Конспект заняття з використання нескладних дослідів (старша група)
Мета: Развивати інтерес до кімнатних рослин. Продолжать навчати дітей описувати рослина, виявляючи відмінності і подібності за характерними ознаками. Виховувати у дітей дбайливе ставлення до рослин і догляду за ними.
Обладнання: фартухи для дітей і вихователя, клейонка, горщики з квітами, тази з водою, ганчірочки, пульверизатори, пензлики для протирання пилу; лист із загадкою; «Драбинка»-модель трудового процесу з картками по догляду за кімнатними рослинами.
Хід заняття:
I частина:
(В центрі групи стоять столи з квітами)
Стук у двері. Входить Буратіно з листом і інструментами (мішечок).
Буратіно: Доброго хлопці! Ви мене впізнали?
Діти: Дізналися
Буратіно: Правильно, кличуть мене Буратіно! Я прийшов до вас у гості і приніс вам листа. Хочете дізнатися що в ньому?
Діти: Так.
Буратіно читає лист, в ньому загадка.
Загадка: «Повітря очищають, створюють затишок.
На вікнах зеленіють, і взимку цвітуть »
(Відповідь: квіти)
Буратіно: Правильно ви вгадали, це кімнатні рослини.
Хлопці, для чого нам потрібні кімнатні рослини?
(Відповіді: для краси, вони очищають повітря, дають кисень)
Буратіно: У мене теж багато кімнатних рослин, але, чомусь, вони всі сумні і пилові. Я не вмію за ними доглядати.
Я приніс інструменти по догляду за рослинами, але не знаю, як їх застосувати.
(Діти разом зі мною і Буратіно розглядають і визначають для чого потрібні інструменти - лопатка, грабельки молоток і т.д.)
Що потрібно робити щоб рослини добре цвіли росли?
(Відповіді: поливати, розпушувати, обприскувати, протирати)
Буратіно: А, я теж поливаю, пухка, але не знав, що кімнатні рослини потрібно протирати від пилу. А як протирати від пилу?
Дивись і запам'ятовуй, Буратіно.
II частина:
Працюємо з «драбинкою» - трудового процесу. Обговорення з дітьми моделі «Миття кімнатних рослин».
Як називається ця рослина? (Відповідь: лілія)
Мета: виховувати бережливе ставлення до рослин,розвивати навички догляду за рослинами,навчити правильно доглядати за рослинами.
Обладнання: обприскувач, ганчірочка, тазик, відро, пензлик,вода
Хід заняття:
Кладемо на долоньку лист рослини і ганчіркою акуратно від стеблинки до кінця листочка протираємо.
(Показую рослину драцену)
Як називається ця рослина?
(Відповідь - драцена).
Хлопці, а як ми будемо доглядати за цим кімнатною рослиною?
(Відповідь: ми його будемо обприскувати)
(Показую рослину фіалку).
Хлопці, хто здогадався, як за фіалкою треба доглядати? Правильно, з листя фіалки ми будемо акуратно змітати пил пензликом, так як листя фіалки боятися води. Вони можуть загнити.
Зараз хлопці розділяться на пари: одна пара буде доглядати за лілією, інша за драценою, третя за фіалкою.
Діти йдуть працювати: у кого жовті наклейки - той іде доглядати за драценою; у кого сині - той доглядає за фіалкою; у кого зелені - той доглядає за лілією. Діти приступають до роботи, попередньо одягнувши фартухи.
III частина:
Буратіно: Молодці, діти, як добре у вас все виходило. Я все запам'ятав.
А ще, Буратіно, хлопці знають прислів'я про працю.
Діти розповідають прислів'я:
· «Умілі руки не знають скуки»,
· «Справа майстра боїться»,
· «Скінчив діло - гуляй сміло!»,
· «Без праці, не витягнеш і рибку зі ставка»
Буратіно: Які молодці!
Хлопці, прислухайтеся, що ж нам шепочуть кімнатні рослини?
Підсумок: Що ми сьогодні робили? Для чого? Як ми працювали? Що нового ви дізналися?
Буратіно дякує хлопців, прощається і йде.
3. Конспект дидактичної гри (старша група)
Мета: Виховувати любов до рідного краю. Розвивати уяву, фантазію .навчити дітей малювати дерево в техніці видування, спрямовуючи струмінь повітря знизу вгору та вбік..
Обладнання: трубочки для коктейлів, тонкий папір, пензлики для клею, патички, штампики, малювальні пензлики, гуашеві фарби різних кольорів, тонований папір.