Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
LR_6.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
25.11.2019
Размер:
256 Кб
Скачать

Практичне заняття №2 Створення форм для введення даних

Мета заняття: Отримати навики з розробки та оформлення форм

Теоретичні відомості

Access дозволяє організувати зручний і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс користувача для роботи з даними за допомогою форм. Формами називаються діалогові вікна, що настроюються, зберігаються в базі даних у вигляді об'єктів спеціального типу. Форми Access є об'єктами бази даних, так само, як таблиці і запити. Форми використовуються в додатку для введення і відображення даних. Формами можна управляти програмно з допомогою процедур на VBA.

Форми надають зручніший спосіб перегляду і правки даних в таблицях, ніж режим Таблиці. Форми містять так звані елементи управління, за допомогою яких здійснюється доступ до даним в таблицях. Елементами управління є текстові поля для введення і правки даних, кнопки, прапорці, перемикачі, списки, написи, а також рамки об'єктів для відображення графіки і об'єктів OLE. Створення форм, що містять необхідні елементи управління, істотно спрощує процес введення даних і дозволяє запобігти помилкам.

Форми Access надають функціональні можливості для виконання багатьох завдань, які не можна виконати іншими засобами. Форми дозволяють виконувати перевірку коректності даних при введенні, проводити обчислення, і забезпечують доступ до даним в зв'язаних таблицях за допомогою підлеглих форм.

2.1 Автоматичне створення форми на основі таблиці або запиту

Access пропонує декілька способів створення форм. Найпростішим з них є використання засобів автоматичного створення форм на основі таблиці або запиту. Автоматично створювані форми (автоформи) бувають трьох видів: організовані "в стовпець" (Columnar), стрічкові (Tabular) і табличні (Datasheet).

Щоб створити форму за допомогою засобу автоматичного створення форм:

1. Клацніть по ярлику Форми (Forms) у вікні База даних (Database) і натисніть кнопку Створити (New). З'явиться діалогове вікно Нова форма (New Form), зображене на рис. 2.1.

Рис. 2.1. Діалогове вікно Нова форма

  1. У списку діалогового вікна Нова форма виділіть один з елементів: Автоформа: у стовпець (AutoForm: Columnar), Автоформа: стрічкова (AutoForm: Tabular) або Автоформа: таблична (AutoForm: Datasheet).

  2. У полі із списком, що знаходиться в нижній частині діалогового вікна Нова форма, містяться імена всіх таблиць і запитів бази даних, які можуть бути використані як джерело даних для форми.

  3. Натисніть кнопку ОК.

В результаті буде автоматично створена і відкрита форма вибраного вигляду. Щоб створену форму можна було використовувати надалі, її необхідно зберегти. Для збереження форми виберіть команду Файл, Зберегти (File, Save) або натисніть на кнопку Зберегти (Save) на панелі інструментів Стандартна (Standard).

Вид автоматично створеної форми визначає спосіб відображення даних. Записи з джерела даних в табличній формі відображаються у вигляді таблиці; у формі "в стовпець" кожен запис відображається у вигляді набору елементів управління, відповідних полям запису, розташованим в один стовпець; у стрічковій формі – в один рядок. Автоматично створена форма включає всі поля у вибраному джерелі даних.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]