Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Звіт Москалик.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
18.09.2019
Размер:
195.07 Кб
Скачать

10 КГм, задньої опори з моментом затягування до 20 - 25 кГм і знов зашплінтовують.

Натяг різьбовими з'єднаннями кріплення реактивної тяги повинен забезпечувати амортизуючу дію буфера без видимих переміщень двигуна на рамі.

Перевіряють кріплення амортизаторів передньої підвіски і їх кронштейнів.

Гайки пальців кріплення амортизаторів на балці передньої осі і на кронштейні рами мають бути повністю затягнуті, руйнування гумових втулок амортизаторів і підтікання рідини не допускається. Якщо виявлена текти через сальники, потрібно зняти амортизатор і підтягнути гайку резервуару з моментом затягування до 6 - 7 кГм.

Момент затягування гайки кріплення сошки на валу має бути в межах від 25 до 30 кГм. Перевіряють кріплення приймальної труби глушника і глушника до рами. Пропуск газів в місцях з'єднання не допускається. Перевіряють кріплення передніх, задніх і додаткових ресор, кабіни до рами. Листи ресор не повинні мати тріщин і зламів, кріплення хомутів, драбин ресор має бути надійним. Затягують гайки драбин рівномірно з моментом затягування до

25 - 30 кГм і моментом затягування відокремлених ушков 5-10 кГм. Гумові буфера обмеження ходу ресор і їх прокладки не повинні мати пошкодження і ослабіння кріплення. Переконуються в справному стані кронштейнів, прокладок, болтів і гайок кріплення кабіни на рамі.

Передній міст піднімають домкратом. При регулюванні підшипників маточин передніх коліс затягують підшипники коліс до тугого обертання і ослабляють затягування на регулювальну гайку (на ? звороту для ГАЗ - 69 і ГАЗ - 63).

Після регулювання підшипників колесо повинне обертатися від руки. Легкість обертання колеса вважається достатньою, якщо після припинення дії на нього колесо зробить 5-6 зворотів. Недопустимий люфт колеса.

Кути установки передніх коліс. Кутами установки передніх коліс є: кут розвалу коліс, кут поперечного (бічного) нахилу шворні, кут подовжнього нахилу шворні, кут сходження коліс.

Кут розвалу коліс вантажних автомобілів не регулюється. Його забезпечує нахил цапфи поворотного кулака при виготовленні і ремонті.

Проте під час експлуатації автомобіля правильний кут розвалу може бути порушений унаслідок зносу втулок шворнів і появи збільшених зазорів в підшипниках маточин коліс, тому необхідно періодично перевіряти правильність кута розвалу, своєчасно регулювати і замінювати втулки шворнів.

При вимірі необхідно встановити автомобіль на рівному горизонтальному майданчику, ретельно відрегулювати підшипники і усунути люфт у втулках шворнів. Заміряють кут розвалу коліс за допомогою приладу (з рівнем) ГАРО таким чином. Встановлюють передні колеса автомобіля в положення прямолінійного руху. Укріплюють прилад вгору рівнями на правому передньому колесі і за допомогою кульової голівки вирівнюють прилад в горизонтальному положенні по настановних рівнях. Перекочують автомобіль на відстань, рівну половині звороту колеса. Бульбашка рівня поперечного нахилу повинна зупинитися проти нуля. За шкалою визначають кут розвалу колеса.

Повторюють ті ж операції з лівим переднім колесом.

Кут поперечного (бічного) нахилу шворні утворюється між віссю шворні і вертикальною площиною, паралельній подовжній осі автомобіля.

Він змінюється унаслідок вигину цапф, стійок, передньої осі (в автомобілів з нерозрізною віссю). Кут не регулюють, його відновлюють при ремонті.

Неправильні кути установки шворнів викликають підвищений знос шин, втулок, шворнів, підшипників, маточин, сполучень, тяги рульового управління.

Кут подовжнього нахилу шворні утворюється між віссю шворні і вертикальною площиною, перпендикулярной осі автомобіля. От його залежить хороша стійкість і керованість. Якщо автомобіль при нормальному тиску повітря в шинах відводить в один бік, означає кути подовжнього нахилу обох коліс не однакові. Під час експлуатації автомобіля кут подовжнього нахилу шворні може зменшуватися із-за осідання або поломки передньої підвіски, зносу втулок шворнів і вигину балки. Кут не регулюється, його відновлюють при ремонті. Для забезпечення правильності кута не рекомендується ставити на один автомобіль ресори різної пружності.

Ремонт

Передні і задні ресори. Основні дефекти передніх і задніх ресор: облом і тріщини на листах ресор, знос верхніх і нижніх опор.

Передню ресору замінюють в наступній послідовності.

Встановлюють автомобіль на пост, загальмовують ручним гальмом і укладають упори під задні колеса, відкручують болти кріплення кришок переднього і заднього кронштейна і знімають кришки з нижніми опорами ресор, відкручують гайки кріплення драбин ресори і знімають драбини і прокладку з буфером в зборі. Підводять передню частину автомобіля кран-балкою і підводять під раму підставку. Знімають з переднього і заднього кінців ресори верхні опори і виймають з кронштейна упор. Знімають передню ресору з автомобіля і направляють в ремонт.

Передню ресору встановлюють в зворотній послідовності. Для правильної установки кріплення кінців ресори в гумових опорах її випрямляють за допомогою пристосування до горизонтального положення. При неправильній установці ресори гумові опори не самоустанановлюются, що наводить до їх швидкого зносу.

Аналогічно замінюють задні ресори.

Зняту з автомобіля ресору встановлюють на стіл стенду для розбирання і збірки ресор і закріплюють за бічні поверхні листів, потім відкручують гайки болтів хомутів ресори, вибивають болти і знімають втулки розпорів. Ослабляють кріплення ресори, укладають її бічною поверхнею на стіл стенду і закріплюють за верхній і нижній листи. Потім відкручують гайку центрового болта, ослабляють затиск стенду і знімають розібрану на листи ресору. Перевіряють стан листів ресори, хомутів і чашок.

На листах ресори не повинно бути тріщин і уламків. Знос листів ресор по товщині більше 1,0 мм не допускається. На хомутах ресори також не повинно бути облому і тріщин. Ослабіння заклепок кріплення хомутів і чашок не допускається. Знос отвору у втулці вушка задньої ресори до розміру більше 40,4 мм не допускається.

Придатні для збірки листи ресор очищають від корозії, рихтують на верстаті мод.2470А ГАРО за шаблоном і змащують графітним мастилом.

Підготовлені до збірки листи ресори надівають по порядку на облямовування, встановлюють бічною поверхнею листів на стенд і стискують. Виймають облямовування, встановлюють центровий болт і затягують гайку болта. Листи ресори автомобіля ЗІЛ -130 збирають так, щоб штамповані виступи входили в западини кожного аркуша. У проушини хомутів встановлюють стяжні болти і втулки розпорів і намотують на болти гайки. Після збірки перевіряють стрілку прогину ресори, натягуючи тонкий дріт з вантажем по торцевих поверхнях чашок верхнього корінного аркуша передньої ресори. Якщо величини прогину менше вказаних в таблиці 3, листи рихтують.

Зібрані і перевірені ресори направляють на пост поточного ремонту автомобіля або на склад, де зберігаються відремонтовані агрегати.

Передній міст. Часті несправності переднього моста: знос втулок і шворнів поворотних кулаків, шарнірів рульової тяги, сальників і підшипників маточин передніх коліс, отвори в балці передньої осі під шворінь і клин шворні, нерівномірний знос бобишок балки під шворінь по висоті.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.