Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти уроків з трудового навчання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
18.08.2019
Размер:
5.93 Mб
Скачать

До доступу допустив

Класовод 2А класу Корсун Софія Станіславівна

Викладач-методист____________

Дата 02. 03. 2012

Конспект залікового уроку з

трудового навчання

проведеного в 2А класі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2

Тема уроку: Конструювання моделей із сірникових коробок.

Обєкт праці. Виготовлення моделей вантажних та легкових автомобілів.

Мета. Ознайомити учнів із поняттям «конструювання». Вчити створювати макети вантажних та легкових автомобілів із сірникових коробок. Розвивати уміння планувати і обдумувати.

Обладнання. Зразки готових виробів, використані сірникові коробки, кольоровий папір і картон, клей, ножиці, предметні малюнки.

Хід уроку

І. Підготовка робочих місць.

ІІ. Організаційний момент.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Я вам загадаю загадку, а ви, відгадавши її, довідаєтесь, яка ж тема нашого уроку.

Я не їм вівса, ні сіна,

Дай випити бензину.

Всіх коней я обжену,

Куди хочеш побіжу.

(Автомобіль)

– А які автомобілі ви знаєте?

– Де виготовляють автомобілі?

– У нас, в Україні, виготовляють вантажні, легкові автомобілі і автобуси. Такі машинобудівні заводи є у Львові, Луцьку, Запоріжжі, Кременчузі.

Хто ж створює нові машини? А створює машини, механізми, пристрої, інженер-конструктор. У кого тато чи мама інженер?

Слово «конструювання» в перекладі з латинської мови означає «створювання». Тобто конструктор створює, розробляє будову виробу або окремих його частин . Все це він креслить на папері.

Тоді по цих малюнках токарі виточують деталі, а слюсарі-складальники складають із цих деталей автомашину.

Сьогодні на уроці ми навчилися складати машини з уже готових деталей – сірникових коробок.

ІV. Розгляд зразка виробу.

– Яка це машина – легкова чи вантажна?

– З яких основних частин складається вантажний автомобіль? (Кабіна, двигун, кузов, колеса).

V. Технологія виготовлення виробу.

– Уважно розгляньте таблицю, на якій показано, як виготовляти автомобіль.

– Попробуйте пояснити, як виготовити вантажний автомобіль. (Діти пояснюють, вчитель корегує відповіді).

Для виготовлення моделі вантажного автомобіля треба взяти три коробки з – під сірників. Вийняти з двох коробок внутрішню частину і з’єднати їх так, щоб одна була розміщена горизонтально, а друга – вертикально і заходила в неї. Вертикальна – кабіна, горизонтальна – двигун. Скріпити їх так, щоб за кабіною був невеликий запас; на нього надіти верхню частину коробочки. Для кузова використати третю коробочку. Між кабіною і кузовом має бути проміжок.

Використовуючи як шаблон монету (25 к.), вирізати чотири колеса. Із сірника без головки зробити кермо і скріпити з автомобілем пластиліном. Для зображення фарб наклей кружечки, наштамповані на діркопробивачі. Машину можна обклеїти кольоровим папером.

Коробки із сірників

Ми усі збираємо.

І коли прийде пора –

Іграшки складаємо.

Отже, ви сьогодні слюсарі-складальники, які працюють на машино-будівничому заводі. Завод поділений на цехи. Їх у нас буде три. Кожен «цех» вибере собі начальника, які буде контролювати роботу.

Vі. Планування наступних трудових дій. Вибір матеріалу та інструментів. Закріплення нового матеріалу.

Vіі. Повторити правил техніки безпеки. Загальні правила для учнів

  1. Роботу розпочинати лише з дозволу вчителя.

  2. Не працюй несправним і тупим інструментом, використовуй інструмент лише за призначенням.

  3. Користуйся прийомами роботи з інструментами, як показав учитель.

  4. Не носи з собою різальних і колючих інструментів, вони мають бути в школі.

  5. Інструменти та обладнання мають зберігатися лише в призначеному місці.

  6. У процесі роботи не розмовляй, не відволікайся побічними справами.

  7. Під час роботи тримай своє робоче місце в належному порядку, а після роботи акуратно прибери його.