Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Шпори з РТД.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
13.11.2019
Размер:
161.28 Кб
Скачать

Тема1.

1. Організаційні основи трд.

Загальні правові, організ-і та соц..-екон. засади впровадження турист.діяльності регулюються ЗУ Про туризм від 15.09.1995 №324/95-ВР.Туризм- це тимчасовий виїзд особи з місця проживання в оздоровчих, пізнавальних, проф..-ділових та ін..цілях,без здійснення оплачуваної діяльності в місці, куди особа від’їжджає. Організаційні форми туризму:1)міжнародний(виїзний та вїздний);2)внутрішній(подорож громадян Укр.по терит. Укр.).Виїздний туризм- це подорожі у межах укр..осіб, як і постійно не проживають на її території.Виїздний туризм-це подорожі гром.Укр.та осіб, які постійно проживають на терит.Укр. до інших країн.Внутрішній-це подорж у межах Укр. громадян Укр та осіб,які постійно проживають на її території. Умовно усіх учасників відносин, що виникають при здійсненні турист.діял. поділяють:1. споживачі тур.прод-у:1)туристи-особи, що здійснюють подорож по Укр. або до іншої країни,з незабороненою законом країни метою на термін від 24 год до 1 року, без здійснення будь-якої оплачуваної діял-і та із зобов’язанням залишити країну або місце перебування у зазначений термін;2)відвідувачі-це особи, пребування яких в місці відвідування складає менше ніж 24 год і при цьому не включає жодної ночівлі у місці відвідування.2.субєкти тур.діял-і:1)тур.оператори-це юридичні особи створенні згідно з законод.Укр. для яких виключною діяльністю є організація та забезпечення створення тур.прод.,реалізація та надання тур.полуг, і які в установленому порядку отримали ліцензію на тур.операт-у діял-ь;2)тур.агенти-це юрид.особи,створенні згідно з законод.Укр.,а також фіз..особи,суб’єкти підприєм.діял-і,які здійснюють посередн.діял-ь з реалізації тур.продукту тур-х операторів та тур.послуг інших суб’єктів тур.діял-і, а також посередн.діял-ь,щодо реалізації характерних та супутніх послуг;3)інші суб’єкти підпр.діял-і,що надають послуги з тимч.розміщення, харчування, екскурс.-розважальних та інших тур.послуг;4)гіди-перекладачі,екскурсоводи.спортивні інструктори,провідники та інші фахівці тур.супроводу-фіз.особи,які проводять діял-ь,пов’язану з тур.супроводом,крім осіб,які працюють на відпов.посадах п-ств, установ,організацій;5)фіз..особи,які не є суб’єктами п-цької діял-і та надають послуги з тимч.розміщення,проживання, харчування.

Готель-це п-ство будь-якої організ.-правової форми та форми власності,що склад-я з 6 і більше номерів та надає готельні послуги з тимчасового проживання з обов’язковим оподатк-м.

2.Специфіка послуг, що реалізуються суб’єктами трд.

Тур.продукт-це попередньо розроблений комплекс тур.послуг,який поєднує не менше ніж 2 такі послуги,що реалізується або пропонується для реалізації за визначеною ціною,до складу якого входять послуги перевезення, розміщення та ін. тур.послуги не пов’язані з перевезенням та розміщенням(послуги з організації відвідування об’єктів к-ри,відпочиеку та розваг тощо). Умовами форм-я та реалізації тур.продукту є: 1)тур.продукт формується виключно тур.оператором;2)тур.прод.надається туристам на основі договору на тур.обсл-я;3)тур.агент може здійснити тільки посередн.діял-ь з реалізації тур.продукту. Готельна послуга-це дії п-ства з розміщення споживача,шляхом надання номера або місця,для тимч.проживання в готелі.а також інша діял-ь,пов’язана з розміщенням та тимч.проживанням. Характеристики,які відріз.послугу від товару: 1)невідємність процесі в-ва та споживання послуг;2)не здатність послуг до зберігання;3)невловимість,уявність,нематеріальний х- р послуг;4)зміна якості послуги,її непостійність і мінливість. Вїздний туризм відповідає експорту,а виїзний – імпорту.обєктом ввезення та вивезення є тур.враження. Тур.імпорт-це ввезення в країну тур.вражень, і вивезення туристом грошей з цієї країни.Це надання іноземними суб’єктами госп.діял-і на терит.іншої країни тур.послуг громадянам Укр-и та особам,які постійно проживають на її території.Тур.експорт-це вивезення з країни тур.вражень,яке супроводжується одночасним ввезенням туристом грошей в цю країну.Це надання суб’єктами зовн.-екон.діял-і Укр-и в межах Укр-и тур.послуг особам,які постійно не проживають на її території.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.