Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
лаб кредит_укр.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
22.08.2019
Размер:
138.75 Кб
Скачать

Візування та експонування

Заключною дією при фотографуванні є візування і експонування. Процес візування полягає в установці фотоапарата так, щоб в кадр потрапили об'єкти, намічені для зйомки. Розміщення зображення об'єктів у вікні візир-далекоміра у деяких апаратів не співпадає з розміщенням їх на фотознімку, тому слід заздалегідь взнати особливості апарату, що використовується.

Після того, як візування проведено, не відриваючи око від вікна видошукача, потрібно натискувати на спускову кнопку. Фотографування з видержкою не більше 1/25 секунди може проводитися з руки, а при зйомці з видержками більше 1/25 секунди потрібно встановити фотоапарат на штатив і застосовувати спусковий тросик.

Електроно-імпульсні фотоспалахи

Електронно-імпульсні фотоспалахи є малогабаритним джерелом світла, дозволяють проводити моментальні зйомки при будь-якій зовнішній освітленості. Принцип дії електронно-імпульсних фотоспалахів однаковий. Відрізняються вони лише величиною номінальної енергії, провідним числом (добуток числа діафрагми на відстань в метрах), способом живлення, додатковими пристосуваннями.

Видержка при зйомці із спалахом для фотоапаратів з шторно-щілистими затворами завжди не менше 1/30. Для визначення діафрагми користуються таблицями, прикладеними до ламп або калькуляторів, що знаходяться в лампах.

Електричні освітлювальні прилади

Прилади загального світла повинні бути з кутом розсіяння від 60 до 180 градусів. Прилади направленого світла - з кутом 50 - 60 градусів.

Правила користування фотоекспонометром

Можна рекомендувати такий порядок роботи:

1. На калькуляторі приладу встановлюють світлочутливість зарядженої у фотоапарат плівки.

2. Виміряють освітленість (яскравість) об'єкту зйомки.

3. Стрілку, або розподіл на диску калькулятора суміщають із значенням зміряної світлової величини на шкалі гальванометра.

З тих пар, що поєдналися на дисках калькулятора значень видержки і чисел діафрагми можна вибрати будь-яку величину: видержку для заданого числа діафрагми або навпаки, діафрагму для заданої видержки, якщо до глибини різкості або величини видержки немає особливих вимог.

Установка експозиції за допомогою експонометричного пристрою

При використовуванні фотографічних апаратів з системою ТТL напівавтоматичний пристрій експонометра апарату виміряє світло, що пройшло в камеру крізь об'єктив(система TTL). В результаті цього можливо, оперуючи значеннями видержки або діафрагми, з високим ступенем точності встановити експозицію залежно від яскравості об'єкту зйомки і світлочутливості вживаного фотоматеріалу. Ця гідність зберігається і при роботі із змінними об'єктивами, світлофільтрами, насадковими лінзами і подовжувальними кільцями.

Для підвищення точності визначення експозиції в умовах низької яскравості об'єкту зйомки рекомендується дещо раніше моменту фотографування зняти кришку з об'єктиву.

Дивлячись в окуляр видошукача так, щоб добре була видна вся його кадрова рамка, натискуйте спускову кнопку до відчутного упора, але не до спрацьовування затвора, якщо він зведений, і утримуйте кнопку в такому положенні.

В правій частині видошукача видні діоди, що світяться: два червоних і один зелений.

Якщо світиться верхній (червоний) діод – експозиція надмірна, якщо світиться нижній (червоний) діод – експозиція недостатня. Обертаючи кільце установки діафрагми і диск витримок, добийтеся моменту, коли буде безперервно світиться середній (зелений) діод. Це відповідає найточнішому поєднанню видержки і діафрагми для отримання правильної експозиції. Проте, якщо безперервне свічення середнього (зеленого) діода не досягається і перемикання видержки і діафрагми між сусідніми значеннями приводить до перемикання свічення одного червоного діода на інший червоний, можна зупинитися на одним з цих значень. В цьому випадку експозиція практично, з допустимим ступенем точності, буде правильною.

Завдання для самостійної роботи

1. По інструкції до роботи і рекомендованої літератури ознайомитись з основними операціями при фотографуванні.

2. Провести по вказівці викладача зйомку об'єктів, що знаходяться при природному освітленні: архітектурну, пейзажну, портретну, групову зйомку і зйомку в приміщенні, з використанням як джерело світла електроосвітлювальних приладів або імпульсний фотоспалах.

3. Зробити в подальший час всі необхідні роботи і отримати позитивні відбитки фотографованих об'єктів, як звітний матеріал по даній роботі. Контрольні питання

1.Які ви знаєте методи наведення на різкість?

2.Яка роль діафрагми при отриманні якісного знімка?

3.Що називають видержкою?

4.Що таке фотоекспонометр і як ним користуватися?

5.Які види електроосвітлювальних приладів використовуються при фотографуванні?

5.Яке призначення фотоспалаху і як нею користуватися?

6.Опишіть принцип дії системи TTL.

7.Опишіть основні особливості різних видів зйомки: архітектурної, пейзажної, портретної, груповий і зйомки при штучному освітленні.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]