Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Sposterezhennya2.doc
Скачиваний:
21
Добавлен:
07.02.2016
Размер:
426.5 Кб
Скачать

Спостереження уроку природознавства у 2-б класі проведеного Бойко о.

Тема. Осінні явища в житті рослин.

Мета: ознайомити учнів з осінніми змінами в житті рослин, закріпити навичку аналізу та узагальнення; учити спостерігати за рослинами восени; розвивати спостережливість, увагу, мовлення, мислення; учити бачити красу природи восени.

Хід заняття, зміст роботи

Особисте враження, зауваження

I. Організаційний момент.

1. Привітання.

2. Перевірка готовності робочого місця.

II. Хвилинка календаря.

1. Бесіда.(усно)

- Яке сьогодні число?

- Який місяць?

- Яка зараз пора року?

III. Актуалізація опорних знань учнів.

1.Бесіда.

  • Як змінюється погода восени?

  • З чим пов’язані ці зміни?

IV. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми і мети.

Сьогодні на уроці ми розглянемо, які зміни в житті рослин відбуваються восени.

V. Вивчення нового матеріалу.

1 Розповідь.

Осінь - пора збирання врожаю. Восени у більшості рослин дозрівають плоди і насіння.

2. Бесіда з елементами розповіді.

- Чому в народі кажуть «Сидить осінь на горбочку, вишиває лісові сорочку»?

- А чому восени листочки змінюють колір?

- Зелений колір листю надає хлорофіл

3. Робота з підручником.

1) Аналіз ілюстрації.

-Які зміни у живій природі можна спостерігати восени?

2) Читання тексту підручника

Читання ланцюжком.

3) Читання вірша Катерини Перелісної «Золота осінь»

- Про які ознаки осені розповідається у вірші?

- Як називається явище, коли опадає листя?

4. Розповідь.

- Зниження температури повітря восени позначається на житті рослин. Одним з найцікавіших осінніх явищ є листопад.

Цікаво знати!

Листя, що впало, теж приносить користь.

Висновки. Рослини, як і тварини, готуються до зими…

5. Перегляд мультфільму «Чому жовтіє та опадає листя?».

6. Фізкультхвилинка.

VI. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів.

1. Робота в зошиті з друкованою основою

1) Які зміни відбуваються в житті рослин восени? Познач правильні відповіді.

2) З’єднайте лінією листки з назвою дерева.

2. Цікаві прикмети.

VII . Підсумок уроку

1. Підсумкова бесіда.

- Які явища відбуваються з рослинами восени?

2. Повідомлення домашнього завдання.

3. Оцінювання роботи учнів.

Студентка вдало розпочала урок, організувала клас,привіталася, настроїла дітей на роботу.

Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці.

Студентка актуалізувала раніше вивчений матеріал.

Провела цікаву бесіду, діти активно відповідали та піднімали руки.

Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Повідомила тему уроку, чітко та голосно. Діти були готові до уроку, тому гарно засвоювали новий матеріал.

Студентка гарно володіла матеріалом, спілкувалася з усім класом, учням було цікаво.

Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).

Урок має логічне завершення.

Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів упродовж уроку сприяють створенню такої ситуації, коли учні відчуваюсь задоволення від своїх успіхів у навчанні (ситуація успіху).

Активна робота учнів у ході уроку дозволяє зробити висновок про те, що матеріал з теми засвоєно і мети досягнуто.

Урок проведено відповідно до обґрунтованого, чіткого плану, складеного студенткою у процесі підготовки до уроку.

Спостереження уроку трудового навчання, провела Князева Н.

Тема: Ліплення з пластиліну композиції жабка в ставку.

Мета:

  • закріпити знання учнів у роботі з пластиліном;

  • навчити виготовляти жабку на ставку;

  • розвивати творчі здібності, увагу, пам'ять, уяву;

  • виховувати естетичний смак та акуратність у школярів.

Обладнання: пластилін, предметні малюнки.

Хід заняття, зміст роботи

Особисте враження, зауваження

І. Організація уроку

  1. Привітання вчителя.

  2. Перевірка матеріалів та інструментів, які відповідають темі уроку.

  3. Організація робочого місця.

Дітки, перевірте, чи правильно необхідне приладдя лежить у вас на парті. Все, з чим ми працюємо лівою рукою повинно лежали зліва від нас. Все, що ми беремо і з чим працюємо правою рукою – по праву сторону.

ІІ. Вступний інструктаж

  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і теми уроку.

Скачуть на болоті

Зелененькі лапки,

Квакають завзято

Веселенькі ...

(Жабки)

Сьогодні на уроці трудового навчання ми будемо виготовляти «жабку у ставку» за допомогою пластиліну.

  1. Вступна бесіда

Найзвичніші, звичайно, лягушки. Вони підрозділяються на зелених, переважно живуть у воді, і бурих, наземних.

ІІІ. Практична робота.

Правила поводження з ножицями.

  • Клади ножиці чи ніж так, щоб вони не виступали за край робочого місця.

  • Не працюй тупими ножицями, а також ножицями зі слабким кріпленням.

  • У процесі різання уважно слідкуй за розміткою.

  • У процесі роботи тримай матеріал пасивною рукою так, щоб пальці були осторонь від гострого леза.

  • Не розмахуй ножицями, ножем, під час різання не ходи, а також не підходь занадто близько до того, хто ними працює.

План.

  1. Беремо кольори, які будуть необхідні для роботи.

  2. Робимо тіло, з не великого шматка пластиліну, з якого робимо круглу форму.

  3. З пласких частин робимо лапки. І з 2х маленьких частинок круглої форми робимо очі.

  4. Робимо ставок за допомогою картону голубого або синього кольору.

ІV. Заключний інструктаж

  1. Аналіз і оцінювання учнівських робіт.

Аналіз учнівських робіт.

  1. Підсумкова бесіда.

  • Що ми сьогодні виготовляли на уроці трудового навчання?

V. Прибирання робочого місця

Студентка вдало розпочала урок, організувала клас,привіталася, настроїла дітей на роботу.

Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці.

Студентка актуалізувала раніше вивчений матеріал.

Провела цікаву бесіду, діти активно відповідали та піднімали руки.

Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Повідомила тему уроку, чітко та голосно. Діти були готові до уроку, тому гарно засвоювали новий матеріал.

Студентка гарно володіла матеріалом, спілкувалася з усім класом, учням було цікаво.

Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).

Урок має логічне завершення.

Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Проконтролювала, щоб діти прибрали свої робочі місця.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]