
Базові поняття й терміни: прокаріотичні організми, бактерії, антибіотики, біотехнологія, вакцинація, імунітет, асептика, антисептика.
Хід уроку
І. Організаційний етап
II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів
Питання для бесіди
1.Навіщо бактеріям потрібні спори?
2.Які морфологічні типи клітин трапляються у бактерій?
3.Збудниками яких захворювань рослин є бактерії?
4.Збудниками яких захворювань тварин є бактерії?
5.Збудниками яких захворювань людини є бактерії?
6.Яку роль відіграють бактерії в екосистемах?
III. Вивчення нового матеріалу
Доповідь учнів «Бактеріологічні дослідження Луї Пастера»
Розповідь учителя з елементами бесіди й заповненням таблиці
Профілактика бактеріальних захворювань
Захворювання |
Шляхи |
Заходи профілактики |
|
зараження |
|||
|
|
||
|
|
|
|
Ангіна (го- |
Повітряно- |
Активне виявлення хворих, їх ізо- |
|
стрий тонзи- |
крапельний або |
ляція, госпіталізація і раціональне |
|
літ) |
через продукти |
лікування; максимальне розосе- |
|
|
харчування |
редження людей; провітрювання |
|
|
|
житлових, службових і навчальних |
|
|
|
приміщень; проведення поточної та |
|
|
|
завершальної дезінфекції; посилення |
|
|
|
медичного контролю за технологією |
|
|
|
приготування і термінами збережен- |
|
|
|
ня готової їжі |
|
|
|
|
Уроки стандартного/академічного рівня. Одноклітинні організми |
139 |
||
|
|
|
|
|
|
|
|
Захворювання |
Шляхи |
Заходи профілактики |
|
зараження |
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
Дифтерія |
Повітряно- |
Основним заходом щодо |
|
|
крапельний |
профілактики дифтерії є |
|
|
|
правильно організовані та вчасно |
|
|
|
проведені щеплення дифтерійним |
|
|
|
анатоксином. З появою хворого на |
|
|
|
дифтерію в осередку проводиться |
|
|
|
весь комплекс протиепідемічних |
|
|
|
заходів: активне виявлення, |
|
|
|
ізоляція і госпіталізація хворих; |
|
|
|
бактеріологічне обстеження |
|
|
|
і санація виявлених носіїв; поточна |
|
|
|
й завершальна дезінфекція |
|
|
|
|
|
Менінгококо- |
Повітряно- |
З появою хворого в осередку |
|
ва інфекція |
крапельний |
проводяться протиепідемічні |
|
|
|
заходи: активне виявлення, |
|
|
|
ізоляція і госпіталізація хворих; |
|
|
|
бактеріологічне обстеження |
|
|
|
з подальшою ізоляцією та |
|
|
|
санацією виявлених носіїв; |
|
|
|
дезінфекція; екстрена профілактика |
|
|
|
антибіотиками, щеплення за |
|
|
|
епідемічними показаннями |
|
|
|
менінгококовими вакцинами |
|
|
|
|
|
Черевний тиф |
Фекально- |
Профілактика черевного тифу й па- |
|
і паратифи |
оральний |
ратифів ґрунтується на проведенні |
|
|
|
спільних для кишкових інфекцій |
|
|
|
санітарних, дезінфекційних і дезін- |
|
|
|
секційних заходів, спрямованих на |
|
|
|
попередження водного та харчового |
|
|
|
шляхів передачі інфекції. З по- |
|
|
|
явою хворого проводяться проти- |
|
|
|
епідемічні заходи: раннє активне |
|
|
|
виявлення хворих, їх ізоляція та |
|
|
|
госпіталізація; лабораторне обсте- |
|
|
|
ження працівників харчування, |
|
|
|
водопостачання та осіб, що підпали |
|
|
|
під ризик зараження; поточна й за- |
|
|
|
вершальна дезінфекція; вакцинація |
|
|
|
(ревакцинація) проти черевного |
|
|
|
тифу; екстрена профілактика сухим |
|
|
|
полівалентним черевнотифозним |
|
|
|
бактеріофагом |
|
|
|
|
|
140 |
Усі уроки біології. 10 клас. Стандарт і академічний рівень |
||
|
|
|
|
|
|
|
|
Захворювання |
Шляхи |
Заходи профілактики |
|
зараження |
|||
|
|
||
|
|
|
|
Туляремія |
Трансмісивний, |
Профілактичні заходи спрямовані на |
|
|
через укуси |
попередження потрапляння збудника |
|
|
інфікованих |
інфекції, скорочення епізоотологічної |
|
|
переносників |
активності природних осередків туля- |
|
|
(кліщів). Інколи |
ремії та попередження захворювань |
|
|
зараження мож- |
людей у цих осередках. Основним |
|
|
ливе повітряно- |
напрямком є проведення санітарно- |
|
|
крапельним |
технічних (захист приміщень від про- |
|
|
або фекально- |
никнення гризунів) та дератизацій- |
|
|
оральним шля- |
них (знищення гризунів) заходів для |
|
|
хом |
боротьби з гризунами. За епідемічни- |
|
|
|
ми показниками проводяться щеплен- |
|
|
|
ня (вакцинація раніше не щеплених |
|
|
|
або щеплених понад п’ять років тому). |
|
|
|
Спеціальна екстрена профілактика |
|
|
|
проводиться антибіотиками |
|
|
|
|
|
Чума |
Трансмісивний, |
Профілактичні заходи спрямовані |
|
|
через укуси інфі- |
на попередження заносу збудника |
|
|
кованих пере- |
інфекції, скорочення епізоотологічної |
|
|
носників (бліх). |
активності природних осередків чуми |
|
|
Інколи можливе |
та попередження захворювань людей |
|
|
контактне за- |
у цих осередках |
|
|
раження (під час |
|
|
|
зняття шкурок |
|
|
|
гризунів) або |
|
|
|
зараження |
|
|
|
повітряно- |
|
|
|
крапельним |
|
|
|
шляхом |
|
|
|
|
|
|
Холера |
Фекально- |
У профілактиці холери особливо |
|
|
оральний |
важливе суворе виконання санітарно- |
|
|
|
гігієнічних вимог щодо забезпечення |
|
|
|
правильного водопостачання, кана- |
|
|
|
лізації й очищення населених місць. |
|
|
|
Дуже важливу роль у профілактиці |
|
|
|
холери відіграє ретельне виконання |
|
|
|
всім населенням вимог особистої гі- |
|
|
|
гієни. Карантин встановлюють у тих |
|
|
|
чи інших місцевостях за наявності |
|
|
|
особливих умов, що спричиняють по- |
|
|
|
ширення холери. Здійснення специ- |
|
|
|
фічної профілактики (щеплення) має |
|
|
|
допоміжне значення |
|
|
|
|