Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Sposterezhennya2.doc
Скачиваний:
21
Добавлен:
07.02.2016
Размер:
426.5 Кб
Скачать

Спостереження уроку природознавства у 2-а класі проведеного Кребель ю.

Тема: Зміна стану води під час нагрівання. Термометр. Практична робота. Вимірювання температури повітря та води

Мета: ознайомити учнів із властивостями рідин, що здатні розширюватися під час нагрівання та стискатися під час охолоджування, використанням їх у термометрах; навчати користуватися різними видами термометрів: вимірювати та записувати температуру повітря; розвивати спостережливість; виховувати інтерес до вивчення природи.

Хід заняття, зміст роботи

Особисте враження, зауваження

I. Організаційний момент

- Доброго дня вам, діти!

Усміхніться один одному, щоб урок пройшов у теплій, дружній атмосфері.

II. Хвилинка календаря

  • Діти, а хто мені допоможе визначити?

1. Яка зараз пора року?

2. Який сьогодні місяць?

3. Яке сьогодні число?

III. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок учнів

  • Що є джерелом тепла для всього живого на Землі?

  • Від чого змінюється температура тіла людини?

  • Як Сонце впливає на температуру тіл живої та неживої природи?

2. Відгадайте загадки

IV. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів

  • Сьогодні на уроці ми будемо спостерігати за зміною стану води під час нагрівання, ознайомимося з будовою термометра і навчимося ним користуватися.

V. Первинне сприйняття і усвідомлення нового матеріалу

1. Бесіда про властивості води

- Відомо, що вода може знаходитися в трьох різних станах, таких як твердий, рідкий або газоподібний.

Хмари, сніг і дощ являють собою різні стани води.

2. Створення проблемної ситуації

— Що відбудеться з водою, якщо її доверху налити в чайник або інший посуд і поставити на вогонь?

  • Чому вода виливається з чайника? Поясніть причину цього явища.

3. Перегляд презентації

4. Фізкультхвилинка

5. Бесіда про термометр, його будову

— Чи знайомі вам слова:температура, термометр? Як ви їх поясните?

6. Робота з підручником (с. 22 – 23)

Розкажіть за малюнком, які бувають термометри. (Термометр для вимірювання температури повітря, води, медичний)

7. Демонстрування різних термометрів

8. Ознайомлення з будовою термометра

Основні частини термометра.

9. Розповідь про термометр для вимірювання повітря

10. Розповідь як правильно навчитись виміряти температуру

VI. Закріплення і осмислення знань учнів

1. Перегляд мультику

VI. Узагальнення та систематизація знань

1. Робота з зошитом з друкованою основою (с. 9 – 10)

2. Практична робота з моделями термометрів — показ і запис різних температур

3. Природнича задача

- Морозного дня мама принесла повну пляшку олії, через деякий час олія потекла по стінках пляшки, частина вилилася. Чому?

4. Коригування правил користування вуличним термометром

• Термометр слід укріплювати біля того вікна, що протягом дня (найбільше, найменше) нагрівається Сонцем.

• Термометр слід укріплювати на рівні (очей, шиї) людини, яка буде ним користуватись.

VII. Заключна частина уроку

1. Заключна бесіда

  • Що нового ви дізналися на уроці?

  • Що таке термометр?

2. Домашнє завдання

с. 21 – 27.

Студентка вдало розпочала урок, організувала клас,привіталася, настроїла дітей на роботу.

Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці.

Студентка актуалізувала раніше вивчений матеріал.

Провела цікаву бесіду, діти активно відповідали та піднімали руки.

Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Повідомила тему уроку, чітко та голосно. Діти були готові до уроку, тому гарно засвоювали новий матеріал.

Студентка гарно володіла матеріалом, спілкувалася з усім класом, учням було цікаво.

Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).

Урок має логічне завершення.

Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів упродовж уроку сприяють створенню такої ситуації, коли учні відчуваюсь задоволення від своїх успіхів у навчанні (ситуація успіху).

Активна робота учнів у ході уроку дозволяє зробити висновок про те, що матеріал з теми засвоєно і мети досягнуто.

Урок проведено відповідно до обґрунтованого, чіткого плану, складеного студенткою у процесі підготовки до уроку.

Спостереження уроку малювання, провела Князева Н.

Тема: Малювання композиції «Сонячні барви золотої осені».

Мета:

  • дати уявлення про зорове зменшення віддалених предметів, розширити знання учнів про теплу гаму кольорів;

  • ознайомити з жанром пейзажу в живописі;

  • розвивати спостережливість, увагу, виховувати почуття любові до природи.

Обладнання. Репродукції картин, осіннє листя, таблиці, дитячі малюнки, грамзапис, малюнок сонечка.

Хід заняття, зміст роботи

Особисте враження, зауваження

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Вірш

  • Про яку пору року йде мова у вірші? (Про осінь)

  • Чи подобається вам природа восени?

ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку.

ІV. Робота над темою уроку.

1. Вступна бесіда.

Осінь особливо м'яка, ніжна, як гарна мелодія. Слу­хаєш, спостерігаєш природу в перші осінні дні й відчу­ваєш усю її урочисту красу.

2. Слухання віршів.

- Красу цієї пори року описували поети та письменники.

3. Розгляд творів мистецтва.

- Художники захоплюються красою осені і відтворюють її за допомогою фарб.

Розгляньте їхні твори і скажіть, які кольори переважають на картинах? Чому?

Розгляд репродукцій картин. Бесіда за картинами.

Пейзаж – це твір образотворчого мистецтва, на якому зображена природа.

4. Повторення знань про теплу гаму кольорів.

- Що дарує нам тепло? (Сонечко, вогонь).

- Які кольори пов’язані з цими предметами?

(Червоний,оранжевий, жовтий).

6. Перегляд демонстраційного матеріалу.

7. Послідовне виконання композиції вчителем.

8. Самостійне виконання роботи учнями.

Вказівки в ході виконання роботи.

- Перевірте, як розміщений альбом.

- Спочатку виконуйте роботу простим олівцем. Для початку визначте основні елементи малюнка.

- Підготуйте необхідні фарби.

V. Аналіз учнівських робіт.

- Сонечко спостерігало за вашою роботою та вирішило залишити вам на згадку за вашу творчість маленькі сонечка.

VІ. Підсумок уроку.

Які кольори найчастіше використовує осінь?

До якої групи вони належать?

Студентка вдало розпочала урок, організувала клас,привіталася, настроїла дітей на роботу.

Студентка актуалізувала раніше вивчений матеріал.

Провела цікаву бесіду, діти активно відповідали та піднімали руки.

Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Повідомила тему уроку, чітко та голосно. Діти були готові до уроку, тому гарно засвоювали новий матеріал.

Студентка гарно володіла матеріалом, спілкувалася з усім класом, учням було цікаво.

Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).

Урок має логічне завершення.

Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів упродовж уроку сприяють створенню такої ситуації, коли учні відчуваюсь задоволення від своїх успіхів у навчанні (ситуація успіху).

Спостереження уроку читання, провела Князева Н.

Тема. Цікаві слова. Л. Компанієць «Ковалівна». Олена Пчілка «Журавель». А. М’ястківський «Неня»

Мета:

  • продовжувати роботу над удосконаленням читацьких навичок; учити аналізувати художній твір;

  • розвивати в учнів прагнення вивчати рідну мову, дізнаватися більше про походження слів, що є в українській мові;

  • виховувати наполегливість.

Обладнання: портрети Л. Компанієць, О. Пчілки та А. М'ястівського.

Хід заняття, зміст роботи

Особисте враження, зауваження

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

  1. Читайте чітко, весело!

ОДУД

— Ду-ду-ду,

Чі-чі-чі…

Де ночуєш ти вночі?

— Чі-чі-чі,

Ду-ду-ду…

Я ночую у саду.

2. Упізнай і швидко відповідай!

Літній, сонячний, теплий — (що?)… день.

Жовті, червоні, осінні — (що?)… дерева, кущі.

Чорна, дощова, велика — (що?)… хмара.

III. Повідомлення теми уроку

– Сьогодні на уроці ми познайомимося с віршами Лідії Компанієць, Олени Пчілки та Андрія М'ястківського.

IV. Робота над темою уроку

  1. Опрацювання вірша Лідії Компанієць «Ковалівна»

  • Розповідь учителя про автора (портрет на дошці)

Лідія Компанієць за професією — бібліотекар, почала писати вірші ще з дитинства. Працювала в редакціях газет. За її сценаріями зняті фільми та мультфільм «Чому втекло кошеня».

  • Читання вірша за вчителем «буксиром».

— Чи все зрозуміло вам у вірші?

  • Читання вірша учнями мовчки.

  • Бесіда:

— Хто такий коваль? Що ви знаєте про цю професію?

— Спробуйте пояснити, як утворилося прізвище дівчинки.

— Знайдіть у вірші слова-родичі.

Учитель розповідає, що в старі часи прізвища людям часом давали за родом діяльності.

— Спробуйте пояснити прізвища Бондар, Стельмах, Швець, Скляр.

— Як побудований вірш? Між ким відбувається діалог?

  • Читання вірша за особами: дівчата — хлопці.

  1. Опрацювання вірша Олени Пчілки «Журавель»

  • Опис журавля за малюнком.

  • Читання хором вірша «Журавель».

  • Бесіда:

— Як по-різному називають цього птаха?

— Чому він має різні імена?

3. Опрацювання тексту Андрія М’ястківського «Неня»

  • Робота над структурою тексту.

— Прочитайте заголовок. Кого так називають?

  • Читання оповідання учнями мовчки.

— Назвіть головних героїв оповідання.

Інтонування речень.

— Відшукайте речення, які читаються з інтонацією здивування та захопленням.

  • Читання оповідання за особами.

  • Аналіз змісту оповідання.

IV. Підсумок уроку

  1. Бесіда

  • Які твори ми читали сьогодні?

  • Який вам сподобався найбільше?

  • Назвіть авторів цих віршів та твору.

  1. Повідомлення домашнього завдання

с. 2 Читання оповідання «Неня» та його переказ.

  1. Оцінювання

Студентка вдало розпочала урок, організувала клас,привіталася, настроїла дітей на роботу.

Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці.

Студентка актуалізувала раніше вивчений матеріал.

Провела цікаву бесіду, діти активно відповідали та піднімали руки.

Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Повідомила тему уроку, чітко та голосно. Діти були готові до уроку, тому гарно засвоювали новий матеріал.

Студентка гарно володіла матеріалом, спілкувалася з усім класом, учням було цікаво.

Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).

Урок має логічне завершення.

Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів упродовж уроку сприяють створенню такої ситуації, коли учні відчуваюсь задоволення від своїх успіхів у навчанні (ситуація успіху).

Активна робота учнів у ході уроку дозволяє зробити висновок про те, що матеріал з теми засвоєно і мети досягнуто.

Урок проведено відповідно до обґрунтованого, чіткого плану, складеного студенткою у процесі підготовки до уроку.

Спостереження уроку основи здоров’я у 1- А класі проведеного Шевченко І.

Тема. Розпорядок дня.

Мета:

  • дати учням уявлення про розпорядок дня школяра та його вплив на здоров’я, довести необхідність його дотримання;

  • навчити учнів складати розпорядок дня за малюнками;

  • виховувати бажання дотримуватись правильного розпорядку дня і прагнення покращити своє здоров’я.

Хід заняття, зміст роботи

Особисте враження, зауваження

I. Організаційний момент.

  • Привітання.

  • Перевірка готовності до уроку.

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності.

— Що таке здоров’я? Коли можна сказати що людина здорова?

— Що слід робити аби бути здоровою?

— Які корисні звички вам відомі?

III. Повідомлення теми і мети уроку.

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що таке режим дня та як він впливає на наше здоров’я.

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Вступне слово вчителя.

— Ваш організм працює, як годинник. Щоб встигати за день зробити чимало справ і при цьому добре почуватися, добре вчитися, слід усе робити в усталеному порядку.

2. Читання й обговорення вірша.

ГАЛЯ-НЕВСТИГАЛЯ

— Як ви гадаєте, чому Галя завжди спізнювалася?

— Чи можна їй допомогти? Як саме?

— Розкажіть, як ви збираєтеся до школи?

— Що ви робите, коли вас розбудять? Чи відразу встаєте з ліжка? Чи робите зарядку?

3. Робота з підручником (с. 27).

4. Робота з картками (Роздатковий матеріал).

— Розгляньте малюнки.

  • Що роблять діти? Дайте їм імена. Складіть речення.

5. Бесіда.

6. Відгадування загадок.

7. Фізкультхвилинка.

V. Узагальнення й систематизація отриманих знань.

1. Складання правил режиму дня.

Правила розпорядку дня такі:…

2. Гра «Плутанина».

Завдання: розмістити сюжетні малюнки, що відображають основні моменти режиму дня, в певній послідовності.

3. Самостійна робота з роздатковим матеріалом.

У кожного учня — картка.

— Познач те, що робиш завжди, — зеленим, інколи — жовтим, ніколи не робиш — червоним кольором.

4. Робота в зошиті з друкованою основою.

VI. Підсумок уроку.

— Чому важливо дотримуватися режиму дня?

  • Які саме правила ви запам’ятали стосовно розпорядку дня?

— Що потрібно робити вранці? Що потрібно робити вдень? Що потрібно робити ввечері?

Студентка вдало розпочала урок, організувала клас,привіталася, настроїла дітей на роботу.

Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці.

Студентка актуалізувала раніше вивчений матеріал.

Провела цікаву бесіду, діти активно відповідали та піднімали руки.

Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Повідомила тему уроку, чітко та голосно. Діти були готові до уроку, тому гарно засвоювали новий матеріал.

Студентка гарно володіла матеріалом, спілкувалася з усім класом, учням було цікаво.

Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).

Урок має логічне завершення.

Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів упродовж уроку сприяють створенню такої ситуації, коли учні відчуваюсь задоволення від своїх успіхів у навчанні (ситуація успіху).

Активна робота учнів у ході уроку дозволяє зробити висновок про те, що матеріал з теми засвоєно і мети досягнуто.

Урок проведено відповідно до обґрунтованого, чіткого плану, складеного студенткою у процесі підготовки до уроку.

Спостереження уроку трудового навчання у 1- А класі проведеного Шевченко І.

Тема. Аплікація «Смачні фрукти».

Мета:

  • навчити учнів вирізати по намічених непрямих лініях за допомогою шаблонів а також розвивати навички по склеюванню паперу та картону;

  • прищепити учням навички акуратності в роботі, розвивати уяву, пам'ять та уважність;

  • виховувати інтерес до творчості.

Хід заняття, зміст роботи

Особисте враження, зауваження

  1. Організаційний момент.

  • Перевірка готовності учнів до уроку.

  1. Робота над темою уроку.

  1. Відгадування загадок.

  2. Повідомлення теми і мети уроку.

  3. Повторення правил техніки безпеки.

  • Дітки, чи пам’ятаєте ви як треба поводитися з гострими предметами?

  • Як ми тримаємо ножиці у руках? (Не тримай ножиці вістрями догори.)

  • Як ми передаємо ножиці один одному?( Передавай ножиці закритими і кільцями вперед.)

  • Ми ні в якому разі не кидаємося ними.

  • На робочому місці поклади ножиці так, щоб вони не виходили за край парти.

  • Під час різання не вставай з місця.

  • Які ви знаєте правила користування клеєм?

  1. Практичне заняття.

  • Інструктаж.

  • Самостійна робота учнів.

  • Фізкультхвилинка.

  1. Підсумок уроку.

  • Перевірка учнівських робіт та оцінювання (вербальне).

  • Прибирання робочих місць.

Студентка вдало розпочала урок, організувала клас,привіталася, настроїла дітей на роботу.

Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці.

Студентка актуалізувала раніше вивчений матеріал.

Провела цікаву бесіду, діти активно відповідали та піднімали руки.

Повідомила тему уроку, чітко та голосно. Діти були готові до уроку, тому гарно засвоювали новий матеріал.

Студентка гарно володіла матеріалом, спілкувалася з усім класом, учням було цікаво.

Підсумок уроку був проведений методично правильно, студентка перевірила роботи дітей і проконтролювала як вони прибрали за собою робочі місця.

Спостереження уроку математики у 1- А класі проведеного Шевченко І.

Тема. Склад числа 5.Співвідношення кількості предметів, чисел і цифр, що їх позначають.

Мета:

  • вправляти учнів у засвоєнні складу числа 5; вчити учнів порівнювати предмети за висотою;

  • формувати навички лічби;

  • розвивати логічне мислення.

Хід заняття, зміст роботи

Особисте враження, зауваження

  1. Організаційний момент.

  • Привітання.

  • Перевірка готовності до уроку.

  1. Контроль, корекція і закріплення вивченого матеріалу.

  • Бесіда.

  • Назвіть будь ласка мені числа від одного до п’яти.

  • Назвіть число, що передую числу 5.

  • Назвіть число, що слідує за числом 3.

  • Назвіть «сусідів» числа 2.

  • Яке число стоїть між цифрами 2 і 4?

  1. Робота над темою уроку.

  1. Робота з дошкою.

На дошці вивішено п’ять квіточок.

  • Порахуйте, скільки грибочків знаходиться на дошці.

  • Якщо ми відсунемо один, скільки їх у нас залишиться зліва а скільки з права?

  • Тобто з яких двох чисел складається число 5? (4 і 1)

  • Якщо ми відсунемо ще один грибочок, скільки їх у нас буде зліва, а скільки з права? (3 і 2)

  • А тепер з яких двох менших чисел складається число 5?

  • Якщо ми поміняємо місцями ці грибочки (3 і 2), чи зміниться у нас загальне число грибів? З яких чисел воно буде складатися?

  1. Робота з підручником (с.23)

  1. Розгляньте малюнок. Поясніть на які два числа можна розкласти число 5.

  2. Порівняйте висоту пальми і кактуса.

  3. Порівняйте кількість жовтих і зелених кружечків у кожній множині.

  • Скільки зображено жовтих кружечків на1 малюнку, а скільки зелених? Яких кружечків більше?

  • Скільки зображено жовтих і зелених кружечків на другому малюнку? Яких більше?

  1. Перевірте, чи правильно проведені лінії від малюнків до чисел.

  2. Перевір число кубиків у стовпчиках.

  • Назвіть найвищий стовпчик кубиків та найнижчий.

  1. Фізкультхвилинка.

  2. Робота в зошитах з друкованою основою (с. 19)

  1. Розгляньте рівність. Доповніть рівності за малюнками.

  2. Розв’язування прикладів.

  3. Впишіть пропущені числа.

  4. Полічіть листочки зліва направо, зафарбуйте 4 листок.

  5. Каліграфічна хвилинка.

  1. Підсумок уроку.

  1. Математичні лічилки.

  2. Гра «Встав числа».

На дошці накреслено таблиці-будиночки, в яких загубилися деякі цифри. Учні заповнюють пропуски потрібними цифрами

  1. Робота з геометричними фігурами.

  • Діти подивіться, у мене всього 5 трикутничків, з них 3 я тримаю у лівій руці. Скільки трикутників я тримаю у правій руці?

  • А тепер скажіть, скільки трикутників буде у правій руці, якщо в лівій 2?

  • Якщо я тримаю в лівій руці 4 трикутники, то скільки буде в правій? І навпаки, якщо я тримаю у лівій руці 1 трикутник, то в правій у мене буде їх…?

Студентка вдало розпочала урок, організувала клас,привіталася, настроїла дітей на роботу.

Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці.

Студентка актуалізувала раніше вивчений матеріал.

Провела цікаву бесіду, діти активно відповідали та піднімали руки.

Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Повідомила тему уроку, чітко та голосно. Діти були готові до уроку, тому гарно засвоювали новий матеріал.

Студентка гарно володіла матеріалом, спілкувалася з усім класом, учням було цікаво.

Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).

Урок має логічне завершення.

Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів упродовж уроку сприяють створенню такої ситуації, коли учні відчуваюсь задоволення від своїх успіхів у навчанні (ситуація успіху).

Активна робота учнів у ході уроку дозволяє зробити висновок про те, що матеріал з теми засвоєно і мети досягнуто.

Урок проведено відповідно до обґрунтованого, чіткого плану, складеного студенткою у процесі підготовки до уроку.

Спостереження уроку малювання у 1- А класі проведеного Шевченко І.

Тема. Елементарні засоби компонування простих форм на площині. Створення композиції з крапок, ліній, плям. Правила користування гуашевими фарбами та пензлем. Малювання композиції «Цікаві подорожі».

Мета:

  • навчити учнів зображувати та компонувати предмети на аркуші паперу; дати учням елементарні уявлення про розміщення предметів на площині;

  • розвивати уяву, творчі здібності учнів;

  • виховувати любов до природи.

Хід заняття, зміст роботи

Особисте враження, зауваження

  1. Організаційний момент.

  • Перевірка готовності учнів до уроку.

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Тема нашого сьогоднішнього уроку «Цікаві подорожі». На сьогоднішньому уроці ми будемо з вами малювати чудові краєвиди. Ви маєте пригадати, що ви бачили коли їздили куди-небудь з батьками. Це різноманітні хатинки, дерева, поля, рівнини та багато іншого.

  1. Робота над темою уроку.

  1. Демонстрація малюнків і пояснення вчителя.

  • На дошці ви можете побачити приклади краєвидів. Ви бачите які вони мальовничі і чарівні. Та дуже важливо правильно все розмістити на аркуші паперу. Погляньте як це зробили художники… (підручник)

  • Коли ви будете малювати, вам слід звернути увагу на те, що предмети які ми зображуємо ближче до себе мають бути більші за розмірами ніж ті, які зображені далі від нас.

  • Погляньте на с.22 знизу є декілька малюнків. Як ви гадаєте на яких саме малюнках предмети розміщені найбільш вдало?

  1. Повторення правил користування фарбами.

  2. Інструктаж.

  3. Самостійна робота учнів під наглядом вчителя.

  1. Підсумок уроку.

  1. Демонстрація робіт.

  2. Оцінювання учнів (вербальне).

  3. Прибирання робочих місць.

Студентка вдало розпочала урок, організувала клас,привіталася, настроїла дітей на роботу.

Студентка актуалізувала раніше вивчений матеріал.

Провела цікаву бесіду, діти активно відповідали та піднімали руки.

Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Повідомила тему уроку, чітко та голосно. Діти були готові до уроку, тому гарно засвоювали новий матеріал.

Студентка гарно володіла матеріалом, спілкувалася з усім класом, учням було цікаво.

Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань.

Урок має логічне завершення.

Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів упродовж уроку сприяють створенню такої ситуації, коли учні відчуваюсь задоволення від своїх успіхів у навчанні (ситуація успіху).

Спостереження уроку природознавство у 1- А класі проведеного Шевченко І.

Тема. Дослідницький практикум. З чого це виготовлено?

Мета: 

  • ознайомити учнів із природними матеріалами, з яких зроблені предмети, необхідні людині; вчити наводити приклади природних матеріалів, з яких людина виробляє предмети вжитку; дати уявлення про виробництво кераміки, тканин, меблів тощо;

  • розвивати вміння досліджувати природні об'єкти та об'єкти, створені людиною;

  • виховувати дбайливе ставлення до природних багатств, повагу до людської праці.

Хід заняття, зміст роботи

Особисте враження, зауваження

I . Організаційний момент.

Хвилинка календаря.

— Яка зараз пора року?

— Який місяць?

— Яке число?

II. Повідомлення теми і мети уроку.

— Праця людини перетворює природу. Людина створює предмети, продукти, необхідні для свого існування.

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь учителя.

— Наш дім у Всесвіті — планета Земля. З усіх планет Сонячної системи тільки Земля виявилася придатною для життя.

2. З чого виготовлено житло?

— Як ви вважаєте, для чого і з чого людина будує своє житло? Від чого це залежить?

3. З чого виготовлено меблі?

— Удома нас оточує безліч речей. Кожна з них має своє призначення.

— Назвіть предмети меблів та їх призначення.

— З яких матеріалів виготовляють предмети меблів?

— Назвіть інші предмети в кімнаті. Для чого вони потрібні?

— Розкажіть, як ви доглядаєте за меблями у своїй кімнаті.

4. З чого виготовлено посуд?

—їжа — це паливо, завдяки якому відбуваються ці процеси. Ми зберігаємо їжу в посуді та їмо з неї.

— З яких матеріалів людина виготовляє зараз? (Виготовляються звичайно із глинискламеталупластику тощо)

5. З чого виготовлено одяг?

— З чого виготовляють одяг? (З тканини)

— З чого виготовляють тканину? (З ниток)

— З чого виготовляють нитки? (З волокон – з шерсті, льону і т.д.)

6. З чого виготовлено іграшки?

— Назвіть свої улюблені іграшки. З чого їх виготовлено?

7. Фізкультхвилинка.

IV. Узагальнення й систематизація знань та вмінь учнів.

1. Гра «Перевіряємо себе».

— З якого матеріалу виготовлено стіл, парту? (З деревини)

— З якого матеріалу виготовлено одяг? (З тканини, шкіри, хутра)

— З якого матеріалу виготовлено лінійку? (З пластмаси)

Ростити

2. Робота в зошиті з друкованою основою (с.11)

V. Підсумок уроку.

— Праця людини перетворює природу. Людина створює предмети вжитку, продукти, необхідні для її життєдіяльності. Слід поважати працю всіх людей, які працюють задля того, щоб наше життя було більш зручним, а побут — удосконаленим.

Студентка вдало розпочала урок, організувала клас,привіталася, настроїла дітей на роботу.

Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці.

Студентка актуалізувала раніше вивчений матеріал.

Провела цікаву бесіду, діти активно відповідали та піднімали руки.

Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Повідомила тему уроку, чітко та голосно. Діти були готові до уроку, тому гарно засвоювали новий матеріал.

Студентка гарно володіла матеріалом, спілкувалася з усім класом, учням було цікаво.

Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).

Урок має логічне завершення.

Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів упродовж уроку сприяють створенню такої ситуації, коли учні відчуваюсь задоволення від своїх успіхів у навчанні (ситуація успіху).

Активна робота учнів у ході уроку дозволяє зробити висновок про те, що матеріал з теми засвоєно і мети досягнуто.

Урок проведено відповідно до обґрунтованого, чіткого плану, складеного студенткою у процесі підготовки до уроку.

Спостереження уроку Основи здоров’я у 4- А класі проведеного Свиридовой К.

Тема: Здоров’я – найдорожчий скарб. Сім’я, як осередок збереження і зміцнення здоров’я в суспільстві.

Мета: Допомогти дітям усвідомити, що здоров’я – це великий дар, не тільки для людини, а й для всього суспільства, а сім’я – осередок збереження та зміцнення здоров’я. Формувати уяву про здоров’я та здоровий спосіб життя, вміння піклуватися про всіх членів сім’ї. Вчити учнів самостійно здобувати знання, використовуючи прийоми дослідницької роботи. Розвивати вміння презентувати результати особистої та спільної діяльності. Виховувати бажання підтримувати традиції здорового способу життя в сім’ї.

Хід заняття, зміст роботи

Особисте враження, зауваження

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

         Уроки теж бувають різні. Мені б хотілось, щоб сьогодні ми з вами створили цікавий, змістовний творчий урок. Давайте його оживимо. Уявіть , що наш урок – це людина (звертаю увагу на монітор з ескізом контуру людини, на який по черзі з поясненням з’являються зображення частин тіла).

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку

Технологія «Мозковий штурм».

         Уявіть, що ви заблукали. Перед вами роздоріжжя. На великому камені можна прочитати написи.

Перша  дорога:  Направо  підеш  —  багатство  знайдеш, а здоров’я втратиш.

Друга дорога: Наліво підеш — половину багатства знайдеш, а половину здоров’я втратиш.

Третя  дорога:  Прямо  підеш  —  багатства  не знайдеш, проте здоров’я збережеш.

  • Який ваш вибір?

Обґрунтуйте свою думку.

Проблемна ситуація

Діти, а що означає бути здоровим? 

ІV. Вивчення нового матеріалу

Готуючись до  уроку учні поділились на 3 групи: «Всезнайки», «Чомучки», «Супер сімейка». Кожна група мала своє завдання.

Слово надається 1 групі «Всезнайки»

Група дослідників з’ясувала, як дотримання режиму  дня впливає на успішність учнів

Фізхвилинка

Друга група «Чомучки»

Перед нами поставили завдання з’ясувати, які чинники негативно впливають на життя і здоров’я людини? Що ми знаємо про шкідливі звички?

До цього уроку підготували проектну папку  на тему: «Що таке добре і що таке погано».

Чому ж людина палить?

Результати досліджень свідчать про те, що багато курців набули цієї звички у підлітковому віці.

Слово надається 3 групі «Супер сімейка»

Учень 1. Перед нами поставили питання:

  • Яку роль відіграє сім’я у збереженні та зміцненні здоров’я дитини?

 V. Закріплення вивченого матеріалу (рефлексія)

1. Робота в зошиті (с.16) Що на твою думку, може зробити життя щасливим? Заповнити піраміду.

2. Метод «Прес» (робота із прислів’ями в парах)

Знання нашого народу про здоров'я відобразилися в усній народній творчості: прислів'ях і приказках. Давайте пригадаємо їх. (В  учнів  з  кожної  пари  на  парті  є конверт  зі «Скарбом народної мудрості».) Ваше завдання: зібрати  відповідні  розрізані  частинки  прислів’їв, обміркувати і пояснити їх зміст.

VІ. Підсумок уроку

  1. Вправа «Шлях Здоров’я»

  2. Повідомлення домашнього завдання

Намалювати казкових персонажів з фруктів та овочів, корисних для організму.

  1. Оцінювання роботи учнів

Студентка вдало розпочала урок, організувала клас,привіталася, настроїла дітей на роботу.

Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці.

Студентка актуалізувала раніше вивчений матеріал.

Провела цікаву бесіду, діти активно відповідали та піднімали руки.

Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Повідомила тему уроку, чітко та голосно. Діти були готові до уроку, тому гарно засвоювали новий матеріал.

Студентка гарно володіла матеріалом, спілкувалася з усім класом, учням було цікаво.

Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).

Урок має логічне завершення.

Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів упродовж уроку сприяють створенню такої ситуації, коли учні відчуваюсь задоволення від своїх успіхів у навчанні (ситуація успіху).

Студентка голосно і чітко повідомила домашнє завдання та методично правильно оцінила учнів.

Спостереження уроку природознавства, провела Князева Н.

Тема. Кругообіг води в природі

Мета:

  • сформувати у дітей уявлення про кругообіг води в природі;

  • ознайомити з тепловими процесами: випаровуванням і конденсацією;

  • закріпити знання учнів про різні стани води і її властивості;

  • розвивати спостережливість і допитливість, вчити робити висновки з дослідів та практичних робіт;

  • виховувати бережливе ставлення до природи.

Хід заняття, зміст роботи

Особисте враження, зауваження

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

  1. Перевірка домашнього завдання

  • Розкажіть, як правильно розміщувати термометр для вимірювання температури повітря.

  • Що означають значки біля чисел: 0°; +52°; –50°?

  • При якій температурі буде тепліше: +10° чи –10°?

  1. Робота над загадками

Йшов довгов’яз,

В сиру землю зав’яз.

(Дощ)

Білі овечки по небу блукали,

впали додолу, в річку попали.

(Хмари)

  • Діти, а ви знаєте, звідки береться дощ? (Він ллється з хмари.)

  • А як дощик потрапляє в хмару?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви ознайомитеся із властивостями води, дізнаєтеся про рух води в природі.

IV. Вивчення нового матеріалу

  1. Робота за підручником (с. 28–30)

  • Пригадайте, чи доводилося вам спостерігати за хмаринками на небі.

  • Поясніть, чому не знайдеш на небі двох схожих хмаринок.

  • Проведемо дослід. (ВІДЕОЗАПИС)

  • Що називають випаровуванням?

  • Що відбувається з водою на Землі під дією сонячних променів?

  • Що утворюється, коли невидима водяна пара охолоджується?

  • Як утворюються хмари?

  • Розгляньте малюнок на с. 29. Чому іде дощ чи сніг?

  • Що називають конденсацією?

  • Куди потрапляє вода, що повернулася на землю у вигляді опадів — дощу чи снігу?

  • Що називають кругообігом води в природі?

  • Демонстрація фільму «Кругообіг води в природі»

  • Поясни, звідки береться дощ.

  • Як утворюються хмари?

  • Куди діваються калюжі після дощу?

  • Що таке випаровування і конденсація? Що між ними спільного, а чим вони відрізняються?

Підсумок. Перехід води з рідкого стану в газоподібний (пара) називають випаровуванням. Перехід водяної пари у рідкий стан називають конденсацією. Завдяки випаровуванню і конденсації відбувається кругообіг води в природі.

  1. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

  1. Робота з зошитом (с.11)

VI. Підбиття підсумків.

  • З яким дивом природи ми сьогодні ознайомилися?

  • Так звідки ж береться вода, яка ллється з неба? (Вода випаровується із землі, в небі остигає, випадає у вигляді опадів.)

  • Чому море ніколи не переповнюється? (Постійно відбувається кругообіг води.)

Студентка вдало розпочала урок, організувала клас,привіталася, настроїла дітей на роботу.

Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці.

Студентка актуалізувала раніше вивчений матеріал.

Провела цікаву бесіду, діти активно відповідали та піднімали руки.

Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Повідомила тему уроку, чітко та голосно. Діти були готові до уроку, тому гарно засвоювали новий матеріал.

Студентка гарно володіла матеріалом, спілкувалася з усім класом, учням було цікаво.

Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).

Урок має логічне завершення.

Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів упродовж уроку сприяють створенню такої ситуації, коли учні відчуваюсь задоволення від своїх успіхів у навчанні (ситуація успіху).

Активна робота учнів у ході уроку дозволяє зробити висновок про те, що матеріал з теми засвоєно і мети досягнуто.

Урок проведено відповідно до обґрунтованого, чіткого плану, складеного студенткою у процесі підготовки до уроку.

Спостереження уроку природознавства, провела Князева Н.

Тема. Правильна вимова звуків [г], [ґ], поз начення їх буквами «ге», «ґе»

Мета:

  • уточнити і закріпити знання учнів про приголосні звуки [г], [ґ];

  • розвивати вміння розрізняти на слух звуки [г] і [ґ];

  • виховувати любов до природи.

Хід заняття, зміст роботи

Особисте враження, зауваження

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

  1. Перевірка домашнього завдання (с. 36, вправа 99)

  • Прочитайте слова, правильно вимовляйте перший звук.

  • Назвіть букви, якими він позначається.

  • У виділених словах назвіть кількість звуків і букв.

  1. Словниковий диктант

Ґава, аґрус, ґудзик, годинник, ґедзь, дзиґа, ягода, герой, ґрунт, погода, горох.

  • Складіть звукові моделі слів ґедзь і ягода.

  • Поясніть, чому в слові ґедзь букв більше, ніж звуків, а в слові ягода — звуків більше, ніж букв.

III. Повідомлення теми і мети уроку

IV. Вивчення нового матеріалу

  1. Робота за підручником (с. 36–38)

Вправа 100 (робота в парах)

  • Спишіть скоромовку. Слова з буквами г і ґ поділіть на склади.

Вправа 101

Учитель читає текст.

  • Скільки видів горобини росте в Україні?

  • Як горобина зустрічає пернатих друзів?

  • Які тварини пригощаються плодами горобини?

  • Назвіть слова з буквою г.

Вправа 102

Учні читають загадки та відгадують їх.

  • Виконайте звуковий аналіз слова ґудзик. Поясніть, як це слово можна поділити для переносу.

Вправа 103

Учні пояснюють, про кого так говорять.

  • Гострий на язик — той, хто говорить дотепно, влучно або дошкульно.

  • Може гори перевернути — може виконати неможливу роботу, зробити дуже багато.

  • Ґав ловить — марно витрачає час.

  • Крутиться дзиґою — вертлява людина.

  1. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

  1. Гра «Віконечка»

Прочитайте слова. Запишіть їх, вставляючи букви ґ або г.

Об ортка, а рус, по ода, дзи а, удзик, уси, ава, рім, рунт, по ляд.

— Прочитайте спочатку слова, в яких вставили букву г, а потім — слова з буквою ґ.

  1. Творча робота

— Переставте речення так, щоб утворився текст. Запишіть його.

1) На зупинці в автобус зайшла старенька бабуся.

2) Бабуся подякувала Ігореві й сіла.

3) Хлопчик схопився з місця.

4) Ігор з мамою їхали автобусом.

— Слова першого речення поділіть на склади.

VI. Підбиття підсумків.

  • Які звуки вчилися розрізняти на уроці?

  • Якими літерами вони позначаються на письмі? ([ґ] — «ґе» — ґ, [г] — «ге» — г). Наведіть приклади слів, які починаються цими буквами.

Студентка вдало розпочала урок, організувала клас,привіталася, настроїла дітей на роботу.

Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці.

Студентка актуалізувала раніше вивчений матеріал.

Провела цікаву бесіду, діти активно відповідали та піднімали руки.

Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Повідомила тему уроку, чітко та голосно. Діти були готові до уроку, тому гарно засвоювали новий матеріал.

Студентка гарно володіла матеріалом, спілкувалася з усім класом, учням було цікаво.

Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).

Урок має логічне завершення.

Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів упродовж уроку сприяють створенню такої ситуації, коли учні відчуваюсь задоволення від своїх успіхів у навчанні (ситуація успіху).

Завершення уроку було проведено у вигляді бесіди. Діти активно відповідали. Тему засвоїли гарно і мета була реалізована.

Спостереження уроку читання у 2-А класі проведеного Бойко О.

Тема. Українська народна казка «Рукавичка».

Мета:

  • познайомити з темою нового розділу «Українські народні казки»,

  • удосконалювати вміння учнів читати словами невеликі зв’язні тексти;

  • розвивати увагу до мовлення, відчуття мелодійності, милозвучності й інших якостей української мови;

  • виховувати інтерес до читання українських народних казок.

Хід заняття, зміст роботи

Особисте враження, зауваження

I. Організаційний момент.

1. Привітання.

- Доброго дня, діти. Приберіть все зайве з ваших парт, залиште лише необхідне для нашого уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок учнів.

1. Бесіда-розповідь.

— Чи любите ви слухати або читати українські казки?

— Які казки ви знаєте?

— Назвіть героїв цих казок. (Тварини.)

— А насправді тварини вміють розмовляти?

ІII. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми і мети.

У цьому розділі ми будемо мандрувати з казковими тваринами стежинами чарівного лісу. У казках тварини вміють розмовляти, мислити, немов люди. У народних казок немає автора. Це спільне надбання народу.

— Відгадайте загадку

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

1. Читання статті про казки у підручнику на с. 32.

— Які казки є найдавнішими?

— Хто їх складав?

2. Робота за малюнком (с. 32).

— Назвіть тварин, яких ви бачите на малюнку.

— У яких казках ви з ними зустрічались?

— Чи такий вигляд вони мають насправді?

— Чому саме такими намалював їх художник? (Тому, що вони казкові, чарівні.)

3. Робота зі словами з позначкою «читай правильно» (с. 33).

Спочатку зачитує вчитель, а учні повторюють.

4. Комбіноване читання. (с. 33).

Починає читати вчитель. Учні слідкують. Потім читання продовжують учні.

— Хто обрав собі за житло дідову рукавичку?

— Скільки тварин потрапило у рукавичку?

- Хто з вас знає як закінчилась казка? Я вам зачитаю завершення казки.

5. Гра «Порахуймо разом».

6. Фізкультхвилинка.

7. Робота у зошиті з друкованою основою (с. 22).

1) У казці по-різному сказано про ходу її персонажів. Перегляньте текст. Про кого це сказано. Запишіть.

2) Кому з тварин так відповідали мешканці рукавички? Запишіть.

8. Читання казки за особами.

9. Робота за малюнком на с. 35.

— Кого з героїв не зобразив художник? (Кабана-іклана.)

— Чому звірі намальовані у кожухах?

V. Підсумок уроку.

1.Підсумкова бесіда.

— Який розділ ми почали вивчати?

— Хто написав народні казки?

2. Повідомлення д/з.

3. Оцінювання роботи учнів на уроці.

Студентка вдало розпочала урок, організувала клас,привіталася, настроїла дітей на роботу.

Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці.

Студентка актуалізувала раніше вивчений матеріал.

Провела цікаву бесіду, діти активно відповідали та піднімали руки.

Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Повідомила тему уроку, чітко та голосно. Діти були готові до уроку, тому гарно засвоювали новий матеріал.

Студентка гарно володіла матеріалом, спілкувалася з усім класом, учням було цікаво.

Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).

Урок має логічне завершення.

Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів упродовж уроку сприяють створенню такої ситуації, коли учні відчуваюсь задоволення від своїх успіхів у навчанні (ситуація успіху).

Активна робота учнів у ході уроку дозволяє зробити висновок про те, що матеріал з теми засвоєно і мети досягнуто.

Урок проведено відповідно до обґрунтованого, чіткого плану, складеного студенткою у процесі підготовки до уроку.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]