Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Історія соціальної педагогіки 2011.doc
Скачиваний:
6
Добавлен:
10.06.2015
Размер:
188.42 Кб
Скачать

Семінарське заняття № 7.

Тема: Ідеї соціального виховання у педагогіці ХVІІІ ст. (2 год.).

Мета: формувати у студентів уміння виокремлювати та аналізувати соціально-педагогічні ідеї у змісті праць видатних педагогів-класиків, порівнювати різні педагогічні позиції, узагальнювати; виховувати інтерес до пошукової діяльності.

Хід заняття:

    1. Виховний проект Ж.-Ж.Руссо з точки зору завдань соціального виховання.

    2. Державна політика захисту дитинства у Російській імперії у ХVІІІ ст.

    3. Вітчизняні педагоги-просвітителі про соціальне виховання (Г.Сковорода, М.Ломоносов, О.Радищев, М.Новиков).

Практичне завдання: опрацювати твори просвітителів, вміщені у хрестоматії.

Оцінювання: 1б. – за відвідування; 1-2 б. – за усну відповідь; 1-2б. – за виконання практичного завдання.

Практичне заняття № 8.

Тема: Ідеї соціального виховання у педагогіці ХІХ ст. (2 год.).

Мета: формувати у студентів уміння виокремлювати та аналізувати соціально-педагогічні ідеї у змісті праць видатних педагогів-класиків, порівнювати різні педагогічні позиції, узагальнювати; виховувати інтерес до пошукової діяльності.

Хід заняття:

    1. Принципи природовідповідності та культуровідповідності у працях класиків педагогіки (Я.Коменський, Й.Песталоцці, А.Дістервег, К.Ушинський).

    2. «Виховання, якщо вона бажає щастя людині, повинно виховувати її не для щастя, а готувати до праці життя» (за статтею К.Ушинського «Праця у її психічному та виховному значенні»).

    3. Стаття М.Пирогова «Школа та життя» та її значення для становлення соціальної педагогіки як науки.

    4. Розробка П.Наторпом теоретичних проблем соціальної педагогіки (за матеріалами праць вченого).

    5. Г.Спенсер про науку життя.

    6. Соціально-педагогічні проекти Й.Песталоцці, їх історичне значення.

Практичне завдання: здійснити попередній змістово-структурний аналіз творів педагогів, вміщених у хрестоматіях, скласти тези, зробити виписки згідно обраної теми.

Оцінювання: 1б. – за відвідування; 1-2 б. – за усну відповідь; 1-2 б. – за виконання практичного завдання.

Теми семінарських та практичних занять

Vіі семестр Семінарське заняття № 1, 2.

Тема: Державна політика захисту дитинства у ХІХ – поч. ХХ ст.(4 год.).

Мета: ознайомлення студентів із наступним етапом у розвитку політики захисту дитинства в означений період, його сутністю, завданнями, реальними наслідками, визначення ідей та порад, що можуть стати у нагоді у виховній діяльності сучасного соціального педагога.

Хід заняття:

  1. Соціально-педагогічна діяльність Відомства імператриці Марії.

  2. Дитячі притулки та сирітські інститути.

  3. Зміст та методи виховної роботи у виховних будинках та дитячих притулках.

  4. Благодійні виховні заклади др. пол. ХІХ – поч. ХХ ст.

Практичні завдання:

  1. Скласти схему виховних закладів для дітей (державних та благодійних) (за матеріалами посібника Ю.Василькової «Соціальна педагогіка»).

  2. Опрацювати статті В.Одоєвського та В.Стоюніна і визначити зміст і особливості виховної роботи з дітьми.

Оцінювання: 1б. – за відвідування; 1-2 б. – за усну відповідь; 1-2б. – за виконання практичного завдання.