Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
роб прог.Філософія та метод. науки.doc
Скачиваний:
6
Добавлен:
24.11.2019
Размер:
707.07 Кб
Скачать

План семінарських занять Практичне заняття №1. Тема :Наука як цілісна соціальна система.

Мета: осмислити феномен науки ,визначити її корені ,зв’язок із засадами людського буття. Особливе значення має виважена оцінка феноменів науки в їх значенні для людини та історії.

Хід заняття

1. Теоретичний блок.

-Чим є наука у системі культури?

-В чому полягає багатоаспектність науки?

-Які функції виконує наука?

-Визначте структуру соціальних відносин в науці?

2. Практичний блок

-Розробіть план відповідей на кожне з питань семінарського заняття.

-Визначте методи дослідження науки.

Практичне заняття №2. Тема :Виникнення науки і закономірності її розвитку.

Мета: осмислити феномен виникнення науки, визначити її першоджерела, зв’язок із засадами людського буття. З’ясувати зв’язок науки і практики.

Хід заняття

1.Теоретичний блок.

-Визначте причини появи науки.

-Обгрунтуйте наявність зв’язку науки і практики, його міру.

-Праналізуйте загальні закономірності розвитку науки.

-Охарактерізуйте основні наукові революції.

2.Практичний блок.

-Розробіть план відповідей на кожне з питань семінарського заняття.

-Письмово охарактеризуйте виникнення і становлення науки ,якою Ви займаєтесь.

Практичне заняття №3 Тема :Онтологічні засади науки.

Мета: осмислити феномен наукової картини світу, прослідкувати її зв’язок із засадами людського буття, розуміти онтологічні засади науки як орієнтир для наукових пошуків і людського самоутвердження.

Хід заняття

1. Теоретичний блок.

-Охарактеризуйте класичну, некласичну і постнеклассичну наукові картини світу.

-В чому полягає проблема детермінізму в науці?

-Дайте визначення простору і часу в класичній, некласичній та постнекласичній науці?

2. Практичний блок

- Розробіть план відповідей на кожне з питань семінарського заняття.

- Дайте письмову характеристику наукової картини світу у галузі науки, якою займається магістрант .

Практичне заняття №4 Тема :Логічна структура науки.

Мета: осмислити логічну структуру науки, з’ясувати чим є наукове знання ,які існують основні форми раціонального логічного мислення.

Хід заняття

1. Теоретичний блок.

-Наведіть характеристику структури наукового знання.

-Визначте,чим відрізняється наукове знання від різних форм знання ненаукового.

-Проаналізуйте основні форми логічного мислення.

2. Практичний блок

-Розробіть план відповідей на кожне з питань семінарського заняття.

-Здійсніть основні логічні операції з 5 провідними поняттями Вашої наукової роботи.

Практичне заняття №5. Тема :Сутність науково – пізнавальної діяльності.

Мета: розуміти природу та сутність людського пізнання, його можливості, рівні, форми, ознаки достовірності знання упродовж історії філософії.

Хід заняття

1. Теоретичний блок.

-Чим є пізнання, які існують його види?

-Які існують рівні та форми пізнання?

-В чому полягає проблема істини в пізнанні?

-Визначте філософські позиції, що виникають на ґрунті тлумачення можливостей людського пізнання.

2. Практичний блок

-Розробіть план відповідей на кожне з питань семінарського заняття.

-Сформулюйте по два самостійних питання на кожне з питань планів семінарського заняття .