- •Харків, 2012р.
- •Загальний розділ.
- •Загальна характеристика навчальної й учбово-методичної роботи.
- •2. Методичний розділ
- •2.1 Дидактичне проектування з теми: «Технологічний процес обробки і збірки чоловічої сорочки».
- •2.1.1 Аналіз професійної діяльності фахівця.
- •2.1.2. Аналіз освітньо-професійної програми і робочої програми дисципліни.
- •Розробка дидактичного проекту заняття по темі «Технологічний процес обробки і збірки чоловічих сорочок» дисципліни: Технологія швейних виробів.
- •2.2 Аналіз занять науково-педагогічних працівників і магістрантів
- •2.3 Самоаналіз дидактичного проекту та рекомендації щодо його удосконалювання.
- •3. Педагогічний розділ
- •3.1. План виховної роботи у студентській групи
- •3.2. Розробка виховних заходів.
- •1.Сценарій виховного заходу
- •3.3. Самоаналіз проведеного виховного заходу.
- •3.4. Загальний висновок про проведену виховну роботу при проходженні педагогічної практики.
- •Описание внешнего вида мужской сорочки.
- •Хід заходу
- •Хід заходу
2.3 Самоаналіз дидактичного проекту та рекомендації щодо його удосконалювання.
Розробивши власний дидактичний проект та відвідавши заняття інших викладачів, можна зробити висновок, що учням потрібно усе демонструвати ноетапно щоб розвивати в учнів творче мислення, мотивувати їх. Це буде дуже корисно для їх подальшої самостійної діяльності.
При проведенні відкритого навчального заняття була поставлена мета щодо вивчення учбового матеріалу, в кінці заняття після усного опитування було виявлено, що мета досягнута, всі студенти отримали гарні оцінки; так як група студентів уважно слухали, добре поводилися та вчасно все виконували, то весь запланований матеріал на уроці було засвоєно. Для проведення заняття був обраний метод – пояснення з елементами бесіди, саме за допомогою цього методу вдалося розкрити всі відповіді на запитання. Під час проведення заняття для студентів були розроблені плакати, за допомогою яких вони могли розглянути детальніше акцентовані елементи, що дало змогу студентам краще й швидше засвоїти навчальний матеріал.
У наш час дуже необхідно використовувати у навчанні технічні засоби навчання (ТЗН), завдяки яким учні набагато легше сприймають навчальний матеріал. При використанні ТЗН підвищується інтерес до предмету, акцентується увага учнів. А у вчителя з’являється можливість демонструвати якомога більше якісних схем та графічних зображень не витрачаючи багато часу на їх виконання.
Завдяки ТЗН можна демонструвати різні відеофільми по обробці різних вузлів поетапно, про організацію праці на різних зарубіжних підприємствах великої потужності, про принципи роботи різного сучасного обладнання.
3. Педагогічний розділ
3.1. План виховної роботи у студентській групи
План виховної роботи у студентській групі був складений після узгодження побажань магістранта з планом виховної роботи куратора групи ДТ-Т10 на період проходження педагогічної практики. План виховної роботи наведено у таблиці 3.1.
Таблиця 3.1 – План виховної роботи у групі ДТ-Т10
на період з 1 жовтня 2012 року по 11 жовтня 2012року
Дата |
Зміст заходу |
Відповідальний |
Оцінка про виконання |
1 |
2 |
3 |
4 |
8.10.12 |
«Шкідливість алкогольного впливу» |
Шавикіна К.О. |
Виконано |
10.10.12 |
«Винекнення моди» |
Шавикіна К.О. |
Виконано |
Куратор групи _____________________________________
місце для підпису / П.І.Б./
Магістрант ________________________________________
місце для підпису / П.І.Б./
3.2. Розробка виховних заходів.
1.Сценарій виховного заходу
Тема: «Винекнення моди»
Виховна мета: Виховувати в учнів прагнення до пізнання невідомих модельєрів, розвивати естетичні смаки, розвивати зацікавленість у учнів до світу моди.
Форма проведення: групова (класна годинв), бесіда
Група, курс: ДТ-Т10 курс 3
Спеціальність: Технологія швейних виробів.
Місце, дата і час проведення: ауд. 304/4 корпусу, 10.10.12, 13.40
Відповідальний за проведення: Шавикіна К.О.
Хід заходу.
Підготовчий етап.
Роботи з підготовки приміщення для проведення заходу. Відповідальні і виконавці.
Підготовка необхідного обладнання та технічних засобів.
Обладнання: дошка
Залучення учнів до визначення завдань та мети підготовки заходу.
Основний етап.
План проведення заходу.
1.1Вступне слово вчителя (5хв.).
1.2Розповідь вчителя про терміни (10хв.).
1.3Розповідь учнів про особливості винекнення моди (10хв.).
1.4Проведення бесіди з учнями щодо визначення «мода», яким чином створюються колекції, та хто керує модою (15хв.).
(Сценарій заходу представляється в додатку Б до звіту і другий захід представлено в додатку В).
Заключний етап
1. Підведення підсумків (5хв.).