Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
11 сынып жаңа 2012.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
10.35 Mб
Скачать

IV. Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

V. Әдіс-тәсілдер: Жаңа сабақты түсіндіру.

VI. Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

2.Үй тапсырмасын сұрау.

3.Жаңа сабақты түсіндіру.

4.Жаңа сабақты бекіту.

5.Сабақты қорытындылау, үйге тапсырма.

І.Үй тапсырмасын сұрау.

1. Фотоэффект дегеніміз не?

2. Фотоэффект заңдары.

3. фотоэффекттің негізгі теңдеуі.

4. Эйнштейн теңдеуі.

5. Фотоэффекттің қолданылуы.

ІІ. Жаңа сабақты түсіндіру.

Фотон дегеніміз – энергиясы h𝜈 болатын элементар бөлшек.

Масса мен энергияның байланысын өрнектейтін сол теориясының Е=mc2 формуласынан фотонның массасын табуға болады.

Импульс

толқындық сан

Импульс – векторлық шама. Фотон импульсінің бағыты жарықтың таралу бағытымен бірдей, ал жарық толқындарының таралу бағыты к толқындық вектормен сипатталады.

ІІІ.Сабақты бекіту:

Есептер шығару.

№ 6.6.2. есеп.

Бер: Е = 3,2·10-19 Дж Шешуі: ; ;

𝜆 - ?

IV.Жеке оқушылармен жұмыс. Оқушылардың деңгейлеріне байланысты тапсырмалар беру. Дарынды балалармен жұмыс 6 – тарау. Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс.

Дарынды оқушылармен жұмыс

Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс

1

2

3

4

5

V.Қорытынды: Оқушыларды бағалау.

VI.Үйге тапсырма: §6.6. Фотондар. 203 – есептер шығару.

45 - сабақ Күні, айы_______________

I. Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару.

ІІ. Сабақтың мақсаты:

  1. Білімділік. Әр түрлі деңгейдегі оқушыларға есеп түрлерін көрсету.

  2. Дамытушылық. Есеп шығару арқылы оқушылардың ой-өрісін дамыту, кеңейту.

  3. Тәрбиелілік. Оқушылардың өздері еңбектенуге тәрбиелеу.

ІІІ. Сабақтың көрнекілігі: Электронды оқулық, плакаттар, дидактикалық материалдар.

IV. Сабақтың түрі: Есеп шығару.

V. Әдіс-тәсілдер: Талдау, жеке жұмыс.

VI. Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

2.Үй тапсырмасын сұрау.

3.Жаңа сабақты түсіндіру.

4.Жаңа сабақты бекіту.

5.Сабақты қорытындылау, үйге тапсырма.

І.Үй тапсырмасын сұрау.

1. Фотон дегеніміз не?

2. Энергияның өрнегін жаз.

3. Импультің фориуласын жаз.

4. Импульс дегеніміз не?

ІІ. Жаңа сабақты түсіндіру.

Есеп шығару.

№ 6.6.3.

Бер: m = 1,66·10-30 кг Шешуі: ;

𝜆 - ?

№ 6.6.4.

Бер: E = 8·10-19 Дж Шешуі:

р - ?

№ 764 есеп.

Бер: p = 0,2 Па Шешуі:

ρ = 0,6 ;

I - ?

ІІІ.Сабақты бекіту: Есептер шығару арқылы сабақты бекіту.

IV.Жеке оқушылармен жұмыс. Оқушылардың деңгейлеріне байланысты тапсырмалар беру.

Дарынды оқушылармен жұмыс

Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс

1

2

3

4

5

V.Қорытынды: Оқушыларды бағалау.

VI.Үйге тапсырма: № 6.6.1.; 6.6.3.; 6.9.2.; есептер.

46 - сабақ Күні, айы_______________

I. Сабақтың тақырыбы: Рентген сәулелері. Жарықтың қысымы.

ІІ. Сабақтың мақсаты:

  1. Білімділік. Оқушыларға рентген сәулелерін, жарықтың қысымын түсіндіру.

  2. Дамытушылық. Алған білімдерін ұштастыра отырып дамыту.

  3. Тәрбиелілік. Оқушыларды білімділікке, біліктілікке үйрету.

ІІІ. Сабақтың көрнекілігі: Электронды оқулық, плакаттар, дидактикалық материалдар.

IV. Сабақтың түрі: Баяндау.

V. Әдіс-тәсілдер: Жаңа сабақты түсіндіру.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]