Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Sposterezhennya2.doc
Скачиваний:
21
Добавлен:
07.02.2016
Размер:
426.5 Кб
Скачать

Спостереження уроку трудового навчання у 2-б класі проведеного Бойко о.

Тема: Мистецтво орігамі. Способи згинання паперу. Тюльпан.

Мета: ознайомити учнів з операціями згинання і складання паперу; навчити послідовності виготовлення виробів; познайомити зі схемами графічних зображень ліній мовними позначками під час роботи з папером; сприяти розвиткові пізнавальних інтересів учнів, почуття міри, пропорцій, кольорових сполучень, естетичних смаків; сприяти формуванню навичок культури праці у роботі з папером.

Обладнання: білий папір, кольоровий папір, ножиці, приклади тюльпанів, електронна презентація.

Хід заняття, зміст роботи

Особисте враження, зауваження

І. Організація уроку.

1) Привітання.

2] Перевірка необхідних матеріалів.

- Діти, перевірте - у вас на партах має бути папір та ножиці.

II. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми і мети уроку.

- Зараз осінь. Більшість днів похмурі та прохолодні. Хочеться чогось гарного, щоб нам нагадало про теплі пори року.

- Тож сьогодні ми з вами зробимо тюльпанчика, який ви зможете поставити у вазочку і він буде радувати вас весь час.

III. Практична робота.

1. Вступна розповідь.

2. Повторення правил техніки безпеки.

Правила роботи з ножицями:

Ножиці - це небезпечні інструменти. Поводитися з ними слід обережно. Користуйтеся ножицями із заокругленими кінцями.

3. Практична діяльність під керівництвом вчителя.

Складаємо орігамі "Тюльпан".

• Зігніть квадратний аркуш паперу по діагоналях. Розгорніть у вихідне положення.

• Зігніть аркуш навпіл по горизонталі. Розгорніть.

• Увігніть поздовжні згини всередину, що б вийшов трикутник зі складками всередині. Це базова модель - трикутник (водяна бомбочка). 

• Верхні нижні куточки відігнути вгору до вершини.

• Перевернути модель і проробити обличчям вниз те ж саме з ще одними нижніми куточками.

• Зігніть правий кут, що б вийшов ромб із згином посередині, переверніть модель і повторіть. 

• Слідкуйте за тим, щоб крайки і куточки дивилися вгору.

• Загніть правий кут до центру, трохи заходячи за центр. Загніть лівий кут внахлест так, щоб він повністю закривав правий кут. Переверніть фігурку і повторіть процедуру.

• Заправте один кут в інший. Повторіть цей крок, перевернувши фігуру. 

• Знайдіть внизу дірочку і надуйте бутон.

• Акуратно відігніть пелюстки.

4. Заключний інструктаж.

1) Аналіз і оцінювання робіт учнів.

2) Підсумок уроку.

- Що ми робили сьогодні на уроці?

- І якою технікою роботи з папером знайомились на уроці?

- Хто отримав задоволення від своєї праці на уроці?

  1. Прибирання робочого місця.

Студентка вдало розпочала урок, організувала клас,привіталася, настроїла дітей на роботу.

Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці.

Студентка актуалізувала раніше вивчений матеріал.

Провела цікаву бесіду, діти активно відповідали та піднімали руки.

Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Повідомила тему уроку, чітко та голосно. Діти були готові до уроку, тому гарно засвоювали новий матеріал.

Студентка гарно володіла матеріалом, спілкувалася з усім класом, учням було цікаво.

Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).

Урок має логічне завершення.

Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів упродовж уроку сприяють створенню такої ситуації, коли учні відчуваюсь задоволення від своїх успіхів у навчанні (ситуація успіху).

Активна робота учнів у ході уроку дозволяє зробити висновок про те, що матеріал з теми засвоєно і мети досягнуто.

Урок проведено відповідно до обґрунтованого, чіткого плану, складеного студенткою у процесі підготовки до уроку.

Спостереження уроку основи здоров’я , провела Князева Н.

Тема: Безпека на вулиці.

Мета:

  • ознайомити учнів з основними правилами поводження на вулиці%

  • формувати навички правильної поведінки на вулиці;

  • розвивати здатність правильно поводити себе на вулиці;

  • виховувати сміливість, спостережливість, винахідливість.

Обладнання: роздатковий матеріал.

Хід заняття, зміст роботи

Особисте враження, зауваження

I. Організаційний момент

  1. Привітання

  2. Перевірка готовності учнів до уроку.

II. Актуалізація опорних знань. Повідомлення теми і завдань уроку.

  1. Бесіда

  • Як правильно поводити себе в школі?

  • Як себе вести, якщо ви заблукали?

  • Що кого потрібно звернутися, якщо загубилися?

  • Що потрібно знати про себе?

  1. Повідомлення теми уроку

Сьогодні, ми з вами будемо розглядати правила безпеки на вулиці.

III. Робота над темою уроку.

  1. Бесіда

  • Як ви поводите себе на вулицях?

  • Які правила ви можете мені назвати?

  1. Розповідь вчителя

Правила поводження на вулиці

  • Вивчіть можливі варіанти шляху до навчального закладу, до друзів тощо. Частіше змінюйте звичні маршрути. Запам'ятовуйте місцезнаходження райвідділів міліції та опорних пунктів охорони порядку. Ви повинні також знати місця молодіжних «тусовок», алеї, не освітлені ділянки вулиць.

  • Перед виходом з дому сплануйте свій маршрут. Подумки уявіть найкоротший та безпечний шлях. Повідомте батькам, куди ви йдете й коли повернетесь.

IV. Закріплення вивченого

  1. Вірш «Безпека на вулиці»

  2. Робота з зошитом

с. 39 – 40.

  • Що зображено на малюнку?

V. Підсумок

  1. Бесіда

  • Що вивчали на уроці?

  • Назвіть правила безпеки на вулиці.

  1. Вербальне оцінювання

Студентка вдало розпочала урок, організувала клас,привіталася, настроїла дітей на роботу.

Студентка актуалізувала раніше вивчений матеріал.

Провела цікаву бесіду, діти активно відповідали та піднімали руки.

Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Повідомила тему уроку, чітко та голосно. Діти були готові до уроку, тому гарно засвоювали новий матеріал.

Студентка гарно володіла матеріалом, спілкувалася з усім класом, учням було цікаво.

Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).

Урок має логічне завершення.

Висновки за уроком робить студентка разом з учнями.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]