- •Заняття №1 «Зимова казка»
- •Заняття №2 «Зимонька-Зима»
- •Заняття №3 «Наш добрий друг - художник коло»
- •Заняття № 4 «Зимовище звірів»
- •Заняття № 5 «Зоопарк»
- •Заняття № 1 «Ті, що говорять малюнками»
- •Заняття № 2 «Юні мультиплікатори»
- •Заняття №3 «Лісова абетка»
- •Заняття № 4 «Сніг - сніжок»
- •Заняття № 1 «Чарівний ліс»
- •Заняття №2 «Веселі задачки»
- •Заняття № 3 «Найвеселіше на світі»
Заняття № 1 «Чарівний ліс»
Мета: розвиток уяви; закріпити вміння розташовувати предмети по верхньому і нижньому краю широкої смуги («землі») для передачі віддаленості предметів, закріплення умінь працювати з різними матеріалами і вибирати в залежності від зображуваного.
Хід заняття: дитині дається лист з схематичними зображеннями, незакінченими малюнками.
Педагог пропонує дітям намалювати чарівний ліс, а потім розповісти про нього чарівну історію.
Заняття №2 «Веселі задачки»
Мета: розвиток творчої активності; виховання вміння працювати в колективі, домовлятися.
Діти діляться на дві команди. Придумують собі назву.
Мета: розвиток сприйняття, зорової пам'яті, образного мислення, вміння відтворювати цілісний образ з його складових частин.
Приготувати для кожної дитини по дві однакових картинки, одна з яких розрізана на декілька частин. Запропонуйте дітям уважно подивитися на картинку і скласти з розрізаних частин таку ж. Дитина, що закінчив завдання, може допомагати іншим у команді. Переможе та команда, яка закінчить першою і складе всі картинки вірно.
2. Мета: розвиток дрібної моторики руки, акуратності.
Дати кожній дитині картинку з простим пунктирним зображенням будь-якого предмета, тварини. Попросити «чари» його, щоб було зрозуміло що або хто це. Переможе та команда, чиї учасники швидше, правильніше і акуратніше обведут предмет по контуру і зафарбувати його.
3 Мета: зняття тілесних зажимів, вміння працювати зі своїм тілом і працювати в колективі, розвиток фантазії.
Хід: діти діляться на групи, кожній групі дається завдання зобразити за допомогою жестів, міміки, голосу рух води:
спокійна вода.
Крапля води.
Дощ.
Вода в річці.
Вода в океані.
4. Мета: вміння працювати в групі, розвиток фантазії.
Матеріали: картки із зображенням 15 кіл, олівці.
Хід: діти в команді отримують картку і повинні зобразити можливо більшу кількість предметів, домальовані з кіл, за мінімальний час.
5. Мета: розвиток фантазії, зняття почуття скутості.
Хід: посеред кола ставиться стілець і кожному пропонується перетворити стілець в який-небудь предмет: паровоз, машину, телевізор та ін кожен по черзі зображує придуманий предмет, що б інші зрозуміли, що це.
6. Гра «Слово». Мета: розвиток сприйняття, мислення, розвиток мови.
Хід: вихователь говорить:
Я знайду слова скрізь:
І на небі й у воді,
На підлозі, на стелі,
На носі і на руці!
Ви не чули такого?
Не біда граємо в слово!
Давайте шукати слова. Хто знайде більше? Учасники команд по черзі називають слова на заданому предметі (вухо, плаття, машина, стеля та ін.) переможуть ті, хто назве більше всіх слів.
Заняття № 3 «Найвеселіше на світі»
Мета: розвиток фантазії.
Хід заняття: педагог запитує в дітей, що найвеселіше на світі. А потім пропонує намалювати це. Просить після розповісти, що намалював кожен і разом обговорюють малюнок.
ДОДАТОК 9 РЕЗУЛЬТАТИ Опитування батьків ЗА МЕТОДИКОЮ Дж. Гілфорда
ПІБ дитини |
Результати в балах |
Рибак Володимир |
17 |
Дмитрук Роман |
15 |
Качур Олександр |
18 |
Кисельова Валерія |
21 |
Катрій Олександра |
14 |
Чумак Сергій |
9 |
Кравченко Любов |
23 |
Гончар Настя |
16 |
Шулаєва Кароліна |
20 |
Окунь Ганна |
19 |
ДОДАТОК 10 РЕЗУЛЬТАТИ ОПИтування педагога ЗА МетодикОЮ діагностики інтелектуально-творчого потенціалу
ПІБ дитини |
Результати в балах |
Рибак Володимир |
3 |
Дмитрук Роман |
3 |
Качур Олександр |
3 |
Кисельова Валерія |
3 |
Катрій Олександра |
2 |
Чумак Сергій |
1 |
Кравченко Любов |
4 |
Гончар Настя |
3 |
Шулаєва Кароліна |
4 |
Окунь Ганна |
3 |