Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Міністерство науки і освіти Україн1.docx
Скачиваний:
56
Добавлен:
02.06.2015
Размер:
128.11 Кб
Скачать

II Приклади практичного використання методики проведення нетрадиційних уроків з української мови

2.1 Урок-гра «Найрозумніший». Повторення вивченого [2, c. 33-36]

Мета: повторити й узагальнити засвоєний учнями матеріал шостого класу; формувати уміння й навички усного мовлення, вміння швидко орієнтуватися у запропонованій ситуації; виховувати в учнів наполегливість у здобутті знань, інтерес до вивчення рідної мови.

Сторінка 21

Обладнання: сигнальні картки або набір цифр (1,2,3,4), комп’ютер, таблиця на дошці.

Тип уроку: нестандартний урок-гра.

Хід уроку.

І. Мотивація навчання

1. Організаційний момент.

2. Оголошення теми та мети уроку.

3. Ознайомлення з правилами гри «Найрозумніший».

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Проведення двох турів гри «Найрозумніший».

На старт виходять 12 учнів – представники 6-А класу. Із чотирьох варіантів відповідей кожен повинен вибрати один правильний. На обміркування дається 5 секунд. Троє переможців виходять у півфінал, щоб продовжити боротьбу за почесний титул «Найрозумніший».

І тур гри «Найрозумніший»

Варіанти відповідей учні показують за допомогою сигнальних цифр 1, 2, 3, 4; асистент із зворотного боку дошки в ході гри фіксує результати на турнірній таблиці. Після кожного запитання учитель повідомляє, скільки учасників дало правильні відповіді.

Запитання для І туру

1. Звуки мовлення вивчає такий розділ науки про мову:

1) лексикологія;

2) будова слова;

3) фонетика;

4) орфоепія.

2. Слова, вивчення яких обмежене певною місцевістю, називаються:

1) загальновживаними;

2) професійними;

3) архаїзмами;

4) діалектизмами.

3. Закони, угоди, постанови, плани, оголошення та ін.. – це основні жанри висловлювань стилю…

1) наукового;

2) офіційно - ділового;

3) публіцистичного;

4) художнього.

4. Іменник бідолаха належить до:

1) чоловічого роду;

2) жіночого роду;

Сторінка 22

3) середнього роду;

4) спільного роду.

5. Іменники в називному і кличному відмінках вживаються:

1) завжди з прийменниками;

2) завжди без прийменників;

3) у називному без прийменників, у кличному можуть вживатися з прийменниками і без них;

4) з прийменниками і без них в обох відмінках.

6. Іменник курчатко належить до:

1) першої відміни;

2)другої відміни;

3) третьої відміни;

4) четвертої відміни.

Після шостого запитання всі дивляться на турнірну таблицю, яку в ході гри заповнював асистент із зворотного боку дошки (або фіксував на комп’ютері). Турнірна таблиця покаже, чи є лідери. Учитель називає їхні прізвища.

7. Знайдіть правильний варіант чоловічого імені по батькові від іменника Хома:

1) Хоминович;

2) Хомич;

3) Хомович;

4) Хомич і Хомович.

8. До якісних належить прикметник у такому словосполученні:

1) заячий хвіст;

2) заячий слід;

3) заячий характер;

4) заяча шапка.

9. У якому варіанті складний прикметник пишеться разом:

1) жовте/коричневий;

2) молочно/білий;

3) біло/сніжний;

4) сніжно/білий?

Знову дивимось в турнірну таблицю, чи є зміни в групі лідерів.

10. Як правильно утворити форму орудного відмінка від числівника девятсот?

1) Дев’ятистами;

2) дев’ятьомастами;

3) дев’ятьмастами;

4) девятьмастами або девятьомастами.

ІІ. Займенники за значенням і граматичними ознаками поділяються на (скільки?) розрядів:

1) 9;