- •Міністерство освіти і науки, молоді та спорту україни українська інженерно-педагогічна академія
- •З педагогічної практики
- •Загальна частина
- •Характеристика навчального закладу:
- •1.2 Виховна та навчально-методична робота
- •2 Методична Частина
- •2.1 Аналіз організаційно-змістовних та просторово-часових умов навчального процесу з теми
- •2.1.1 Аналіз професійної затребуваності фахівця
- •2.1.2 Аналіз професійної діяльності фахівця
- •2.1.3 Аналіз освітньо-професійної програми та навчального плану підготовки фахівця
- •2.1.4 Аналіз навчальної програми з дисципліни
- •2.1.5 Аналіз виробничо-технічної бази з теми
- •2.2 Розробка дидактичного проекту заняття
- •2.2.1 Визначення способів контролю і коректування базових знань
- •2.2.2 Аналіз навчальної літератури
- •2.2.3 Створення інформаційних (логіко-змістовних) матеріалів
- •Internet Explorer
- •Internet Exploler
- •2.2.4 Розробка дидактичного інструментарію проведення заняття
- •2.3 Аналіз занять викладачів і студентів-практикантів
- •2.4 Складання рекомендацій з удосконалення дидактичного проекту
- •3. Виховна частина
- •3.1 План виховної роботи групи студентів навчального закладу бази-практики
- •3.2 Щоденник педагогічних спостережень
- •3.3 Розробка виховного заходу
- •3.4 Аналіз відвідуваного виховного заходу
- •3.5 Складання рекомендацій з удосконалення виховного заходу
- •3.6 Результати профорієнтаційної роботи з учнями навчального закладу – бази практики
- •3.7 Загальний висновок про проведену виховну роботу
- •1 . Організаційний момент
- •2 . Створення емоційного настрою .
- •3 . Основна частина класної години .
- •4 . Заключна частина круглого столу.
3.3 Розробка виховного заходу
Розробку виховного заходу оформимо за допомогою наступної логічної структури.
Захід №1.
Тема: «І знову про любов»
Мета: запропонувати 9-м поміркувати про любов, її значущості в житті кожної людини; сприяти виробленню власної чіткої позиції з обговорюваного питання і формування моральних цінностей і правильних життєвих орієнтирів; виховувати почуття відповідальності за свої вчинки.
Форма проведення: круглий стіл.
Група, курс: ОБ1-11.
Робоча професія: оператор комп’ютерного набору
Місце, дата і час проведення: ЦПТО №1, 10.02.2013.
Відповідальний за проведення: Борисов А.С.
Хід заходу
Підготовчий етап
Робота з підготовки приміщення щодо проведення заходу.
Приміщення повинно відповідати загальним гігієнічним і практичним нормам вищого навчального закладу, спеціальної підготовки приміщення не потрібно.
Підготовка необхідного обладнання та технічних засобів.
Підготовки навчальної дошки та виховних ситуацій.
Залучення учнів з визначенням завдань та мети підготовки до заходу.
Роздуми про відмінність переконання від доказування.
Основна частина
План проведення заходу.
І. Активізація уваги студентів.
ІІ. Розгляд груп людей за критерієм життєвих орієнтирів.
ІІІ. Практичні ситуації із використанням набутих знань.
Відповідно до плану опис ходу заходу (розміщується в додатку А1).
Заключна частина
1. Проведення підсумків.
В ході виховного заходу ми поміркувати про любов, її значущості в житті кожної людини; виробили власну чітку позицію з обговорюваного питання і формування моральних цінностей і правильних життєвих орієнтирів; виховали почуття відповідальності за свої вчинки.
Захід №2.
Тема: «Шкідливі звички»
Мета: привернути увагу учнів до збереження власного здоров'я як найвищої цінності життя; виховувати в учнів потребу бути здоровими. Переконувати в негативному впливі на молодий організм психоактивних речовин (тютюновий дим, алкоголь).
Форма проведення: бесіда з елементами гри;
Група, курс: ОБ1-11
Робоча професія: оператор комп’ютерного набору
Місце, дата і час проведення: ЦПТО №1, 17.02.2013, 13:20.
Відповідальний за проведення: Савченко О.О.
Хід заходу
Підготовчий етап
Робота з підготовки приміщення щодо проведення заходу.
Приміщення повинно відповідати загальним гігієнічним і практичним нормам вищого навчального закладу, спеціальної підготовки приміщення не потрібно.
Підготовка необхідного обладнання та технічних засобів.
Підготовка демонстраційних матеріалів на тему шкідливого впливу паління.
Залучення учнів з визначенням завдань та мети підготовки до заходу.
Залучаються 4 студенти, які готують розповідь про шкідливий вплив, готують реальні факти негативного впливу куріння.
Основна частина
План проведення заходу.
I. Актуалізація пізнання.
II. Мотивація пізнавальної діяльності.
III. Сторінка пізнання.
IV. Практикум.
V. Рефлексія.
VI. Ознайомлення з «Ні-стратегією» (як сказати «ні»).
Відповідно до плану опис ходу заходу (розміщується в додатку А2).
Заключна частина
1. В ході виховного заходу студенти ознайомилися із шкідливим впливом паління на здоров’я людини та оточуючих, практикою та думкою про паління видатних людей сучасності та минулого, зрозуміють важливість здорового способу життя.
