Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
metodika_obr_ta_khud_mist.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
103.07 Кб
Скачать
  1. Визначте структуру написання план-конспекту уроку з образотворчого мистецтва.

Тема. Композиція на тему "Вже обтрусили айстри роси".

Мета. Ознайомити дітей з особливостями роботи з акварельними фарбами. Навчати передавати характерні особливості силуетної форми та просторові зміни форми квітки з натури. Розвивати спостережливість. Виховувати вміння милуватися квітами.

Обладнання. Акварельні фарби, круглий м'який пензель,ілюстрації із зображенням квітів, альбом-посібник з образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» (3 клас).

Зміст і хід уроку

І. Організаційна частина.

Повідомлення теми і завдань уроку.

Сьогодні будемо працювати акварельними фарбами, малюватимемо з натури квіти.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

- Яка зараз пора року?

- Які зміни у природі відбуваються з приходом осені?

- Які кольори переважають цієї пори?

- Що таке пейзаж? Натюрморт?

III. Робота над темою уроку.

1. Вступна бесіда.

Чарівниця осінь починає розвішувати на гілках перші золоті дукати багряного листя.

А в кришталево-прозорому небівже кружляють журавлі. Природа на прощальний банкет одягає своє невимовно красиве вбрання, милуючи зір грою казкових барв. Заглянемо хоч на хвильку наквітник біля нашої школи.

На ньому горять, переливаються шумовинням осінні квіти.

Тут гладіолуси розкішні,

Барвисті айстри аж горять,

А серед них гвоздики пишні

Яскравим цвітом майорять.

І чорнобривці, і жоржини

До сонця тягнуться у вись,

У їх пелюстках в день осінній

Всі барви райдуги злились.

- Які ж барви веселки? Про які квіти говориться у вірші? (Так про осінні). Прослухавши ці рядки поетичні, що написав В. Сосюра, ви зразу дізнаєтесь, які квіти будемо малювати.

Айстри задумані, квіти останнії,

Осені пізньої сльози багрянії...

Сумно шепочеться вітер над вами,

І обмиває вас небо дощами.

- Які ж це квіти? (Айстри).

Так, це жовті, червоні, сині, сніжно-білі айстри. (Показ букету на столі). Їх нам дарує рання осінь.

- Може, хто з вас знає, чому їх так називають?

Назва цієї квітки походить від грецького "астер" - зірка. Поетична легенда розповідає, що перша квітка айстри виросла з порошинки, яка впала на землю з неба. І тому в тиху ясну осінню ніч у квітках чути ледве вловимий шепіт - то айстри розмовляють із зірками. У народі ці квіти ще називають зірочками.

2.Ознайомлення з новою технікою.

Квіти ми будемо писати, дивлячись на айстри в букеті на столі, тобто з натури. Працюватимемо з акварельними фарбами, великим м'яким пензлем. Перед малюванням фарби потрібно злегка змочити. Для акварелі потрібно більше води. Крізь тонкий шар цієї фарби просвічує тіло. Аквареллю краще працювати на білому папері. Малювати починають аквареллю з самого світлого місця. Фарби змішують на палітрі у вологому стані чи вливають колір в колір на самому малюнку. Щоб підсилити колір, новий колір фарби наносять на вже висохлий слой.

Якщо працювати по мокрому, то виходять м'які переходи кольору в колір. Фарбу можна змити водою, забираючи лишок фарби сухим пензлем.

3. Робота з підручником (с. 20-21)

Розгляд і порівняння художніх робіт С. Пашкова "Маки", О. Кульчицької "Цикламен", В. Конашевич "Натюрморт".

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]