Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Sposterezhennya2.doc
Скачиваний:
20
Добавлен:
07.02.2016
Размер:
426.5 Кб
Скачать

Спостереження уроку читання у 4- а класі проведеного Свиридовой к.

Тема: Одиниці вимірювання маси. Заміна одних одиниць вимірювання маси іншими.

Мета: систематизувати знання учнів про одиниці вимірювання маси; формувати уміння замінювати одиниці вимірювання маси іншими; вправляти в знаходженні частини від заданої величини, у розв’язуванні задач способом відношення.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: фішки, таблиця одиниць маси, таблиця народних мір маси, коротка умова задачі, папка з завданнями для усного рахунку, плакат із завданням для самостійної роботи.

Хід заняття, зміст роботи

Особисте враження, зауваження

І. Організація класу

  • почнемо урок з усного рахунку.

ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.

1. Усний рахунок

а) Виразити в метрах

14005 см; 35090 см;

б) Виконати дії:

7см 9мм+ 3см 6мм;

9км ‒ 250м;

313мм – 212мм;

5м 3дм – 1м 9дм

в) Знайти:

г) Цікаві задачі.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

  1. Бесіда.

  • Які одиниці маси ви знаєте?

  • Як визначають масу предметів?

  • Які гирі використовують для визначення маси предметів?

  • Скільки грамів в 1 кг?

  1. Робота з дошкою.

— Для вимірювання маси великих вантажів використовують одиниці вимірювання маси — центнер і тонну.

Розгляньте таблицю на дошці

  1. Первинне закріплення.

Робота з підручником

а)Математичний диктант (№272, №273)

б) Виконання вправи 270 (усно)

  • Прочитайте задачу кожен мовчки.

  • А тепер Вася прочитає задачу вголос.

в) Виконання вправи 271 (усно)

  • Прочитайте задачу кожен мовчки.

  • А тепер Вася прочитає задачу вголос.

  • Чи можна одразу відповісти на питання задачі?

Фізкультхвилинка

ІV. Розвиток математичних знань

  1. Розв’язування задачі №274

Коротка умова на дошці

2 ц нафт. – 3 ц к.вуг.

? т нафт. – 60 т к.вуг.

  • Прочитайте задачу кожен мовчки.

  • А тепер Вася прочитає задачу вголос.

  • Про що говориться в задачі?

  1. Самостійна робота

а) Виконання вправи № 276 (завдання по варіантам вивішені на дошці)

б) Задача № 277*

  • Задачу розв’язуйте без короткої умови і тільки виразом, не по діям.

V. Підсумок уроку

1. Підсумкова бесіда

  • Скільки кілограмів у 1 т; 5 ц; 8 ц 16 кг; 120 т?

3. Оцінювання роботи учнів

4. Повідомлення домашнього завдання

  • Дякую вам за гарну роботу. Всі молодці, дуже старались. До побачення!

Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці.

Раціонально, вдумливо й дидактично грамотно визначена основна мета уроку, вона випливає зі змісту навчального матеріалу, відповідає віковим та інтелектуальним особливостям учнів класу і несе в собі інформацію про кінцевий результат уроку.

Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).

Робота з вивчення нового матеріалу характеризується конкретністю і чіткістю реалізації основних завдань уроку. Виклад нового матеріалу відзначається логічністю, вмілим виділенням головного, істотного. Студентка розкриває зміст теми цікаво, доступ­но, з наукових позицій.

У ході подачі нового матеріалу проводиться безпосередня перевірка якості розуміння його учнями. Засвоєння нового матеріалу школярами на уроці є оптимальним.

Використання наочності, застосування її дозво­лило не тільки доступно викласти новий матеріал і закріпити його, але й зекономити час на вироблення практичних умінь і навичок в учнів на самому уроці. Це особливо важливо, оскільки попереджається перевантаження школярів в умовах домашньої роботи.

Майстерність студентки виявлялася в тому, що знання, набуті учнями на попередніх уроках, вдало застосовуються на цьому, повторення оптимально співвідноситься з вивченням нового матеріалу та­ким чином, що для повторення не потрібно спеціально виділяти час.

Увесь клас працював активно та з інтересом.

Урок проведено в досить високому темпі, раціонально використано час.

Мети уроку досягнуто.

Урок має логічне завершення.

Висновки за уроком робить студентка разом з учнями. Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів упродовж уроку сприяють створенню такої ситуації, коли учні відчуваюсь задоволення від своїх успіхів у навчанні (ситуація успіху).

Активна робота учнів у ході уроку дозволяє зробити висновок про те, що матеріал з теми засвоєно і мети досягнуто.

Урок проведено відповідно до обґрунтованого, чіткого плану, складеного студенткою у процесі підготовки до уроку.

Спостереження уроку Я і Україна у 4- А класі проведеного Свиридовой К.

Тема. Материки Землі

Мета: закріпити знання про карту півкуль, ознайомити учнів з поняттям “материки”, з їхнім розміщенням на глобусі і карті півкуль; розвивати спостережливість, уміння аналізувати, робити вис­новки; виховувати бережливе ставлення до природи, любов до рідного краю.

Обладнання: фізична карта півкуль, глобус, контурні карти, фізична карта України.

Хід заняття, зміст роботи

Особисте враження, зауваження

I. Організаційний момент

– Доброго дня діти!

У класi стало тихенько,

Усi сидять рiвненько,

Вчитель до вас усмiхається,

Наш урок розпочинається.

II. Хвилинка календаря

— Який сьогодні день?

— Яке число і місяць?

— Який стан неба?

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

1. Індивідуальне (усне) опитування.

— Що називається глобусом? Як зображують на глобусі поверхню Землі?

— Що таке географічна карта?

— Який напрям вказують меридіани?

2. Індивідуальне опитування за тестами.

Тести

Оцінювання відповідей учнів та тестових завдань.

ІV. Актуалізація опорних знань

— Що ми зображуємо на глобусі і карті?

— За допомогою яких кольорів ми це робимо?

— Якого кольору на карті більше? Якого — менше?

V. Мотивація пізнавальної діяльності, повідомлення теми і мети уроку.

— А от тему сьогоднішнього уроку ви дізнаєтеся, коли виконаєте вправу «Дешифрувальник»

МАТЕРИКИ

— Отже, сьогодні на уроці ми будемо мандрувати по … ( материках)

VI. Сприймання та усвідомлення навчального матеріалу

  1. Робота за логічно – опорною схемою

  2. Розповідь учителя про походження материків.

Історія виникнення материків

Метод « Мозаїка» Гра

«Мандрівники»

Правило: уважно слухайте інформацію інших і запам’ятовуйте якомога більше цікавих фактів, за необхідності робіть нотатки.

Домашні групи отримують уявні валізи із цікавою інформацією про материк, куди вони відправляються мандрувати.

Обмін інформацією з іншими групами.

  • Що спільного і відмінного між материками?

( СПІЛЬНЕ: материки – це окремі великі ділянки суші, що омиваються водою; РІЗНЯТЬСЯ материки розмірами, конфігурацією, формами земної поверхні , природою)

ПОРТ « Фізкультхвилинка»

Діти виконують під музичний супровід «Матроси»

  • Фізкультхвилинка

VII. Узагальнення та систематизація знань учнів

  1. Гра « Загадки – відгадки»

  • Відгадайте загадку та отримайте конверт із пазлами. Складіть із частинок свій материк.

  1. Гра « Відгадайте мене»

  2. Робота в групах за картками

Сигнал «SOS!» . Заблукалі кораблі не можуть потрапити до своїх материків.

Просять вашої допомоги.

VIII. Підсумок уроку

— То які материки ви запам’ятали?

— Який материк є найбільшим за площею, а який — найменшим?

— Що нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Про що ви хотіли б дізнатися більше?

IХ. Повідомлення домашнього завдання.

— Прочитати статтю в підручнику. В робочий зошит виписати назви тварин і рослин будь-яких двох материків (за вибором).

Х. Оцінювання

Урок за типом комбінований. Чіткість його визначається логічним взаємозв'язком окремих структурних частин, які оптимально витримані часово, мають свою мету та зміст і відзначаються логічною завершеністю. Це підтверджує достатню культуру педагогічної праці.

Раціонально, вдумливо й дидактично грамотно визначена основна мета уроку, вона випливає зі змісту навчального матеріалу, відповідає віковим та інтелектуальним особливостям учнів класу і несе в собі інформацію про кінцевий результат уроку.

Уміло проводиться мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчання (науковості, систематичності й послідовності, доступності, свідомості й активності учнів).

Робота з вивчення нового матеріалу характеризується конкретністю і чіткістю реалізації основних завдань уроку. Виклад нового матеріалу відзначається логічністю, вмілим виділенням головного, істотного. Студентка розкриває зміст теми цікаво, доступ­но, з наукових позицій.

У ході подачі нового матеріалу проводиться безпосередня перевірка якості розуміння його учнями. Засвоєння нового матеріалу школярами на уроці є оптимальним.

Використання наочності, застосування її дозво­лило не тільки доступно викласти новий матеріал і закріпити його, але й зекономити час на вироблення практичних умінь і навичок в учнів на самому уроці. Це особливо важливо, оскільки попереджається перевантаження школярів в умовах домашньої роботи.

Майстерність студентки виявлялася в тому, що знання, набуті учнями на попередніх уроках, вдало застосовуються на цьому, повторення оптимально співвідноситься з вивченням нового матеріалу та­ким чином, що для повторення не потрібно спеціально виділяти час.

Увесь клас працював активно та з інтересом.

Урок проведено в досить високому темпі, раціонально використано час.

Мети уроку досягнуто.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]