Задача 7
Розрахуйте прогнозну можливу величину чистого прибутку торговельного підприємства на плановий період, виходячи з такої інформації.
1. Товарообіг плановий - 3200 тис. грн.
2. Прогнозний рівень рентабельності реалізації товарів - 3%.
3. Планова сума прибутку від інших видів діяльності - 110,0 тис. грн.
4. Рівень податків та обов’язкових платежів у прибутку - 25%.
Розв’язок
1. Обсяг прибутку від операційної діяльності = товарообіг плановий * прогнозний рівень рентабельності
2. Загальний розмір прибутку = Обсяг прибутку від операційної діяльності + Планова сума прибутку від інших видів діяльності
3. Податок на прибуток = Загальний розмір прибутку * Рівень податків та обов’язкових платежів у прибутку
4. Чистий прибуток = Загальний розмір прибутку - Податок на прибуток
Задача 8
Проаналізувати вплив змін у складі товарообороту на витрати по збуту торговельного підприємства. За підсумками аналізу зробити висновки.
Дані для розрахунку
Склад товарообігу |
Значення показників |
Рівень витрат по збуту у попер. періоді, % |
|
Минулий пер. |
Звітний пер. |
||
Продаж товарів населенню, тис. грн. |
3820,0 |
3971,0 |
7,08 |
Дрібний опт, тис. грн. |
365,0 |
521,0 |
4,5 |
Разом |
4185,0 |
4492,0 |
6,86 |
1. Чроздр. т/о мин. = 3820/4185 * 100 = 91,28%
2. Чопт. т/о мин. = 365/4185 * 100 = 8,72%
3. Чроздр. т/о зв. = 3971/4492 * 100 = 88,4%
4. Чроздр. т/о зв. = 521/4492 * 100 = 11,6%
5. Відхил. по стр.роздр. т/о = 88,4 – 91,28 = - 2,88%
6. Відхил. по стр. опт. т/о = 11,6 – 8,72 = 2,88%
7. Відсоткові числа роздр. т/о = Рво * Відхил. По стр. = 7,08 * (-2,88) = - 20,39
8. Відсоткові числа опт. т/о = 4,5 * 2,88 = 12,96
9. Відсоткові числа заг = - 20,39 + 12,96 = - 7,43
10. Вплив зміни у складі т/о на рівень ВО (у % до т/о) = - 7,43/100 = - 0,0743%
11. Вплив зміни у складі т/о на суму ВО (тис. грн.) = - 0,0743 * 4492 / 100 = - 3,337.
Висновок: У зв’язку зі зменшенням частки продажу товарів населенню і відповідним зростанням частини продажу товарів у порядку дрібного опту витрати на збут зменшилися на 3,3 тис. грн., або на 0,07%.
Задача 9
Обґрунтуйте розмір витрат з обслуговування фінансового кредиту на плановий рік, виходячи з такої інформації.
1. Плановий обсяг товарообігу в закупівельних цінах - 3185 тис. грн.
2. Норма товарних запасів у плановому періоді - 35 днів.
3. Питома вага власних обігових коштів в оплаті товарів - 65%.
4. Річна відсоткова ставка банку – 18%.
Задача 3.
1. Т/о прогнозного кварталу = 1632,1 * 0,268 = 437,4
2. Однод. Т/о = 437,4/90 = 4,86
3. Одноденний т/о у цінах закупівлі = 4,86*(100-25)/100 = 3,647
4. Потреба в обігових коштах під товарні запаси = 3,647*23 = 83,89
5. Потреба у кредитних ресурсах = 83,89 * 0,75=62,92
6. Витрати по залученню кредиту=62,92*1,18=74,24