Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Sposterezhennya2.doc
Скачиваний:
21
Добавлен:
07.02.2016
Размер:
426.5 Кб
Скачать

Спостереження уроку читання у 2-а класі проведеного Кребель ю.

Тема. Українська народна казка «Рукавичка».

Мета: познайомити з темою нового розділу «Українські народні казки», удосконалювати вміння учнів читати словами невеликі зв’язні тексти; розвивати увагу до мовлення, відчуття мелодійності, милозвучності й інших якостей української мови; виховувати інтерес до читання українських народних казок.

Хід заняття, зміст роботи

Особисте враження, зауваження

I. Організаційний момент.

1. Привітання.

- Доброго дня, діти. Приберіть все зайве з ваших парт, залиште лише необхідне для нашого уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок учнів.

1. Бесіда-розповідь.

— Чи любите ви слухати або читати українські казки?

— Які казки ви знаєте?

ІII. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми і мети.

У цьому розділі ми будемо мандрувати з казковими тваринами стежинами чарівного лісу.

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

1. Читання статті про казки у підручнику на с. 32.

— Які казки є найдавнішими?

— Хто їх складав?

2. Робота за малюнком (с. 32).

— Назвіть тварин, яких ви бачите на малюнку.

— У яких казках ви з ними зустрічались?

3. Робота зі словами з позначкою «читай правильно» (с. 33).

Спочатку зачитує вчитель, а учні повторюють.

4. Комбіноване читання. (с. 33).

Починає читати вчитель. Учні слідкують. Потім читання продовжують учні.

— Хто обрав собі за житло дідову рукавичку?

— Скільки тварин потрапило у рукавичку?

- Хто з вас знає як закінчилась казка? Я вам зачитаю завершення казки.

5. Гра «Порахуймо разом».

— Хто знайшов рукавичку? (Мишка.)

— Хто потрапив до рукавички другим? (Жабка-скрекотушка.)

— Яким за рахунком був кабан? Як його звали?

6. Фізкультхвилинка.

7. Робота у зошиті з друкованою основою

8. Читання казки за особами.

— Скільки буде учасників читання за особами?

— Хто восьмий? (Автор.)

— Як треба читати речення, наприкінці яких стоїть знак питання?

9. Робота за малюнком на с. 35.

— Кого з героїв не зобразив художник? (Кабана-іклана.)

— Чому звірі намальовані у кожухах?

V. Підсумок уроку.

1.Підсумкова бесіда.

— Який розділ ми почали вивчати?

— Хто написав народні казки?

— Яку казку ми читали сьогодні?

— Чи сподобалася вам казка?

2. Повідомлення д/з.

3. Оцінювання роботи учнів на уроці.

Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці.

Раціонально, вдумливо й дидактично грамотно визначена основна мета уроку, вона випливає зі змісту навчального матеріалу, відповідає віковим та інтелектуальним особливостям учнів класу і несе в собі інформацію про кінцевий результат уроку.

Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).

Робота з вивчення нового матеріалу характеризується конкретністю і чіткістю реалізації основних завдань уроку. Виклад нового матеріалу відзначається логічністю, вмілим виділенням головного, істотного. Студентка розкриває зміст теми цікаво, доступ­но, з наукових позицій.

У ході подачі нового матеріалу проводиться безпосередня перевірка якості розуміння його учнями. Засвоєння нового матеріалу школярами на уроці є оптимальним.

Використання наочності, застосування її дозво­лило не тільки доступно викласти новий матеріал і закріпити його, але й зекономити час на вироблення практичних умінь і навичок в учнів на самому уроці. Це особливо важливо, оскільки попереджається перевантаження школярів в умовах домашньої роботи.

Майстерність студентки виявлялася в тому, що знання, набуті учнями на попередніх уроках, вдало застосовуються на цьому, повторення оптимально співвідноситься з вивченням нового матеріалу та­ким чином, що для повторення не потрібно спеціально виділяти час.

Увесь клас працював активно та з інтересом.

Урок проведено в досить високому темпі, раціонально використано час.

Мети уроку досягнуто.

Урок має логічне завершення.

Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів упродовж уроку сприяють створенню такої ситуації, коли учні відчуваюсь задоволення від своїх успіхів у навчанні (ситуація успіху).

Активна робота учнів у ході уроку дозволяє зробити висновок про те, що матеріал з теми засвоєно і мети досягнуто.

Урок проведено відповідно до обґрунтованого, чіткого плану, складеного студенткою у процесі підготовки до уроку.

Спостереження уроку основи здоров’я проведеного Кребель Ю.

Тема. Розпорядок дня.

Мета: дати учням уявлення про розпорядок дня школяра і його вплив на здоров’я; навчити учнів складати розпорядок дня за малюнками; виховувати бажання дотримуватись правил порядку дня.

Обладнання: інтерактивні технології, картки з завданням, практичний зошит з завданнями.

Хід заняття, зміст роботи

Особисте враження, зауваження

I. Організаційний момент.

1. Привітання.

- Доброго дня, діти. Приберіть все зайве з ваших парт, залиште лише необхідне для нашого уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок учнів.

1.Гра «Віддай перевагу».

- Оберіть предмети особистої гігієни.

2. Гра «Додай слово»

3. Гра «Назви одним словом»

  • гігієна;

  • режим-розпорядок

4. Робота над загадкою

— Чи вмієте ви користуватися годинником?

- Яка зараз година? Хто знає?

ІII. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми і мети.

1. Повідомлення теми.

— Сьогодні ви дізнаєтесь, як правильно розподіляти час протягом дня, щоб встигати і до школи, і уроки потім зробити, і пограти.

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота за підручником

2. Читання тексту підручника ланцюжком

— Давайте повторимо, що означає «дотримуватися розпорядку дня»?

— Зробити висновок: якщо дотримуватися порядку, то

  • все встигатимеш вчасно,

  • не будеш стомлюватися,

  • зможеш займатися улюбленими справами.

3. Робота в парах

Ілюстрація

  • Давайте дамо ім’я хлопчикові?

  • Яке ім’я йому дамо?

  • Вам потрібно, в парі, обговорити кожен малюнок, визначаючи час і дії хлопчика. Скласти розповідь про режим дня Богдана, порівнюючи його зі своїм таким чином: «Богдан прокидається о 7 годині ранку. Я теж прокидають о сьомій».

4. Фізкультхвилинка

5. Гра «Що це?»

— Проаналізуйте схему, що ви помітили дивного?

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань.

1. Читання й обговорення вірша Олега Орача «Галя – Невстигаля».

2. Гра «Це моє»

- Який режимний момент обираєте саме ви? Чому саме такий вибір?

(обговорення запропонованих режимних моментів в презентації).

3. Гра «Без чого не обійтись?»

4. Переглядання відеоролику

— Чому ж так важливо дотримуватись режиму дня?

5. Гра «Скажи своє слово»

- Хто дотримується розпорядку дня той…

6. Гра «Чого не вистачає?»

7. Висловіть свою думку

8. Робота з зошитом з друкованою основою

VI. Підсумок уроку.

1. Узагальнююча бесіда.

- Що дядечко режим нам хотів довести?

- На що може вистачити часу, якщо правильно розпланувати день?

- Що саме головне при дотриманні розпорядку дня?

- Які поради ви можете дати дітям, які не планують свій день

2. Повідомлення д/з

3. Оцінювання роботи учнів

Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці.

Раціонально, вдумливо й дидактично грамотно визначена основна мета уроку, вона випливає зі змісту навчального матеріалу, відповідає віковим та інтелектуальним особливостям учнів класу і несе в собі інформацію про кінцевий результат уроку.

Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).

Робота з вивчення нового матеріалу характеризується конкретністю і чіткістю реалізації основних завдань уроку. Виклад нового матеріалу відзначається логічністю, вмілим виділенням головного, істотного. Студентка розкриває зміст теми цікаво, доступ­но, з наукових позицій.

У ході подачі нового матеріалу проводиться безпосередня перевірка якості розуміння його учнями. Засвоєння нового матеріалу школярами на уроці є оптимальним.

Використання наочності, застосування її дозво­лило не тільки доступно викласти новий матеріал і закріпити його, але й зекономити час на вироблення практичних умінь і навичок в учнів на самому уроці. Це особливо важливо, оскільки попереджається перевантаження школярів в умовах домашньої роботи.

Майстерність студентки виявлялася в тому, що знання, набуті учнями на попередніх уроках, вдало застосовуються на цьому, повторення оптимально співвідноситься з вивченням нового матеріалу та­ким чином, що для повторення не потрібно спеціально виділяти час.

Увесь клас працював активно та з інтересом.

Урок проведено в досить високому темпі, раціонально використано час.

Мети уроку досягнуто.

Урок має логічне завершення.

Висновки за уроком робить студентка разом з учнями.

Активна робота учнів у ході уроку дозволяє зробити висновок про те, що матеріал з теми засвоєно і мети досягнуто.

Урок проведено відповідно до обґрунтованого, чіткого плану, складеного студенткою у процесі підготовки до уроку.

Спостереження уроку читання у 4- А класі проведеного Свиридовой К.

Тема. Л.Полтава «Лісова книга». В.Скомаровський «Три лижні». А.Костецький «Лист до птахів»

Мета:

  • вчити учнів аналізувати твір, визначати головну думку твору, характеризувати дійових осіб;

  • формувати якості читання, розвивати зв’язне, логічне мовлення і мислення, зорову пам'ять, творчі здібності, увагу;

  • сприяти вихованню інтересу до навколишнього життя.

Обладнання: малюнки із зображенням зимового лісу.

Хід заняття, зміст роботи

Особисте враження, зауваження

I. Організаційний момент

ІI. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок учнів

1. Вправи для розвитку читацьких навичок

  • Прочитайте слова згори донизу, фіксуючи погляд на вертикальній лінії посередині колонки.

2. Складовий аукціон.

ла, шко ни, си, ця

3. Перевірка домашнього завдання

Читання напам’ять вірша М. Рильського «Зимовий ранок».

— Хто автор вірша?

— Які слова вжиті у вірші в переносному значенні?

— Назвіть порівняння, що зустрічаються у вірші. З якою метою їх ужито?

III. Мотивація навчальної діяльності учнів

— Чи доводилось вам бувати в зимовому лісі?

— Що ви там бачили, чули?

— Яке враження справив на вас зимовий ліс?

— Сьогодні на уроці ми помандруємо в зимовий ліс. Я сподіваюся, що ми побачимо там багато цікавого.

ІV. Робота над темою уроку

1. Робота над віршем Л. Полтави «Лісова книга».

1) Словникова робота.

— Прочитайте пояснення слів риза і вивірка (у підручнику після вірша).

2) Читання вірша вчителем.

— Із чим порівнюється ліс у вірші? Чому?

3) Читання вірша учнями мовчки.

— Хто може прочитати лісову книгу?

4) Читання вірша за методикою «Естафета».

5) Аналіз змісту вірша.

  • Фізкультхвилинка.

3. Робота над віршем В. Скомаровського «Три лижні».

1) Словникова робота.

— До поданих слів дібрати синоніми:

звивиста, постривай, спритний.

2) Читання вірша вчителем.

— Куди їздили хлопчики? Чому?

3) Читання вірша учнями мовчки.

— Що віз кожен із хлопчиків?

4) Читання вірша «ланцюжком».

5) Робота над змістом вірша.

4. Робота над віршем Л. Костецького «Лист до птахів».

1) Робота над заголовком.

— Як ви думаєте, про що буде йти мова у вірші? Чому?

2) Читання вірша вчителем.

— Про що говориться у вірші?

— Чи збіглися ваші міркування й очікування зі змістом вірша?

3) Читання вірша парами.

4) Читання вірша за методикою «Дощик».

5) Вибіркове читання.

— Знайдіть у тексті та прочитайте спонукальні речення. До чого вони спонукають?

IV. Підсумок уроку

  1. Бесіда

— Які вірші ми сьогодні читали?

— Хто їх автори?

— Який із цих віршів справив на вас найбільше враження? Чим саме?

  1. Повідомлення домашнього завдання

  2. Оцінювання і мотивація оцінок

Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці.

Раціонально, вдумливо й дидактично грамотно визначена основна мета уроку, вона випливає зі змісту навчального матеріалу, відповідає віковим та інтелектуальним особливостям учнів класу і несе в собі інформацію про кінцевий результат уроку.

Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).

Робота з вивчення нового матеріалу характеризується конкретністю і чіткістю реалізації основних завдань уроку. Виклад нового матеріалу відзначається логічністю, вмілим виділенням головного, істотного. Студентка розкриває зміст теми цікаво, доступ­но, з наукових позицій.

У ході подачі нового матеріалу проводиться безпосередня перевірка якості розуміння його учнями. Засвоєння нового матеріалу школярами на уроці є оптимальним.

Використання наочності, застосування її дозво­лило не тільки доступно викласти новий матеріал і закріпити його, але й зекономити час на вироблення практичних умінь і навичок в учнів на самому уроці. Це особливо важливо, оскільки попереджається перевантаження школярів в умовах домашньої роботи.

Майстерність студентки виявлялася в тому, що знання, набуті учнями на попередніх уроках, вдало застосовуються на цьому, повторення оптимально співвідноситься з вивченням нового матеріалу та­ким чином, що для повторення не потрібно спеціально виділяти час.

Увесь клас працював активно та з інтересом.

Урок проведено в досить високому темпі, раціонально використано час.

Мети уроку досягнуто.

Урок має логічне завершення.

Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів упродовж уроку сприяють створенню такої ситуації, коли учні відчуваюсь задоволення від своїх успіхів у навчанні (ситуація успіху).

Активна робота учнів у ході уроку дозволяє зробити висновок про те, що матеріал з теми засвоєно і мети досягнуто.

Урок проведено відповідно до обґрунтованого, чіткого плану, складеного студенткою у процесі підготовки до уроку.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]